کارمندان جوان مضطرب چهل درصد بیشتر از دیگران به بیماری مبتلا می شوند

0
کارمندان جوان مضطرب چهل درصد بیشتر از دیگران به بیماری مبتلا می شوند
کارمندان جوان مضطرب چهل درصد بیشتر از دیگران به بیماری مبتلا می شوند

پاراف کارمندان جوان مضطرب چهل درصد بیشتر از دیگران به بیماری مبتلا می شوند به نقل از شفقنا: نتایج یک پژوهش جدید در انگلستان تاکید می کند کارمندان جوان مضطرب ۴۰ درصد بیشتر از پرسنل قدیمی تر به بیماری مبتلا می شوند.

عامل اضطراب علاوه بر اثرات روانی، ‌اثرات و پیامدهای جسمی متعددی به همراه دارد و هیچ عضوی از بدن از اثرات آن مصون نیست.

بر اساس مطالعه جدیدی که با هدف بررسی اضطراب محیط کار در انگلیس انجام گرفته، طی سال گذشته تقریبا از هر ۱۰ کارمند جوان ۱۸ تا ۲۴ ساله هفت نفر به دلیل ابتلا به اضطراب به بیماری مبتلا شده اند.

این آمار در بین کارمندان میانسال تا ۵۰ درصد کاهش پیدا می کند. کارشناسان انگلیسی در این مطالعه دریافتند کارمندان جوان بیشتر از پرسنل میانسال اضطراب دارند چون احساس می کنند در محیط کار مسوولیت های بیشتری بر آنها محول می شود. همچنین کارشناسان احتمال می دهند کارمندان جوان بیش از کارمندان مسن تر از علائم اضطراب آگاه هستند.

تحقیقات نشان می‌دهد وجود اضطراب به هزینه‌های انجام کار به طرق مختلف افزوده و سلامت و بهره ‌وری کارکنان را به خطر می‌اندازد.

اضطراب سبب اختلال در عملکرد دستگاه عصبی مرکزی، دستگاه عصبی خودکار، سیستم ایمنی و غدد اندوکرین (هورمون‌ ها) می ‌شود. در مقابله با اضطراب، دستگاه عصبی خودکار، مقدار زیادی هورمون ضد اضطراب آزاد می‌ کند که سبب بروز تغییرات فیزیولوژیک در بدن می‌ شود. به دنبال آن، دستگاه ایمنی بدن دچار اختلال می‌ شود و شخص نسبت به ابتلا به بیماری‌ ها آسیب ‌پذیر می‌ شود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here