تشریح تعیین حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین دو سال آخر اشتغال

0
تشریح تعیین حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین دو سال آخر اشتغال
تشریح تعیین حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین دو سال آخر اشتغال

پاراف تشریح تعیین حقوق بازنشستگی بر اساس میانگین دو سال آخر اشتغال : محمد حسن زدا، معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: میزان حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس میانگین ۲ سال آخر دوره اشتغال تعیین می‌شود.

به گزارش پاراف به نقل از مهر، وی در دیدار با وزیر کار و تامین اجتماعی فدراسیون روسیه به تشریح شرایط بازنشستگی در ایران پرداخت و گفت: بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در ایران با داشتن ۳۵ سال سابقه بیمه پردازی بدون شرط سنی بازنشسته می‌شوند.

زدا افزود: افرادی که بیمه پردازی را دیر شروع کرده‌اند با رسیدن به ۶۰ سالگی با حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی می‌توانند بازنشسته شوند که البته این افراد ۱۰ روز حقوق دریافت می‌کنند. همچنین بیمه شدگان می توانند در سن ۵۰ سالگی با داشتن ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته شوند.

وی اظهار داشت: میزان حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس میانگین ۲ سال آخر دوره اشتغال تعیین می‌شود. همچنین خصوص بازنشستگی بیمه شدگان زن، بانوان می‌توانند با ۵ سال سابقه بیمه پردازی کمتر بازنشسته شوند.

معاون فنی ودرآمد سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: بعد از ۶۰ سال فعالیت سازمان تأمین اجتماعی در ایران، زمان انجام اصلاحات پارامتریک در این سازمان فرا رسیده است و ما برای بهبود فعالیت سازمان در آینده و تداوم خدمت رسانی به بیمه شدگان اصلاحات پارامتریک را دنبال می‌کنیم.

در ادامه محمد علی همتی، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این دیدار گفت: در بیمارستان‌های ملکی سازمان تأمین اجتماعی تمامی خدمات درمانی به صورت رایگان ارائه می‌شود.  در مراکز طرف قرارداد این سازمان نیز خدمات درمانی با دریافت فرانشیز ۱۰ درصدی در بخش سرپایی، ۶ درصد در بخش بستری و ۳ درصد برای روستائیان ارائه می‌شود.

ماکسیم توپیلین، وزیر کار و تأمین اجتماعی فدراسیون روسیه در این دیدار گفت: در کشور روسیه بیمه درمانی و اجتماعی از یکدیگر تفکیک شده‌اند و به صوت کاملا مستقل هستند. در روسیه ۲ صندوق بیمه ای با عنوان صندوق بازنشستگی وبیمه اجتماعی وجود دارد. در صندوق بازنشستگی، به ازای دریافت مبالغی از افراد، درزمان بازنشستگی به آنان حقوق پرداخت می‌شود و در صندوق بیمه اجتماعی به افراد تحت پوشش در زمان بیماری، بارداری و حوادث حقوق پرداخت می شود.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید