تاکید بر تامین امنیت شغلی کارگران زن

0
تاکید بر تامین امنیت شغلی کارگران زن
تاکید بر تامین امنیت شغلی کارگران زن

پاراف تاکید بر تامین امنیت شغلی کارگران زن : ایسنا نوشت: علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تجلیل از زنان فرهیخته و کارگر استان قم گفت: سند حمایت ملی از زنان در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت و حتما نقش زنان کارگر را در آن برجسته خواهیم دید، چرا که باید امنیت شغلی کارگران بویژه زنان کارگر تامین شود.

جامعه ایران در حال حاضر جامعه مصرف کننده است که کارگران می‌توانند در راه رفع مشکلات آن گام بردارند.

وی با تبریک فرارسیدن هفته کارگر به همه کارگران ایران به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درجمع کارگران اشاره کرد و گفت: از طرف جامعه کارگری از نگاه با کرامت رهبر معظم انقلاب به کارگران و رویکرد عزت‌آفرین ایشان برای جامعه کارگری تشکر می‌کنم.

امروزه برای مثال با رستوران‌هایی روبرو هستیم که پول یک پرس غذای آنان برابر یکماه حقوق یک کارگر است اما باید دانست که افراد مصرف‌کننده آن نوع غذا‌ها الگوی جامعه نیستند بلکه کارگران الگوی جامعه هستند، چراکه آنان سعادت را برای جامعه به ارمغان می‌آورند.

وی با اشاره به مهم‌ترین تفاوت‌های جامعه کارگری با دیگر اقشار جامعه اظهار کرد: ارزش‌افزوده کارگران برای احیای جامعه بیش از دیگران است و کارگران بیش از دیگران برای جامعه آورده می‌آورند اما کمترین ستانده مناسب را دریافت می‌کنند؛ ای‌کاش به سمتی برویم که هر کس ستاده مناسب با خودش را بگیرد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم وضع زندگی کارگران دگرگون شود، گفت: در جامعه‌ای کارگر ارزشمند خواهد بود که تولید در آن جامعه ارزش داشته باشد و حتما ما به سمتی حرکت خواهیم کرد که نیروی کار درجامعه با ارزش تلقی شود.

در ایجاد اولین تشکل‌های کارگری ایران سهم عمده‌ای داشتم و همواره روی احقاق حقوق کارگران تلاش کردم؛ این‌ها را گفتم تا به این نکته برسیم که خود ما به عنوان جامعه کارگری باید به کارگر بودن خود افتخار کرده و برای احقاق حقوق خود تلاش کنیم.

وی افزود: به عنوان جامعه کارگری تولیداتی را به جامعه عرضه می‌کنیم که بهبود زندگی همه افراد جامعه را موجب می‌شود.باید برای بهبود اوضاع بتوانیم تولیدکننده را همراه با دولت کرده تا هم تولید کشور رونق گرفته و اضافه شود و هم اینکه امنیت شغلی کارگران تامین شود.مهر.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید