توضیح درباره دلایل کسر حقوق برخی بازنشستگان پیش از موعد تأمین اجتماعی

0
توضیح درباره دلایل کسر حقوق برخی بازنشستگان پیش از موعد تأمین اجتماعی
توضیح درباره دلایل کسر حقوق برخی بازنشستگان پیش از موعد تأمین اجتماعی

پاراف توضیح درباره دلایل کسر حقوق برخی بازنشستگان پیش از موعد تأمین اجتماعی : محمدحسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی درباره اعتراض جمعی از بازنشستگان به کسر مبالغ قابل توجهی از حقوق‌شان گفت: بر اساس قانون، ملاک محاسبه حقوق بازنشستگی، میانگین حقوق در دو سال آخر خدمت است و بازنشستگان مشمول قانون پیش از موعد، حق و حقوق خود را بر اساس قانون دریافت می‌کنند و در این زمینه حقی از آنها تضییع نمی‌شود.

درمدیریت گذشته بخشنامه‌ای صادر شد و طرح شکایت عده‌ای را در دیوان عدالت اداری به دنبال داشت که هیأت عمومی دیوان رأیی صادر و اعلام کرد که نظر سازمان تأمین اجتماعی شرط است و آن بخشنامه تغییر کرد

محمدحسن زدا افزود: این افراد از قانون بازنشستگی پیش از موعد با 25 سال سابقه خدمت استفاده کرده‌اند و اکنون 30 روز حقوق دریافت می‌کنند، ولی معترض‌ هستند که باید برای تعیین حقوق بازنشستگی آنها سال‌های 29 و 30 خدمت ملاک قرار بگیرد که در خواست عجیبی است. تصور کنید فرد امروز بازنشسته شده باشد و بخواهد حقوق بر مبنای پنج سال آینده دریافت کند. وی با بیان اینکه ملاک محاسبه حقوق در پیش از موعد، دو سال آخر خدمت است و ما سابقه خدمت برای سال 24 و 25 خدمت را در اختیار داریم و از سابقه خدمت در سال 29 و 30 اطلاعاتی وجود ندارد، گفت: بر اساس تبصره ماده 77 قانون میانگین دو سال آخر حقوق و مزد، ملاک محاسبه است.

زدا در پاسخ به اینکه معترضان اظهاراتی داشتند مبنی بر اینکه حقوق آنها در دولت قبل چندماهی بر این اساس پرداخت و یک مرتبه کاهش یافته است، گفت: درمدیریت گذشته بخشنامه‌ای صادر شد و طرح شکایت عده‌ای را در دیوان عدالت اداری به دنبال داشت که هیأت عمومی دیوان رأیی صادر و اعلام کرد که نظر سازمان تأمین اجتماعی شرط است و آن بخشنامه تغییر کرد. وی تصریح کرد: تاکنون دو مرتبه تحت عنوان استفساریه از مجلس و شورای نگهبان در این خصوص سؤال شده که شورای نگهبان این افزایش را خلاف اصل 73 و اصل 75 قانون اساسی دانسته است.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید