تسهیل ‌تشرف جانبازان و ایثارگران به حرم مطهر رضوی

0
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان

پاراف تسهیل ‌تشرف جانبازان و ایثارگران به حرم مطهر رضوی : حجت‌الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی  در دیدار با جانبازان قطع نخاع دفاع مقدس گفت: آستان قدس رضوی خدمت‌رسانی به همه زائران و به‌ویژه جانبازان بزرگوار را وظیفه خود می‌داند و هر اقدامی را که در راستای تسهیل ورود جانبازان به حرم مطهر نیاز باشد انجام می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی طی سخنانی در دیدار با جانبازان قطع نخاع دفاع مقدس که به‌مناسبت سالروز میلاد باسعادت حضرت عباس(ع) و روز جانباز برگزار شد، با اشاره به نهضت‌های اسلامی و انقلابی در کشورهای منطقه، اظهار داشت: اکنون که پیام امید و نورانیت رزمندگان ما همه عالم را فراگرفته است، دشمنان به شبهه افکنی روی آورده و وارد عرصه جنگ نرم شده‌اند. امروز که امواج بیداری در جهان گسترده شده، ممکن است مستکبران بتوانند با حیله‌های مختلف حکومت‌ها را متأثر کنند، اما نمی‌توانند این پیام منتشر شده از خون شهدا و ایثار رزمندگان را از بین ببرند.بیداری اسلامی به این معناست که انسان‌ها هویت اسلامی خود را بازیافته‌اند و می‌خواهند در این عالم مسلمان زندگی کنند.

جانبازان عزیز ما نیز بصیرت داشتند و از همین روی در امتداد راه امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) به‌فرمان مقتدا و امامشان در جبهه‌ها حضور یافتند، با تمام سرمایه وجودشان از ارزش‌ها دفاع کردند و با وجود همه سختی‌ها دچار سستی نشدند.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری از سخنان خود بصیرت را به‌عنوان یکی از ویژگی‌های بارز شخصیت حضرت اباالفضل(ع) برشمرد و عنوان کرد: انسان با چشم سر می‌تواند اشیاء و اشخاص را تشخیص دهد، اما آنچه راه زندگی را به ما می‌آموزد، بصیرت است.

خانواده بزرگوار جانبازان عزیز که از آنها پرستاری می‌کنند و تمام سختی‌های این مسیر را متحمل می‌شوند، نزد خداوند متعال جایگاه عظیمی دارند.

وی افزود: صفت مهم همه عاشورائیان آن بود که بصیرت بر شمشیرهایشان حکمرانی می‌کرد. در حالی که هواهای نفسانی بر انسان‌های حاضر در صف مقابلشان چیره شده بود و از این روی سخن حق را نمی‌شنیدند یا نمی‌خواستند بشنوند.

آستان قدس رضوی خدمت رسانی به همه زائران و به‌ویژه جانبازان بزرگوار را وظیفه خود می‌داند و هر اقدامی را که در راستای تسهیل ورود جانبازان به حرم مطهر نیاز باشد انجام می‌دهد

تولیت آستان قدس رضوی ظرفیت سازی را مهمترین عامل صبر و همراهی خانواده جانبازان دانست و تأکید کرد: اگر انسان با توجه به خداوند متعال، در خود ظرفیت ایجاد کند و آستانه تحملش را بالا ببرد، به مرحله‌ای می‌رسد که زینب کبری(س) رسیدند و در اوج مصائب و مشکلات فرمودند: جز زیبایی ندیدم.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: توکل، ایمان، عبودیت، بندگی، صبر و ایستادگی زیبایی‌هایی است که در عاشورا و عاشوراییان مشاهده شد و در مقابله رزمندگان ما با استکبار نیز به منصه ظهور رسید، اما یزیدیان و مستکبران نمی‌توانند اینها را درک کنند.آستان نیوز.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید