معافیت کامل مالیاتی هتل‌ها و آژانس‌های ورود توریست

0
معافیت کامل مالیاتی هتل‌ها و آژانس‌های ورود توریست
معافیت کامل مالیاتی هتل‌ها و آژانس‌های ورود توریست

پاراف معافیت کامل مالیاتی هتل‌ها و آژانس‌های ورود توریست : مسعود سلطانی‌فر رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حاشیه افتتاح نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه هیأت دولت تصویب شد که تمام هتل‌ها، مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری که از ابتدای سال ۹۵ پروانه بهره‌برداری دریافت می‌کنند، مشمول صددرصد معافیت مالیاتی می‌شوند.

این معافیت به مدت پنج سال در شهرهای توسعه‌یافته و به مدت ۱۰ سال در شهرهای کمتر‌توسعه‌یافته اجرائی می‌شود.

وی اظهار کرد: در جلسه هیأت دولت ماده ۳۱ آیین‌نامه رفع موانع تولید که اصلاح ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم است، تصویب شد. طبق این ماده‌ قانونی تمام هتل‌ها، مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری که از ابتدای سال ٩٥ پروانه بهره‌برداری دریافت می‌کنند، مشمول صددرصد معافیت مالیاتی می‌شوند. این معافیت به مدت پنج سال در شهرهای توسعه‌یافته و به مدت ۱۰ سال در شهرهای کمتر‌توسعه‌یافته اجرائی می‌شود.

معافیت صددرصدی آژانس‌های گردشگری از پرداخت مالیات فقط مربوط به آژانس‌هایی است که گردشگر به کشور وارد می‌کنند و خروج تور مشمول این مصوبه نمی‌شود.

سلطانی‌فر درخصوص معافیت مالیاتی مراکز اقامتی و آژانس‌هایی که قبلا پروانه بهر‌ه‌برداری گرفته‌اند، تصریح کرد: مراکزی که قبلا پروانه بهره‌برداری گرفته‌اند و مشمول معافیت مالیاتی ۵۰‌درصدی می‌شدند هم از سال آینده تا سال ۱۴۰۰ همچنان مشمول این معافیت مالیاتی خواهند بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تأکید کرد که معافیت صددرصدی آژانس‌های گردشگری از پرداخت مالیات فقط مربوط به آژانس‌هایی است که گردشگر به کشور وارد می‌کنند و خروج تور مشمول این مصوبه نمی‌شود.

سلطانی‌فر در ادامه از راه‌اندازی پیش‌از‌موعد ویزای الکترونیک ایران خبر داد و گفت: طبق قول قبلی قرار بود ویزای الکترونیک تا پایان سال ۹۵ اجرا شود؛ اما مسئولان وزارت خارجه و بخش‌های مرتبط خبر داده‌اند که ویزای الکترونیک قبل از سال ۹۵ عملیاتی می‌شود.
معاون رئیس‌جمهور درخصوص میزان تسهیلات تخصیص‌یافته از محل صندوق توسعه ملی به پروژه‌های نیمه‌تمام گردشگری نیز گفت: در یک ماه گذشته برای تکمیل ۳۱ هتل ۴ و ۵ ستاره نیمه‌کاره، ۵۸۰‌ میلیارد تومان از محل این صندوق تخصیص یافت، ابتدای سال هم ۲۰۰ ‌میلیارد تومان از این منبع اختصاص یافت که برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام گردشگری، به‌ویژه هتل‌های ۴ و ۵ ستاره ۷۸۰‌ میلیارد تومان اختصاص یافت. وزیر کشور نیز در مراسم افتتاح نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته گفت: کارگروه‌های گردشگری در استان‌ها فعالیت متمرکز، پیگیر و منسجمی در بخش گردشگری دارند و تلاش ما این است که نقش مهم گردشگری را در فرهنگ، اقتصاد و اجتماع پررنگ‌تر کنیم. در نمایشگاه امسال نمایندگانی از ١٦ کشور حضور یافته‌اند.شرق.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید