لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها، نیروهای شرکتی، افزایش حقوقها، و استخدامی های جدید

توضیحات سازمان اداری استخدامی درباره لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها، نیروهای شرکتی، افزایش حقوقها، استخدام جدید و جشنواره شهید رجایی :  جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در نشست خبری در یاسوج گفت: لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها که هم‌اینک در کمیسیون تخصصی اجتماعی مجلس بررسی می شود، نه تنها مغایرتی با سیاست چابک سازی دولت ندارد بلکه در راستای این رویکرد است.

دولت همچنان نسبت به تغییر ساختار، اصلاح و تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و ورزش و جوانان اهتمام جدی دارد. برخی پیشنهادها و نظرات نمایندگان نیز به لایحه تقدیمی مجلس اضافه شد.

وی بیان کرد: وزارتخانه راه و شهرسازی که هم اینک افزون بر ۴۰ درصد بودجه عمرانی سالانه کشور را در اختیار دارد با حدود ۱۶ سازمان زیرمجموعه عریض و طویل دارای ساختار متفاوت، متناقض و ناهمسان است که این مهم سبب کاهش میزان بهره وری از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها شده است.

ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه

معاون رئیس جمهوری با تشریح جزئیات ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه در زمینه میزان فوق‌العاده شغل کارکنان دولتی و مصوبه دولت در اسفند سال گذشته در این راستا گفت: آنچه مصوب شد افزایش میزان حقوق و دستمزد نبود بلکه افزایش امتیازها و اختیارها در جداول مربوطه به این ماده قانونی بود.

در این جداول زمانی افزایش و سقف اختیارات فوق‌العاده شغل کارکنان چنانچه از ۲ تا ۶ هزار بود که هم اینک این سقف و با مصوبه دولت بر اساس بند الف ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه تغییر یافت و به ۲ تا ۹ هزار رسیده است.

طرح مهر آفرین و تبدیل وضعیت کارکنان

وی به طرح مهرآفرین و استخدام‌های دولت دهم نیز اشاره کرد و گفت: برخی مصوبات آن و با اتمام دولت، توسط رئیس مجلس شورای اسلامی مغایر با قانون تشخیص داده و لغو شد. همین امر برای دولت یازدهم نیز فصل الخطاب است.

وی با اشاره به تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی در دولت دهم نیز عنوان کرد: تفسیر و تحلیلی که نسبت به این مهم شد، امری نادرست بود. دولت دهم بر اساس ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی اقدام به برگزاری آزمون در دروس عمومی کرد که بر اساس آن کارکنان قراردادی کار معین به پیمانی و یا پیمانی به رسمی تبدیل وضعیت شوند که این مصوبه نیز توسط رئیس مجلس لغو شد.

البته در همین راستا برخی دستگاه‌ها قبل از اقدام رئیس مجلس اقدام به برگزاری آزمون و تغییر وضعیت نیروها کرده بودند که با تشخیص دیوان عدالت اداری ممانعتی برای بازگشت آنها وجود نداشت.

استخدام جدید در پاییز امسال

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: امسال و با برگزاری ۲ آزمون استخدامی ۳۰ هزار نیروی جدید جذب سازمان‌ها و نهادهای دولتی در سراسر کشور خواهند شد. این تعداد نیروی جدید طی ۲ مرحله برگزاری آزمون عمومی استخدامی جذب خواهند شد.

در آزمون نخست که فردا سوم شهریور برگزار می شود حدود ١٢ هزار نفر جذب خواهند شد. یک آزمون دیگر نیز در پاییز امسال برگزار خواهد شد که در آن حدود ١۴ هزار نفر دیگر جذب دستگاه های اجرایی دولتی خواهند شد و علاوه بر این ها بعضی از دستگاه های اجرایی نیز مجوز های استخدامی دریافت کرده اند مانند وزارت نفت و برخی دستگاه های دیگر که حدود ۴٠٠٠ نفر نیز از این طریق با آزمونهای اختصاصی جذب خواهند شد .

نزدیک ۱۵ درصد افراد شاغل در کشور در دستگاه‌ های دولتی و بخش عمومی شاغل هستند و حدود ۸۵ درصد نیروی کار کشور در بخش‌ های دیگر اقتصادی فعالند.

وی رفع معضل بیکاری و موضوع اشتغال را از مسائل اساسی کشور و دغدغه جدی دولت و شخص رئیس‌ جمهور دانست و گفت: عزم راسخ برای تحقق این مهم در دولت دوازدهم و در میان همه ارکان نظام به وجود آمده است.

انصاری ابراز داشت: طرح کارورزی با نام ‌نویسی از دانش ‌آموختگان دانشگاهی شروع شده و با توجه به این که اجرای آن در سال گذشته در سه استان به‌ صورت آزمونه ( پایلوت) انجام شده و نتایج موفقی داشته است اجرای کشوری آن را با مسولیت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یکی از راهبردهای مهم دولت برای کاهش معضل بیکاری دانست .

عدم ارائه سند آماری نیروی انسانی

علی اکبر اولیا معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در اختتامیه جشنواره استانی شهید رجایی یزد گفت: در سال ۹۳ شورای عالی اداری دستگاههای اجرایی را موظف کرد تا ظرف چهار ماه نسبت به تهیه و ارائه سند آماری نیروی انسانی اقدام کنند ولی متأسفانه تاکنون ۳۰ تا ۴۰ درصد دستگاه ها آن را ارائه کردند که بخشی از آنها نیز کیفیت لازم را ندارد.

قانون جدید مدیریت خدمات کشوری بزودی به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود وبا تصویب این قانون، تحولات و تغییرات اساسی در مسیر ارتقای سیستم اداری و استخدامی را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: یکی از اهداف این جشنواره شناسایی و استفاده از توفیقات و تجارب دستگاههای اجرایی برتر استان به منظور ارتقای جایگاه مدیریتی و تحولات اداری است و ارزیابی و ارزشیابی ادارات مختلف توسط خود ادارت سنجیده می شود و این جشنواره مقطعی برای ارزیابی یکساله عملکرد دستگاههاست تا مدیران بتوانند علاوه بر به اشتراک گذاشتن تجارب ، واحد اداری خود را تقویت کنند.

این مسئول با انتقاد از دستگاههای اجرایی در ارائه نکردن سند آماری نیروی انسانی گفت: در سال ۹۳ شورای عالی اداری دستگاههای اجرایی را موظف کرد تا ظرف چهار ماه نسبت به تهیه و ارائه این سند اقدام کنند ولی متأسفانه تاکنون ۳۰ تا ۴۰ درصد دستگاه‌ها آن را ارائه کردند که بخشی از آنها نیز کیفیت لازم را ندارد.

هم اکنون برخی از دستگاهها با تورم نیروی انسانی مواجه هستند، و برخی از دستگاه‌ها هم درگیر کمبود نیروی انسانی هستند و باید ظرفیت های جذب این دستگاهها شناسایی و از آن استفاده شود.

این مسئول با اشاره به فعالیت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نیروی انسانی به غیر از نیروهای مسلح در دستگاه‌های دولتی خاطرنشان ساخت: بر اساس تکلیف تعیین شده حجم دولت باید ۱۵ درصد گم شود .

اولیا با اشاره به ضرورت ساماندهی پرداخت‌های دولتی تصریح کرد: تا پایان امسال سامانه ثبت پرداخت‌های کشور راه‌اندازی می‌شود تا برخی مشکلات در بخش پرداخت ها که مورد انتقاد بود برطرف شود و پرداخت ها در چارچوبی شفاف قرار گیرد.

اولیا خاطر نشان ساخت: مدیران و دست‌اندرکاران باید سعی کنند با اشتراک گذاری تجارب خود ، دقت در فرآیندهای استخدام ، آموزش ، بهبود روشها ، روشهای روز اجرایی و استفاده از فناوری های اطلاعات ، بهره‌وری ادارات تحت امر خود را ارتقا دهندومدیران باید واحد اداری خود را بیش از پیش تقویت کرده و انتظار می‌رود دولت با بکارگیری فهم و درایت خود سازمان کار مناسب‌تر ، کاراتر و ارزان‌تری را ایجاد کند.

اولیا با تاکید بر لزوم توجه به آموزش های هدفمند در تقویت نیروی انسانی افزود: هسته اداری دستگاهها باید هسته ای فهمیده ، دلسوز و هدفمند باشد تا وظایفش را بخوبی انجام دهد.هم رده به نقل از ایرنا.

برای آگاهی از آخرین اخبار اداری، شغلی، مالی و اقتصادی با کانال هم رده در تلگرام همراه شوید: عضویت در کانال هم رده

لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها، نیروهای شرکتی، افزایش حقوقها، و استخدامی های جدید
(100%) 1 رای

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.