اخراج و انفصال از خدمت مدیرانی که با ایثارگران برخورد بد داشته‌اند

0
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان

پاراف اخراج و انفصال از خدمت مدیرانی که با ایثارگران برخورد بد داشته‌اند : سردار محسن انصاری قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۵ شعبه هیأت‌ رسیدگی به تخلفات اداری داریم؛ یکی از همین تخلف‌ها هم نحوه برخورد بد در پاسخگویی به ایثارگران است، اگر این نوع تخلفات گزارش شود حتماً برخوردمی‌کنیم،دراین زمینه اخراج وانفصال از خدمت هم داشته‌ایم.

رئیس ستاد بزرگداشت روز شهدا در نشست خبری خود با رسانه  در مورد این سؤال «با توجه به تأکید رئیس بنیاد شهید در برخورد با مدیرانی که با ایثارگران رفتار بدی دارند، و با توجه به فراگیر بودن شکایت ایثارگران از این رفتارها و عدم پاسخگویی مدیران آیا گزارش یا آماری از برخورد با این نوع مدیران و کارکنان بنیاد شهید دارید؟» گفت: هر سازمانی در کشور هیأت‌های رسیدگی به تخلف‌های اداری دارند. ما هم در سازمانمان ۵ شعبه هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری داریم. یکی از همین تخلف‌ها هم نحوه برخورد بد در پاسخگویی به ایثارگران است.

اگر این نوع تخلفات گزارش شود حتماً برخورد می‌کنیم. ما راهکار و راه چاره را در معرفی به هیأت‌های تخلفات نمی‌بینیم، بلکه برای آموزش و برای فرهنگ سازی در فرهنگ پاسخگویی هم بین همکارانمان کار کرده‌ایم.

وی افزود: آمار و ارقام هم داریم و مثل همه دستگاه‌هایی که نحوه پاسخگویی‌شان به مشتریانشان خوب نیست یا تخلفات دیگری دارند به اداره تخلفات معرفی می‌شود، ما هم همین کار را می‌کنیم ولی جامعه هدف ما با جامعه هدف بقیه دستگاه‌ها متفاوتند و به‌تعبیر حضرت امام(ره) جامعه هدف ما افضل هستند و باید برترین ارتباط را هم در پاسخگویی به آنها داشته باشیم.

در طول سال تعدادی از افرادی که نحوه پاسخگویی‌شان خوب نیست به هیأت‌های تخلفات معرفی می‌شوند. در این زمینه اخراج و انفصال از خدمت هم داشته‌ایم ولی راهکار را در برخوردهای سلبی نمی‌بینیم ،باید آموزش و ایجاد فرهنگ مناسب پاسخگویی را جزو دستور کارمان قرار دهیم که بتوانیم این فرهنگ را بالا ببریم.

رئیس ستاد بزرگداشت روز شهدا در پاسخ به سؤال خبرنگاری با این عنوان «آیا در جریان هستید خیلی از خانواده شهدا از بنیاد قطع امید کرده‌اند؟»، گفت: یکی از اهداف طرح سپاس حل مشکلات جامعه ایثارگری است، هدف ما در این دیدارها فقط دیدار تکریم و احترام نیست بلکه در نظر داریم مشکلات آنها را شنیده و بررسی کنیم. اما از آنجایی که خیلی از مشکلات ایثارگران فقط در حوزه بنیاد شهید نیست، مدیران کل بنیاد به‌همراه فرماندار، استاندار یا نماینده ولی فقیه و یا امام جمعه شهرستان به دیدار این خانواده‌ها می‌روند تا همگی مشکلات آنها را شنیده و به آن رسیدگی کنند. سپس شرح وظایف در سیستم سجایا ثبت می‌شود و سیستم هاتف موظف است به‌نیابت از خانواده شهید مسائل را پیگیری کند تا به نتیجه برسد.

وی افزود: با توجه به مراجعات و تماس‌هایی که با بنیاد شهید گرفته می‌شود این حرف که خانواده‌ها از ما قطع امید کرده‌اند صحیح نیست و شواهد و قراین متعددی بر رد این حرف داریم. ایثارگران مشکلات متعددی دارند که نمی‌توان برای همه آنها نسخه واحدی نوشت و حاضریم مورد به مورد وضعیت را بررسی کنیم.تسنیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here