پرداخت حقوق مکمل به فرهنگیان در آینده نزدیک

0
حقوق مکمل به فرهنگیان
حقوق مکمل به فرهنگیان

پاراف پرداخت حقوق مکمل به فرهنگیان در آینده نزدیک : شهاب‌الدین غندالی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از اجرای طرح جدیدی برای فرهنگیان تحت عنوان طرح ۱۰۰ (حقوق مکمل فرهنگیان) در آینده نزدیک خبر داد و ۲۵ مزیت آن را برشمرد.

از آنجا که هزینه‌های زندگی روز به روز افزایش می‌یابد اگر افراد به دنبال پس‌انداز و سرمایه‌گذاری نباشند در تامین مخارج زندگی‌شان در آینده دچار مشکل خواهند شد. از سوی دیگر سرمایه‌گذاری در عرصه‌هایی چون بورس، ارز، طلا، زمین و ملک مستلزم برخورداری از اندوخته‌ای قابل توجه است که قشر کارمند و به خصوص فرهنگیان چنین امکانی را در اختیار ندارند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان این که با توجه به این شرایط مدت‌ها در فکر طرحی بودیم که بتواند درآمد دائمی برای معلمان ایجاد کند، اظهار کرد: بررسی‌ها و مطالعات نشان داد که در کشورهای توسعه یافته بخش قابل توجهی از افراد جامعه آینده خود را از طریق بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری‌هایی که با صرفه‌جویی‌ها و اندوخته‌های اندک در طی زمان ممکن است پس‌انداز و هزینه‌های زندگی آینده خود را تامین می‌کنند. در همین راستا طرح ۱۰۰ که برنامه‌ای مستمر است با دربرداشتن مزایای ویژه برای بیش از ۹۴ درصد فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان طراحی شده است.

جزئیات طرح ۱۰۰:

وی با بیان این که طرح ۱۰۰ بیست مزیت برای فرد بیمه شده در طول حیات و پنج مزیت برای خانواده و ذینفعان (که توسط خود بیمه شده مشخص می‌شوند) پس از فوت خواهد داشت، گفت: ایجاد آرامش روانی و امید به آینده، ایجاد اندوخته قابل توجه یا حقوق مادام‌العمر، پوشش غرامت نقص عضو، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی کلی، پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه و بیماری‌های خاص، امکان دریافت وام از محل اندوخته، معافیت‌های مالیاتی، دریافت سود مشارکت علاوه بر سود تضمینی، استفاده از تخفیف و تقسیط در سایر بیمه‌های مورد نیاز از جمله این مزیت‌ها هستند.

علاوه بر این دریافت مبلغ اندوخته پس از ۳۰ سال دریافت مستمری، دریافت سرمایه فوت برای بازماندگان حداکثر تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تا هر سن، دریافت مستمری در صورت فوت بیمه شده به مدت ۳۰ سال از زمان شروع مستمری، دریافت مبلغ اندوخته در پایان ۳۰ سال دریافت مستمری، دریافت سرمایه فوت بر اثر حادثه یا فوت عادی در دوران تشکیل سرمایه از دیگر مزیت‌های طرح ۱۰۰ هستند.

وی با اشاره به امکان استفاده از کمک‌های صندوق ذخیره در طرح که در حال حاضر تا ۳۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: همه فرهنگیان عضو صندوق ذخیره می‌توانند در این طرح شرکت کنند و برای خود یا اعضای خانواده بیمه‌نامه تهیه کنند. غندالی مبلغ حق بیمه را متناسب با توان هر فرد ۵۰، ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: مدت بیمه‌نامه می‌تواند حداقل ۵ سال و حداکثر ۳۰ سال باشد. معلمان شاغل با سابقه بالا نیز می‌توانند تا سن ۷۵ سالگی عضویت خود را ادامه دهند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان این که پس از ارسال بخشنامه مربوط از سوی وزارت آموزش و پرورش که به زودی انجام خواهد شد، فرهنگیان می‌توانند با مطالعه و آشنایی با طرح، فرم‌های پیشنهادی را که بر روی سایت موسسه و وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد، تکمیل کنند، گفت: همچنین فرهنگیان می‌توانند فرم‌های مربوطه را در مدارس تکمیل و از طریق مدیران مدارس تحویل منطقه نمایند تا بیمه‌نامه‌ها توسط بیمه معلم صادر و تحویل بیمه‌شدگان شود.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید