پیگیری افزایش مرخصی زایمان در حال پیگیری، بیمه زنان خانه دار در نوبت رسیدگی

0

پاراف پیگیری افزایش مرخصی زایمان در حال پیگیری، بیمه زنان خانه دار در نوبت رسیدگی به نقل از دولت : شهیدخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفته است : موضوع بیمه زنان خانه دار از دو مسیر دنبال می شود و در نوبت رسیدگی کمیسیون اجتماعی دولت قرار دارد.ضمن اینکه اجرایی شدن افزایش مرخصی زایمان را هم در دست پیگیری داریم.

بیمه زنان خانه دار به صورت جداگانه با مشارکت سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حال بررسی و رسیدگی است. وی تصریح کرد: اصرار ما این است که سازمان های ذی ربط را برای بیمه کردن زنان خانه دار مجاب کنیم چون ارایه لایحه به تنهایی کافی نیست.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: شورای نگهبان سال گذشته هنگام بررسی این لایحه اظهار داشت که این لایحه باید تبدیل به قانون شود و ردیف اعتباری 15میلیارد تومانی آن حفظ شد.

وی تاکید کرد: لایحه بیمه زنان خانه دار در دست اقدام است و اگر مرحله هیات دولت را طی کند وارد مجلس شورای اسلامی می شود.

پیگیری برای افزایش مرخصی زایمان از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی:

وی ادامه داد: معاونت امور زنان ریاست جمهوری بیشترین پیگیری را برای اجرای افزایش مرخصی زایمان زنان داشته است تا با ایجاد توازن بین کار و زندگی زنان تسهیلات بیشتری برای زنان شاغل قائل شود.

وی ادامه داد: آخرین مکاتبات ما در این زمینه مربوط به سازمان مدیریت و برنامه ریزی است که از آنان خواسته ایم این مساله در سیاست های ابلاغی افزایش جمعیت لحاظ شود زیرا اگر دستگاه ها می توانستند این قانون را از اعتبارات خود اجرا کنند ، تاکنون آن را اجرا می کردند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here