پیگیری اجرای ۲۵ درصد سهمیه استخدام دستگاه‌ها به ایثارگران

0
پیگیری اجرای ۲۵ درصد سهمیه استخدام دستگاه‌ها به ایثارگران
پیگیری اجرای ۲۵ درصد سهمیه استخدام دستگاه‌ها به ایثارگران

پاراف پیگیری اجرای ۲۵ درصد سهمیه استخدام دستگاه‌ها به ایثارگران : حجت الله امانی مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اختصاص حداقل ۲۵ درصد از ظرفیت استخدامی سازمان ها به جامعه شاهد و ایثارگر به دقت توسط بنیاد پیگیری و اجرا می شود.

در آزمون استخدامی سال ۱۳۹۴ وزارت آموزش و پرورش یک هزار و ۲۵۰ نفر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به این وزارتخانه معرفی شده بودند که پس از انجام همه مراحل استخدامی و گزینش، مشغول به خدمت می‌شوند

وی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای اشتغال جامعه شاهد و ایثارگر تحت پوشش خود، اعمال ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و اختصاص حداقل ۲۵ درصد از ظرفیت استخدامی سازمان‌ها به جامعه شاهد و ایثارگر در همه مقاطع تحصیلی را با دقت و به‌درستی پیگیری و اجرا می‌کند.

بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها، پس از شرکت ایثارگران در این آزمون‌ها و اعلام اسامی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور، تعداد ۳۲ نفر برای استخدام در وزارت امور خارجه و ۲۹۱ نفر هم برای استخدام در وزارت نیرو به این دو وزارتخانه معرفی می‌شوند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اولویت استخدام جامعه ایثارگران به ترتیب با «فرزند شهید، جانباز و آزاده»، «فرزند جانباز ۲۵ درصد و بالاتر، همسر شهید و فرزند آزاده با یک سال اسارت و بالاتر»، «همسر جانباز ۲۵ درصد و بالاتر و همسر آزاده با یک سال اسارت و بالاتر» است. امانی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی وزارت خانه‌های امور خارجه و نیرو، خاطرنشان کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌ها، پس از شرکت ایثارگران در این آزمون‌ها و اعلام اسامی توسط سازمان سنجش و آموزش کشور، تعداد ۳۲ نفر برای استخدام در وزارت امور خارجه و ۲۹۱ نفر هم برای استخدام در وزارت نیرو به این دو وزارتخانه معرفی می‌شوند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد گفت: شرط لحاظ کردن سهمیه حداقل ۲۵ درصد ایثارگران در دستگاه‌های یاد شده شرکت در آزمون ورودی این دستگاه‌ها است.
وی در پایان افزود: در آزمون استخدامی سال ۱۳۹۴ وزارت آموزش و پرورش یک هزار و ۲۵۰ نفر توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به این وزارتخانه معرفی شده بودند که پس از انجام همه مراحل استخدامی و گزینش، مشغول به خدمت می‌شوند.ایثار.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید