فرهنگیان چهار شهرستان در خوزستان مشمول حق جنگی شدند

محمد تقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: حق منطقه جنگی به میزن ۲۰ تا ۲۵ درصد بزودی در احکام فرهنگیان مناطق اهواز، اندیمشک، دزفول و حمیدیه اعمال می شود.

به گزارش هم‌رده به نقل از ایرنا، وی بیان کرد: با توجه به مکاتبات متعدد و پیگیری های مداوم آموزش و پرورش خوزستان با اداره کل امور تشکیلات وزارت آموزش و پرورش مبنی بر صدور احکام منطقه جنگی ، این حکم بزودی اعمال می شود.

حق منطقه جنگی در احکام فرهنگیان شاغل در مناطق آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام خمینی(ره) ، اروند کنار، بستان، ماهشهر، هندیجان، شوش، هویزه و دشت آزادگان وجود داشته است.

تقی زاده یادآور شد: افزایش حق منطقه جنگی فقط در حکم کارگزینی فرهنگیان شاغل اعمال می شود.

در راستای اجرای بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تعیین مناطق عملیاتی دفاع مقدس، این مناطق توسط ستاد کل نیروهای مسلح در نامه ای خطاب به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام شده است.

حق مناطق جنگی فرهنگیان غیرکارشناسی انجام شده است

عبدالرسول ممتازان مشاور اقتصادی استاندار خوزستان در شورای آموزش وپرورش خوزستان گفت: اعمال حق ۲۵ درصدی مناطق جنگی فرهنگیان غیرکارشناسی انجام شده است.

طبق قانون محدودیت مناطق عملیاتی در دفاع مقدس باید شناسایی و فرهنگیان این مناطق از این سهم برخوردار شوند. نباید جدا کردن شهرستان کارون و باوی از اهواز باعث محروم شدن فرهنگیان این مناطق از این امتیاز شود.

وی افزود: باید شرایط دراین ۲ شهرستان به گونه ای باید که نیروی کار رغبت فعالیت دراین شهرستان را داشته باشد و خواستار انتقال به اهواز نباشد.

مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان نیز بیان کرد: فرهنگیان مناطقی مثل شهرستان کارون و باوی در زمینه شامل نشدن حق مناطق جنگی گلایه دارند که با وجود درگیر بودن در دوران جنگ حق مناطق جنگی به آنها تعلق نگرفته و باید دراین سهمیه بندی بازنگری شود.

محمد تقی زاده افزود: از ستاد کل نیروهای مسلح کشور و سازمان برنامه وبودجه خواستاریم برای این ۲ شهرستان نیز سهمیه حق مناطق جنگی را اعمال کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.