سرنوشت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته و استخدام جدید در آموزش و پرورش

0
پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته
پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته

پاراف سرنوشت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته و استخدام جدید در آموزش و پرورش : برخی از فرهنگیانی که سال۹۳ بازنشسته شده‌اند و همه فرهنگیان بازنشسته سال۹۴ همچنان چشم انتظار دریافت پاداش پایان خدمت خود هستند.

مطالباتی از گذشته داریم که به‌شدت آموزش وپرورش را آزار می‌دهد. در آخرین مرحله از پیگیری‌ها برای برنامه ششم توسعه پیشنهادی دادیم و متأسفانه آن هم فعلا در لایحه وجود ندارد. همه‌ساله مطالبات تأیید شده‌ای که توسط ذی‌حساب و وزارت اقتصاد و سازمان مدیریت وجود دارد را گزارش می‌دهیم تا در بودجه سال آینده وارد شود، اما متأسفانه به‌دلیل تنگناهای مالی مرتب این موارد از بودجه خط می‌خورد

سیدمحمد بطحایی با بیان اینکه این مطالبات هر سال اضافه می‌شود و با تأیید پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت ۳هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته سال۹۳ گفت: «پاداش این گروه از فرهنگیان تا پایان شهریور به حساب‌شان واریز می‌شود. در صورت تأمین اعتبار هم پاداش پایان خدمت فرهنگیانی که سال۹۴ بازنشسته شده‌اند به محض تأمین اعتبار پرداخت می‌شود.» به این ترتیب همه‌‌چیز همچنان معطل تأمین اعتبار است.

مبلغ ۹۰۰میلیارد تومان از ۲بانک وام گرفتیم و۵۰میلیارد تومان نیز از بودجه وزارتخانه تأمین شد، از این محل پاداش پایان خدمت اغلب فرهنگیان بازنشسته۹۳ اسفند۹۴ پرداخت شد.

بطحایی با بیان اینکه به‌علت کمبود ۱۰۰میلیارد تومان، پاداش حدود ۳هزار نفر از همکاران بازنشسته سال۹۳ در استان‌های مختلف هنوز پرداخت نشده به همشهری گفت: «ان‌شاءالله تا پایان شهریور پاداش این عزیزان نیز پرداخت می‌شود.»

سال۹۳ بیش از ۲۵هزار فرهنگی بازنشسته شدند که پرداخت پاداش پایان خدمت آنها بیش از یک سال و نیم طول کشید. سال گذشته نیز حدود ۳۸هزار فرهنگی بازنشسته شده‌اند که مسئولان وعده داده‌اند به سرنوشت ۲۵هزار بازنشسته سال۹۳ دچار نشوند و برای پرداخت هرچه سریع‌تر آن تلاش می‌کنند.همشهری.

استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش

نعمت‌الله موسی‌پور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان گفت: ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند و پیش‌بینی می‌‌شود این آزمون همزمان با آزمون دستگاه‌های اجرایی کشور در شهریورماه برگزار شود.

وی از استخدام ۱۰ هزار نفر در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: امسال برای طرح مهارت‌آموزی حرفه‌ای معلمان، ۱۰ هزار نفر ظرفیت داریم که این افراد پس از پذیرفته شدن در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای گذراندن دوره‌های آموزشی به دانشگاه فرهنگیان می‌آیند.

باقی‌مانده‌های ردیف‌ استخدامی سال گذشته انتخاب معلم، در آزمون استخدامی ادارات دولتی که شهریور ماه برگزار می‌شود درج شده است و تعدادی از افراد نیز ثبت‌نام کردند. وزارت آموزش و پرورش قبلاً به ما وعده داده بود که اگر بتواند قبل از برگزاری آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور، ردیف استخدامی بگیرد، این آزمون با آن آزمون استخدامی مشترک برگزار می‌‌شود و امیدواریم با توجه به اینکه ردیف اخذ شده است آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز ۱۹ شهریور ماه برگزار شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه دوره یکساله آموزشی مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی باید از مهرماه شروع شود، گفت: سال گذشته این دوره خیلی طول کشید و از اسفند ماه شروع شد به همین سبب دوره نه چندان رضایت‌بخشی برگزار شد و مشکلات آموزشی و اجرایی زیادی داشتیم که امیدواریم امسال بتوانیم دوره آموزشی یک سال مهارت را بدون مشکلی آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: عمده‌ترین مشکل ما این است که باید منطبق بر شرایط اجرای مدرسه، آموزش‌هایمان را دنبال کنیم یعنی از همان اول مهر که دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند مهارت‌آموزان و کسانی که دوره‌های کارورزی را طی می‌کنند باید بتوانند در مدرسه حضور پیدا کرده و تمام شرایط واقعی مدرسه را تجربه کنند. موسی‌پور تصریح کرد: تأخیر در اعلام نتایج و پذیرش عملاً این انطباق با شرایط طبیعی مدرسه را دچار مشکل می‌کند و آموزش‌ها به کیفیت‌ کمتر می‌انجامد. روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here