انتخاب گزینه نهایی برای ریاست دیوان محاسبات

0
دیوان محاسبات
دیوان محاسبات

پاراف انتخاب گزینه نهایی برای ریاست دیوان محاسبات : تسنیم نوشته است در جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گزینه‌های این کمیسیون برای ریاست دیوان محاسبات برای معرفی به صحن علنی نهایی می‌شوند.

در جلسه عصر امروز (یکشنبه ۲۷ تیر) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ۹ کاندیدا گزینه‌های این کمیسیون برای ریاست دیوان محاسبات جهت مصاحبه و بررسی برنامه‌ها در این کمیسیون حضور یافتند.پس از ارائه برنامه‌ها، الیاس نادران، عادل آذر و منادی سفیدان از سوی کمیته بررسی‌ صلاحیتها برنامه‌هایشان برای تصدی ریاست دیوان محاسبات مجلس دهم پذیرفته شد.

تا دقایقی دیگر دو گزینه نهایی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای معرفی به عنوان گزینه‌های تصدی ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی انتخاب می‌شود.قرار است، روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه، رئیس و دادستانهای دیوان محاسبات با رأی وکلای ملت در صحن علنی مجلس انتخاب شوند.

همچنین پیش از این مهر نوشته بود که کمیته بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست دیوان محاسبات ۷ گزینه نهایی خود را به کمیسیون برنامه و بودجه معرفی کرد. بر این اساس، الیاس نادران، عادل آذر، محمد عباسی، اسماعیل جلیلی، علی محمد احمدی، غلامرضا مصباحی مقدم و کهزادی از سوی کمیته به کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی برنامه ها و سوابق بررسی شدند.این افراد امروز و فردا به کمیسیون برنامه و بودجه جهت مصاحبه و بررسی برنامه ها دعوت می شوند.

اسامی ۸ کاندیدای ریاست دیوان محاسبات که برنامه‌هایشان را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کرده‌اند:

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تربیت جام در مجلس نهم، امین‌حسین رحیمی رئیس دیوان محاسبات، اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس نهم، علی کامیار نماینده مردم ارومیه در مجالس دوم، سوم و چهارم، فداحسین مالکی دبیر پیشین ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمدعلی عبدالله‌زاده نماینده مردم طبس در مجلس نهم، علیرضا منادی نماینده مردم تبریز در مجلس نهم، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس نهم.

در حال حاضر، امین‌حسین رحیمی ریاست دیوان محاسبات کل کشور را به‌عهده دارد که مسئولیت مستشاری این نهاد نیز به‌عهده فیاض شجاعی قرار دارد.امین‌‌حسین رحیمی در جلسه علنی روز چهارشنبه، ۱۳ شهریور سال ۹۲ از مجموع ۱۹۰ رأی اخذشده، با ۱۷۹ رأی، اعتماد وکلای ملت در مجلس نهم را برای تصدی سمت ریاست دیوان محاسبات کسب کرده بود.پاراف.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید