انتقال اجباری کارمندان ایثارگر و تجمع گروهی از کارمندان بازنشسته دانشگاه‌ها

0
انتقال اجباری کارمندان ایثارگر و تجمع گروهی از کارمندان بازنشسته
انتقال اجباری کارمندان ایثارگر و تجمع گروهی از کارمندان بازنشسته

پاراف انتقال اجباری کارمندان ایثارگر و تجمع گروهی از کارمندان بازنشسته دانشگاه‌ها:

انتقال اجباری کارمندان ایثارگر از نهاد ریاست جمهوری:

شعبه هشتم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری، ضمن نقض رای دادگاه بدوی دیوان، انتقال اجباری برخی نیروهای رسمی و ایثارگر ریاست جمهوری به وزارت آموزش و پرورش را موجه دانست.

پس از اقدام سال گذشته ریاست جمهوری در انتقال اجباری تعدادی از کارمندان ایثارگر این نهاد به وزارت آموزش و پرورش و رای شعبات مختلف دیوان عدالت اداری در محکومیت نهاد مذکور و بازگرداندن نیروها به محل کار قبلی، اخیراً شعبه هشتم تجدیدنظر دیوان عدالت اداری به رغم استدلال های حقوقی و فنی و بانادیده گرفتن نظرمشورتی و تفسیری مجلس شورای اسلامی ، ضمن نقض رای دادگاه بدوی دیوان ، استناد نهاد ریاست جمهوری به بند واو ماده ۵٠ قانون برنامه پنجم توسعه ، انتقال اجباری برخی نیروهای رسمی و ایثارگر ریاست جمهوری به وزارت آموزش و پرورش را موجه دانست. این رای درحالی صادر شده که زمان رسیدگی به موضوع ، مردادماه سال آینده تعیین شده بود و نیروهای نهاد از تعجیل در رسیدگی مطلع نشده و آخرین دفاعیات آنان اخذ نشده بود.

انتقال اجباری این تعداد از نیروهای رسمی و ایثارگر نهادریاست جمهوری به وزارتخانه مزبور به عنوان نیروهای مازاد (!) درحالی است که طبق قوانین حمایتی از ایثارگران و نیز تعریفی که در قانون از نیروی مازاد شده و مطابق نظریه تفسیری معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی انتقال کارمندان رسمیِ ایثارگر بدون رضایت آنان قانونی نمی باشد. اتفاق مذکور در شرایطی صورت گرفت که مسئولان وزارت آموزش و پرورش بارها به داشتن ١٠٠ هزار نیروی مازاد اذعان و از این وضعیت گلایه کرده اند!؟.افکارخبر.

تجمع گروهی از کارمندان بازنشسته دانشگاه‌ها مقابل مجلس

جمعی از کارمندان بازنشسته دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در اعتراض به تبعیض‌های موجود در حقوق و مزایای خود مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. جمعی از کارمندان بازنشسته سال‌های گذشته دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. این افراد نسبت به تبعیض‌های موجود در حقوق و مزایای خود با وجود یکسانی گروه و طبقه شغلی خود، با بازنشستگان فعلی اعتراض دارند؛ تجمع‌کنندگان همچنین اعلام کردند که تاکنون با وجود مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی و مراجعه به مسئولان، مشکل آنان حل نشده و خواستار پیگیری این موضوع در مجلس هستند. همزمان با این تجمع، جمعی از مربیان پیش‌دبستانی نیز در اعتراض به عدم اجرای مصوبه اخیر مجلس مبنی بر حق‌التدریس شدن این مربیان تا پیش از قرار گرفتن در اولویت استخدام، مجدداً مقابل مجلس تجمع کردند.مهر.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here