پنج چیز که انواع بیماری را منتقل می کند

هم‌رده پنج چیز که انواع بیماری را منتقل می کند : اگر شنیدید برخی توالت‌ ها از چیزهایی که ما روزانه آنها را با دست خود لمس می‌ کنیم، بسیار تمیزترند تعجب نکنید، چرا که اغلب مردم برای تمیز نگه داشتن آنها با استفاده از مواد ضدعفونی کننده تلاش زیادی می‌ کنند.

استفاده روزانه این ۵ چیز ما را در معرض ابتلا به انواع بیماری قرار می دهد:

۱- دکمه آسانسور برای طبقه هم‌ کف

تقریبا تمام کسانی‌ که روزانه برای خارج شدن از ساختمان از آسانسور استفاده می کنند، دکمه طبقه هم‌ کف (G) را لمس می‌ کنند. در یک مجله علمی در گزارشی آمده است: آنفولانزای «Bara» که ویروسی شبیه ویروس سرما خوردگی است، معمولا بطور اخص از طریق این دکمه منتشر می‌ شود.

۲- تماس دست با صفحات لمسی

ما روزانه چیزهایی مانند دکمه‌ های آسانسور ساختمان‌ های اداری، ماشین‌ های خودپرداز بانکی و غیره را لمس می‌ کنیم، چنین وسایلی مکان مناسبی برای تجمع و انتقال میکروب‌ ها از فردی به فرد دیگر است. اغلب ما ظاهرا این وسایل را تمییز می‌ پنداریم در صورتی که اینگونه نیست. چنین وسایلی به دلیل تماس مستمر افراد مختلف و لمس آنها، می‌ تواند انواع بیماری‌ را منتقل کند. طبق آمار منتشره از مجله ‌علمی «ساینس آو آس» حدود ۵۰ درصد از بیماری‌ ها از طریق لمس چنین ابزار و اماکنی منتقل می‌ شود.

۳- استفاده مجدد از کیسه پلاستیکی

خیلی‌ ها ما را به استفاده مجدد از کیسه های پلاستیکی تشویق می کنند غافل از اینکه این کیسه‌ های پلاستیکی در واقع می‌ تواند بزرگترین وسیله حامل میکروب‌ ها باشد چون مردم به ندرت آنها را پاکیزه نگه می‌ دارند. طبق گزارش این نشریه ۹۹ درصد از کیسه‌ های پلاستیکی که دوباره از آنها استفاده می‌ شود، باکتری‌ هایی همچون «کلی فرم» و باکتری «ایکولای» را منتقل می‌ کنند.

۴- استفاده از حوله‌ های دستی

بسیاری از مردم با استفاده از حوله دستان خود را تمییز می‌ کنند در صورتی‌ که حوله می تواند ناقل باکتری‌ ها باشد چون باکتری‌ ها معمولا در اماکن مرطوب بیشتر رشد می‌ کنند، لذا این مجله علمی توصیه می کند، حوله‌ ها هر روز باید شسته شوند.

۵- دستگیره قهوه جوش

بیشتر اوقات صبح‌ ها وقتی که کارکنان به اداره‌ یا محل کار خود می‌ رسند، اولین کاری که می‌ کنند نوشیدن یک لیون قهوه است لذا به سرعت خود را به قهوه‌ جوش می‌ رسانند در اینجا است که دستان همه کارکنان به دستگیره قهوه‌ جوش می‌خورد و بدین سان می‌ تواند محل تجمع برخی باکتری‌ ها باشد. این مجله در این مورد می نویسد: تقریبا ۵۰ درصد از میکروب «کلی فرم» به وسیله دستگیره قهوه‌ جوش منتشر می‌ شود.جام جم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.