توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی فرهنگیان

0
توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی فرهنگیان
توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی فرهنگیان

پاراف توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی فرهنگیان : اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ، برخی شایعات مربوط به افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی فرهنگیان و عدم محاسبه آن در میزان حقوق بازنشستگی را تکذیب کرد.

جزئیات یک بخشنامه:

به گزارش پاراف به نقل از به نقل از معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی ، در اطلاعیه اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش آمده است، رتبه بندی حرفه ای معلمان در اجرای تصویب نامه شماره ۱۰۹۹۳/ت۵۰۵۱۰ ﻫ مورخ ۲ اردیبهشت ماه ۹۴ هیات محترم وزیران و مصوبه شماره ۱۲۶۳۳۹ مورخ ۲۱ شهریور ماه ۹۴ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور از تاریخ اول مهر ماه ۹۴ برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان اجرا گردیده و افزایش ناشی از اجرای رتبه بندی به امتیاز حق شغل آنان اضافه شده است.

این اطلاعیه می افزاید؛ به استناد ماده ۱۰۶ قانون مدیریت خدمات کشوری ، مبنای محاسبه کسور بازنشستگی کارمندان مشمول این قانون : حقوق ثابت (حق شغل + حق شاغل + فوق العاده مدیریت ) به اضافه فوق العاده های مستمر و فوق العاده بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مزبور می باشد.

بنابراین با توجه به این که از حق شغل کارکنان کسور بازنشستگی کسر می گردد ، پس در میزان حقوق بازنشستگی هم موثر خواهد بود.

همچنین  تمام احکام با نرم افزار واحدی صادر می شود و چنانچه بر خلاف موارد فوق اقدامی صورت گرفته ، مستند مربوط ارایه شود تا ضمن بررسی ، اقدام لازم انجام شود.

قایل ذکر است که هیئت دولت ۲۷ اسفند سال ۹۳ نظام رتبه بندی معلمان را تصویب کرد و پس از آن ۵ اردیبهشت سال جاری از سوی معاون اول رئیس جمهوری این مصوبه ابلاغ شد. مشمولان طرح طبقه‌بندی معلمان شامل «آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران، مراقبان سلامت، مدیران و معاونان مدارس و مجتمع‌های آموزشی و تربیتی» هستند و در پنج رتبه «مقدماتی، پایه، ارشد، خبره و عالی» رتبه‌بندی حرفه‌ای می‌شوند.

مشمولانی که براساس ضوابط مصوب در یکی از این رتبه‌ها قرار می‌گیرند، به ترتیب از ۱۵، ۲۵، ۳۵ و ۵۰ درصد افزایش امتیاز حق شغل از مهر ماه سال ۱۳۹۴ برخوردار می شوند.احکام رتبه بندی از مهر ماه در حال صدور است و تا امروز ۷۰ درصد احکام رتبه بندی معلمان صادر شده است و در فیش حقوقی مهر ماه براساس رتبه‌ای که کسب کرده اند، افزایش حقوق اعمال می‌شود.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید