جزئیات اعطای تسهیلات عتبات عالیات، اعتراض کارمندان به اقدامات اداری دولت دهم و میزان حقوق فرماندهان نیروهای مسلح

جزئیات اعطای تسهیلات عتبات عالیات، اعتراض کارمندان به اقدامات اداری دولت دهم و میزان حقوق فرماندهان نیروهای مسلح : رئیس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس تفاهمنامه‌ای که  منعقد شده است مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به زائران ودیعه‌گذار عمره تسهیلات داده می‌شود که بتوانند به عتبات عالیات سفر کنند.

جلسات متعددی با بانک ملی و ملت داشتیم و تفاهمنامه ای میان سازمان حج و بانک ملت به امضا می‌رسد که بر اساس آن شرایط ارائه تسهیلات به زائرانی که دارای فیش ودیعه‌گذاری عمره هستند اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: زائران فیش‌هایشان پایدار است و دست به سپرده‌های خود نمی‌زنند اما از طرف بانک ملت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به زائرانی که سپرده‌گذاری کردند تسهیلات داده می‌شود که به سفر عتبات بروند و تنها علت اینکه این موضوع با تأخیر انجام شد این بود که باید سامانه عتبات سازمان حج به سامانه بانک ملت وصل می‌شد تا بتوانیم این پرداخت وام برای عتبات را در حساب زائران لحاظ کنیم.زائران ودیعه‌گذار عمره می‌توانند با حفظ اولویت و فیش خود از این تسهیلات برای سفر به عتبات استفاده کنند، که امیدوار هستیم با انعقاد این تفاهمنامه زائران بتوانند در همین دوره از اعزام‌ها به عتبات عالیات اعزام شوند.ایران.

اعتراض کارمندان به اقدامات اداری دولت دهم: چرا تعدادی از کارمندان، استخدام رسمی نمی‌شوند؟

تعدادی از کارمندان سازمان فنی و حرفه ای کشور اعتراض کرده اند چرا روند استخدام رسمی آنها با مشکل روبرو شده است. نوبخت در پاسخ به این سئوال عنوان کرد که باید همه متقاضیان استخدام از جمله کسانی که کارمند پیمانی یا قراردادی دولت هستند، در آزمون استخدامی شرکت کنند. منتهی این افراد به دلیل سابقه حضور در مشاغل دولتی، دارای امتیازاتی نسبت به متقاضیانی هستند که هیچ سابقه کار ندارند.

قوانین دوره آزمایشی و استخدام

درماده ۴۶ قانون مدیریت خدمات کشوری، درباره شرایط استخدام آزمایشی نوشته شده: کسانی‌که شرایط ورود به استخدام رسمی را کسب می‌نمایند قبل از ورود به خدمت رسمی یک‌دوره آزمایشی را که مدت آن سه سال می‌باشد طی خواهند نمود و در صورت احراز شرایط ذیل از بدو خدمت جزء کارمندان رسمی منظور خواهند شد:
الف – حصول اطمینان از لیاقت (علمی، اعتقادی و اخلاقی)، کاردانی، علاقه به‌کار، خلاقیت، نوآوری، روحیه خدمت به مردم و رعایت نظم انضباط اداری از طریق کسب امتیاز لازم با تشخیص کمیته تخصصی تعیین صلاحیت کارمندان رسمی.
ب – طی دوره های آموزشی و کسب امتیاز لازم .
ج – تأیید گزینش.
در تبصره یک این ماده درباره پایان دوره آزمایشی آمده: درصورتی‌که در ضمن یا پایان دوره آزمایشی کارمندان شرایط ادامه خدمت و یا تبدیل به استخدام رسمی را کسب ننمایند با وی به یکی از روشهای ذیل رفتار خواهد شد:
الف – اعطاء مهلت دوساله دیگر برای احراز شرایط لازم.
ب – تبدیل وضع به استخدام پیمانی.
ج – لغو حکم.

در رابطه با نحوه اجرای این قانون بد نیست نگاهی به دستورالعمل جدید نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی بیندازیم. این بخشنامه با شماره ۹۷۵۷/۹۳/۲۰۰ مورخ ۱۹/۷/۱۳۹۳ توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور ابلاغ شده است.
در این بخشنامه آمده: “از تاریخ این بخشنامه، بخشنامه شماره ۸۴۵۹۷/۲۰۰ مورخ ۸/۹/۱۳۸۸ لغو و جذب و استخدام افراد به صورت رسمی و پیمانی از محل مجوزهای استخدامی، صرفاً بر اساس این دستورالعمل صورت پذیرفت. ضمناً در خصوص آگهی های استخدامی صادره قبلی، دستگاه‌های اجرایی بر اساس دستورالعمل منضم به بخشنامه فوق‌الذکر اقدام خواهند نمود.”
به بیان دیگر، تغییر وضعیت استخدامی کسانی که پس از هشتم آبان سال ۸۸ جذب شده اند صرفا بر اساس دستورالعمل فوق الذکر انجام خواهد شد. البته مشکل تغییر رابطه استخدامی این افراد باید توسط سازمان جدیدی به نام سازمان امور اداری و استخدامی که اخیرا به تصویب هیات دولت رسیده است، بررسی و اقدامات لازم صورت گیرد.خبرآنلاین.

حقوق فرماندهان نیروهای مسلح بالاتر از حد مجاز نیست

سردار سیدمسعود جزایری سخنگوی نیروهای مسلح با بیان اینکه حقوق فرماندهان نیروهای مسلح بالاتر از حد مجاز نیست، گفت: سیاست ستاد کل در مورد حقوق‌ها، کاهش فاصله میان حداقل و حداکثر دریافتی‌هاست.

حداکثر دریافتی کارکنان و مدیران و فرماندهان نیروهای مسلح بالاتر از حد مجاز که قانون تعیین کرده است نبوده و با توجه به موضوع حقوق‌های نجومی که اخیراً مطرح شد مجدداً این مسأله در همه بخش‌های نیروهای مسلح مورد بررسی و بازرسی قرار گرفت.

وی افزود: در مورد برخی مشاغل از جمله اعضای هیأت‌های علمی مراکز دانشگاهی نیز تصمیماتی گرفته شد تا سقف و حداکثر دریافتی‌ها از آنچه قانون تعیین کرده، بیشتر نشود. سردار جزایری با اشاره به اصلاحات به عمل آمده سال‌های اخیر در حقوق کارکنان نیروهای مسلح تصریح کرد: در نیروهای مسلح در سال گذشته یک‌بار تعدیل و اصلاح حقوق کارکنان به عمل آمد که در آن حداقل دریافتی کارکنان افزایش یافت و در سال جاری نیز بنا داریم این کار را انجام دهیم تا بین حداقل و حداکثر دریافتی‌ها تعادل بیشتری ایجاد شود.ایرنا.

5 (100%) 1 vote

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.