رشد 10 درصدی مدیران زن در هر سال

0

پاراف رشد 10 درصدی مدیران زن در هر سال : شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از زنانه شدن بخش غیر رسمی اشتغال خبر داد و گفت: افزایش سرمایه اجتماعی زنان از مهمترین برنامه های معاونت امور زنان و خانواده در دوسال اخیر است. اگر چه برخی تلاش می‌کنند ثابت کنند که در این دو سال هیچ تغییری روی نداده است.
وی با اشاره به اینکه 82 درصد زنان سرپرست خانوار بیکارند گفت: زنان نیروی کار ارزان محسوب می‌شوند همین امر موجب شده تا در بخش غیر رسمی مشغول به کار شوند که نگران‌کننده است.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه برخی منتقدان براین باورند که معاونت در سال اول به دید و بازدید و در سال دوم به همایش و نمایش پرداخته است اظهار کرد: برخی ادعا می‌کنند معاونت امور زنان و خانواده به تضادها دامن زده و تنش ایجاد می‌کند اما باید گفت، برخی دوستان در رسانه‌های منتقد مصاحبه‌های من را کم و زیاد کرده و داستان درست می‌کنند که این یک بداخلاقی است.

وی ادامه داد: این چالش‌ها، تلاش‌ها و فعالیت‌های ما را خنثی کرده و به مجموعه معاونت ضربه می‌زند و ضرر آن به زنان و خانواده بازمی گردد. از آغاز به کار دولت یازدهم تلاش کردیم وضعیت موجود زنان را شناسایی کنیم و عملکرد گذشته معاونت و فاصله آن با وضعیت مطلوب را در دستور کار قرار دهیم. باید گفت که، رویکرد معاونت نسبت به دولت قبل در حوزه زنان و خانواده تغییر کرده و با توجه به این هدف به تولید ادبیاتی پرداخته که گفتمان مسلط در حوزه زنان و خانواده را به چالش کشیده است.

وی با اشاره به وجود سقف‌های نامرئی برای فعالیت‌های زنان ادامه داد: وجود این سقف‌ها بسیار مهم و حیاتی است و مانع بسیاری از فعالیت‌های ما می‌شوند هر چند تلاش می‌کنیم این سقف‌ها و محدودیت‌ها را کاهش دهیم. به گفته مولاوردی، باید توجه داشته باشیم که سیاست‌های دولت قبل در حوزه زنان و خانواده همه جانبه نبوده و اجرای آنها ممکن است تبعات بیشتری از فواید آن داشته باشد، پس تلاش داریم همه جانبه عمل کرده و با رعایت تعادل و توازن به اجرای برنامه‌ها بپردازیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا از زنان در مدیریت‌های کلان جامعه استفاده خواهد شد گفت: حرکت‌هایی برای انتصاب فرمانداران در کشور آغاز شد اما به دلایل خاصی متوقف شده است. مولاوردی خاطرنشان کرد: درباره انتصاب زنان در حد وزیر و استاندار بحث ریسک کردن و بحرانی بودن شرایط مطرح شده، حتی اکنون نیز می‌بینیم وزیرانی روی کار هستند که حداقل یک دوره وزارت را تجربه کرده اند؛ درباره این مسأله عنوان شده فرصت آزمون و خطا وجود ندارد.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که در یکی از بندهای پیش‌نویس اصلاح اداری به افزایش حداقل 10 درصدی مدیران زن اشاره شده که همچنان تلاش‌ها ادامه دارد و پیشنهادی برای اصلاح نظام اداری کشور تهیه شده و در آن خواسته‌ایم سالانه 10 درصد به میزان مدیران زن در کشور افزوده شود.

وی همچنین درباره اقدامات معاونت زنان برای افزایش تعداد زنان در مجلس شورای اسلامی گفت: نه معاونت زنان به خود اجازه می‌دهد که از جناح و گروه خاصی حمایت کند نه به مدیران کل بانوان استان‌ها چنین اجازه‌ای را می‌دهیم اما بهبود شاخص‌ها را در دستور کار داریم و تلاش می‌کنیم زنان را نسبت به نام نویسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی تشویق کنیم. مولاوردی با اشاره به سند توسعه بعد از 2015 گفت: این سند 17 هدف دارد که ارزش‌گذاری کار خانگی زنان و تأثیر آن بر اقتصاد خانواده و جامعه و بر درآمد ناخالص ملی یکی از این اهداف است.

امیدواریم در قالب ماده 27 برنامه ششم توسعه به موضوع بیمه زنان خانه دار در قالب بیمه‌های چند لایه بپردازیم چون لایه دوم این ماده به زنان خانه دار مربوط می‌شود.* ایران.

رشد 10 درصدی مدیران زن در هر سال

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here