تمدید کارت ایثارگری غیر حضوری انجام می شود

0
تمدید کارت ایثارگری غیر حضوری انجام می شود
تمدید کارت ایثارگری غیر حضوری انجام می شود

پاراف تمدید کارت ایثارگری غیر حضوری انجام می شود : حجت الله فرهادی مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: کارت ایثارگری که برای همسران جانبازان 70 درصد صادر شده است به منزله معرفی نامه بوده و صاحبان این کارت ها می توانند در صورت لزوم به عنوان هویت ایثارگری از آن استفاده کنند.

فرایند صدور کارت جدید ایثارگری در حال انجام است که در این فرایند، نیازی به حضور خانواده های ایثارگران در بنیاد برای ثبت درخواست نیست و افراد می توانند تقاضای خود را از طریق اینترنت ثبت کنند. ارسال کارت برای خانواده ها نیز از طریق پست انجام خواهد شد.

به گزارش پاراف به نقل از ایثار وی در خصوص صدور کارت ایثارگری برای همسران جانبازان 70 درصد، گفت: بر اساس ابلاغیه شورای عالی اداری دولت در خصوص کارت‌های ایثارگری، کارت‌هایی که برای همسران جانبازان 70 درصد صادر شده است به منزله معرفی نامه بوده و صاحبان این کارت‌ها می‌توانند در صورت لزوم به عنوان هویت ایثارگری از آن استفاده کنند.

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد اظهار داشت: طبق ماده 41 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان 70 درصد و همسران این جانبازان در صورت مسافرت داخلی از طریق هر یک از شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از این کارت و یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت 50 درصد هزینه بلیط های هواپیما و قطار معاف شوند.

فرهادی با بیان اینکه کارت جدید در صورت صدور، الکترونیکی خواهد بود، اظهار داشت: تمام اطلاعات مورد نیاز این خانواده‌ها در کارت‌های الکترونیکی ثبت می‌شود. همچنین یکی دیگر از مزایای این کارت‌ها، نظارت و رصد راحت تر کارت‌ها است که در صورت مفقود شدن کارت، می‌توان به شکلی متمرکز برای ابطال آن اقدام کرد.

فرهادی افزود: تاکنون تعداد 2 هزار و 772 درخواست از سوی همسران جانبازان 70 درصد برای دریافت کارت ایثارگری ثبت شده است که از این تعداد، 2 هزار و 187 نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند و درخواست مابقی افراد نیز به دلیل قرار گرفتن در روند بررسی و تأیید در حال طی فرایند صدور کارت است.
مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد در خصوص تمدید کارت ایثارگری خانواده‌های شهدا و جانبازان 70 درصد، گفت: فرایند صدور کارت جدید در حال انجام است که در این فرایند، نیازی به حضور خانواده‌های ایثارگران در بنیاد برای ثبت درخواست نیست و افراد می‌توانند تقاضای خود را از طریق اینترنت ثبت کنند. ارسال کارت برای خانواده‌ها نیز از طریق پست انجام خواهد شد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید