تشییع پیکر شهرام محمدی کارگر ایذه ای پتروشیمی مارون که جانش در آتش سوخت

2

پاراف تشییع پیکر شهرام محمدی کارگر ایذه ای پتروشیمی مارون که جانش در آتش سوخت : شهرام محمدی، «مردی» که ١١ روز پیش زندگی خود را با جان صدها نفر از همکارانش در پتروشیمی مارون ماهشهر معاوضه کرد،  به دلیل شدت جراحات وارده ناشی از انفجار در این پتروشیمی، در بیمارستان شهید چمران تهران جان خود را از دست داد. نام این «مرد»، از نهم تیرماه امسال سر زبان‌ها افتاد.

او یکی از سه هزار کارگر پتروشیمی مارون ماهشهر است. نهم تیرماه انتشار گاز هگزان، واحد پلی‌اتیلن پتروشیمی مارون را در محاصره کامل خود گرفت و نه‌تنها نفس کشیدن صدها کارگر را به شماره انداخت که تنها نیاز به جرقه‌ای کوچک داشت تا انفجاری مهیب را رقم بزند و صدها نفر را به کام مرگ بکشاند. مرگ، کارگران را در محاصره خود گرفته بود.

شهرام محمدی، از محل حادثه فاصله داشت اما فریاد‌های همکارانش او را به محل کشاند. در یک لحظه، ١٣ سال تجربه‌اش را به کار بست و خود را به شیر فلکه اصلی انتشار گاز هگزان رساند. به سختی آن را بست. کارگران فرار کرده بودند. حالا نوبت فرار شهرام محمدی از مخمصه بود اما ناگهان انفجاری رخ داد و او را به گوشه‌ای پرتاب کرد.

کارگران او را به بیمارستان نفت منتقل کردند اما شدت جراحات وارده باعث شد تا او از تخت بیمارستان سوانح و سوختگی شهید چمران تهران سردر بیاورد. اعضای حیاتی‌اش دچار سوختگی شدید شده بود. بیش از ۵٠ درصد از ریه و قفسه سینه‌اش سوخته بود. «مرد»، پس از ١٠ روز جان خود را از دست داد.

١١ روز از این حادثه می‌گذرد. تصاویر شهرام محمدی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و فداکاری‌اش، غرور را بر فراز آسمان زادگاهش، ایذه نشانده است. همشهریان و هم تبارانش خبر را دست به دست بر روی شبکه های اجتماعی منتشر کردند تا مسئولان شرکت پتروشیمی مارون از سکوت معنا دار خود خارج شوند و دست از پنهان کاری بر دارند. آنها از پاسخگویی درباره جزییات این حادثه خودداری می‌کنند به نحوی که مدیران این شرکت چهار روز پس از وقوع حادثه به این نتیجه رسیدند تا با رسانه‌ها گفت‌وگو کنند .

 وخامت شرایط جسمانی شهرام محمدی، هنگام بستری در بیمارستان از دید کسی پنهان نبود با این حال هیچ یک از مسوولان این پتروشیمی را به رسانه‌ای کردن این حادثه و تلاش برای مشخص شدن علت اصلی آن وادار نساخت.

همچنین محسن رضایی، که چند روز قبل از فوت این جوان فداکار از او دیدن کرده بود، در پیامی درگذشت مرحوم «شهرام محمدی» کارگر فداکار پتروشیمی را تسلیت گفت. پیام محسن رضایی به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون
خانواده محترم شادروان شهرام محمدی
ارتحال فرزند فداکاراتان را صمیمانه تسلیت عرض می نمایم.
بی تردید، اقدام آن کارگر فداکار که منجر به وفات وی گردید به عنوان نمونه ای از ایثارگری های فعالان صنعت نفت، به یادگار خواد ماند و امروز، در محضر حضرت حق، میهمان شهدای والا مقام خواهد بود.
از درگاه خداوند متعال، برای آن کارگر فداکار، علو درجات و برای عموم بازماندگان، صبر و اجر و دوام توفیق، طلب می کنم.

محسن رضایی / دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

لازم به ذکر است که سید اسفندیار صلاحت‌پور، مسئول روابط عمومی پتروشیمی مارون گفت: امور مربوط به ترخیص پیکر و اخذ مجوز تدفین مرحوم «شهرام محمدی» در حال انجام است.

وی افزود: مدیرعامل پتروشیمی مارون، همکاران روابط عمومی و روابط کار و بستگان مرحوم «شهرام محمدی» در بیمارستان چمران تهران حضور دارند و پیگیر امور مربوط به ترخیص پیکر و اخذ مجوز دفن نامبرده هستند.

مسئول روابط عمومی شرکت پتروشیمی مارون ادامه داد: انتقال و تشییع پیکر مرحوم محمدی به سمت زادگاهش پس از انجام تشریفات قانونی انجام خواهد شد.

2 نظرات

  1. سلام
    خیلی خیلی خیلی متاثر شدم .واقعا آقای محمدی فداکاریب بزرگی در حق همه ما ایرانیان کردند .از صمیم قلب به خانواده ایشان تسلیت میگم .میدونم خیلی سخته …وقتی این نوشته رو خوندم یه جورایی احساس غرور کردم ….حتما باید نام ایشون همیشه باید برسر زبان ها بمونه …..واقعا خوش ب سعادت خانوادشون که همچین پدر فداکاری داشتند و خواهند داشت .من هیچ وقت فداکاذی ایشون فراموش نخواهم کرد .

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here