سرنوشت معلمان دارای کسر ساعت تدریس در طرح رتبه‌بندی

0
سرنوشت معلمان دارای کسر ساعت تدریس در طرح رتبه‌بندی
سرنوشت معلمان دارای کسر ساعت تدریس در طرح رتبه‌بندی

پاراف سرنوشت معلمان دارای کسر ساعت تدریس در طرح رتبه‌بندی : از وقتی کلاس ششم ابتدایی به پایه‌های تحصیلی اضافه شده هر سال بخشی از معلمان ماجرای کسر ساعت کار را تجربه می‌کنند.

امسال سال استقرار پایه نهم (سوم راهنمایی سابق) و سال حذف پایه اول دبیرستان (کلاس دهم جدید) است. این اتفاق سبب شده تا معلمانی که سال قبل در این پایه تدریس می‌کردند، امسال فرصت تدریس را از دست داده یا با ساعت کاری اندک مشغول به کار شوند.

این کسر ساعت موظف امسال البته بیشتر از سال‌های قبل تبعات داشته، چون این اتفاق مصادف شده با صدور احکام رتبه‌بندی برای معلمان که یکی از مولفه‌های آن، میزان ساعت تدریس در طول هفته است. برای این که معلمی مشمول طرح رتبه‌بندی شود، باید حداقل 24 ساعت در هفته تدریس کند که گویا محمد بطحایی، معاون پشتیبانی وزیر ارفاقی کرده و گفته معلمان با 20 ساعت تدریس در هفته نیز احکام رتبه‌بندی دریافت می‌کنند.

این در حالی است که بخش زیادی از معلمان ـ به گزارش مهر و به نقل از بطحایی حدود صد هزار فرهنگی ـ کمتر از 20 ساعت در هفته فرصت تدریس یافته‌اند و طبیعتا از قافله رتبه‌بندی جا خواهند ماند.

این را هم باید اضافه کرد که آموزش و پرورش از این گروه از فرهنگیان خواسته برای جبران کسر ساعت تدریس خود به دوره ابتدایی منتقل شوند تا هم کسر ساعتشان رفع شود و هم مشمول طرح رتبه‌بندی شوند که گویا بخش زیادی از معلمان با این استدلال که تدریس در دوره ابتدایی کاری تخصصی است و معلم دبیرستان نمی‌تواند در دوره ابتدایی کار کند، از این خواسته آموزش و پرورش سرباز زده‌اند.

همچنین در اظهار نظری جدید، محمد بطحایی معاون پشتیبانی آموزش و پرورش می‌گوید این گروه از معلمان باید برای دریافت احکام رتبه‌بندی خود صبر کنند؛ چون قرار است بخشنامه‌ای صادر و در آن مشخص شود که افراد دارای کسر ساعت موظف باید به چه ‌میزان و به چه ‌صورت از رتبه‌بندی بهره‌مند شوند، ولی آنچه مسجل است این که کسر ساعت با این که ناشی از استقرار نظام 3ـ 3ـ 6 است و ربطی به معلمان ندارد، باعث کاهش امتیاز آنها در رتبه‌بندی خواهد شد.*جام جم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید