بررسی افزایش حقوق و منزلت معلمان در مجلس

0

پاراف بررسی افزایش حقوق و منزلت معلمان در مجلس : محمدمهدی زاهدی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در میزگرد هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در سی‌دومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور گفت: نباید افزایش حقوق معلمان با برند و مارک رتبه‌بندی اتفاق بیفتد.

وی گفت: به جد باور داریم زیرساخت و زیربنای توسعه کشور از هر منظری آموزش و پرورش است. اگر آموزش و پرورش روی ریل درستی قرار بگیرد و با سرعت مطمئنه حرکت کند، نظام ما می‌تواند سریع‌تر به سرمنزل مقصود برسد و به اهداف تعیین‌شده‌اش دست یابد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش نقش کلیدی و اساسی در پیشرفت و توسعه کشور دارد، کمیسیون آموزش و پرورش تحقیقات مجلس در این دوره چنان جذب قوی داشت که موضع‌گیری‌ها و مصوباتش حتی داغ‌تر از پیگیری‌های دولت‌مردان بود. ما مواردی را پیگیری می‌کردیم که چند گام از خواسته‌های دولمتردان جلوتر بود. البته این موضوع دلیل بی‌توجهی آنان نیست، بلکه نگاه ما آرمانی است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از وزیر آموزش و پرورش به دلیل پیگیری مطالبات و مشکلات آموزش و پرورش گفت: برنامه‌های زیادی در تعامل با وزارتخانه دنبال کردیم که نظارت بر اجرایی شدن سند تحول از این جمله است. ما سه سال گذشته احساس می‌کردیم سند تحول می‌خواهد با شیب تند اجرا شود. از کمبود معلم بر بعضی مقاطع نگران بودیم شاید اگر سند با شیب آرامتری دنبال می‌شد، امروز برخی مشکلات را نداشتیم.

زاهدی با اشاره به طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: ما طرح رتبه‌بندی را به صحن بردیم اما آموزش و پرورش مخالفت‌هایی کرد و به دنبال لایحه نظام جامع رتبه‌بندی بود. مجلس به احترام دولت با این لایحه همراه و همدل شد زیرا باور داشتیم نظام رتبه‌بندی از سوی دولتمردان عملیاتی می‌شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه گلایه‌هایی از طرح رتبه‌بندی معلمان داشت و گفت: نظام رتبه‌بندی که در دولت تصویب شده است، به معنای آنچه که در سند تحول آمده نیست. نظام رتبه‌بندی که در سند تحول برآن تاکید شده منزلت اجتماعی و جایگاه اجتماعی معلم را به گونه‌ای به تصویر می‌کشد که همه آرزو داشتند معلم شوند.

زاهدی ادامه داد: قرار است کارگروهی تشکیل شود تا بر روی این موضوع کار کند. خوب است که حقوق معلمان با اجرای طرح رتبه‌بندی افزایش پیدا کند، چراکه آموزش و پرورش تاکنون نتوانسته افزایش حقوق را محقق کند. باید این مهم براساس قانون مدیریت خدمات کشوری محقق شود و شما نباید این کار را با برند و مارک رتبه‌بندی انجام دهید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here