تعیین تکلیف مدیریت ارشد در بیمه های بدون مدیر

0
مدیریت ارشد
مدیریت ارشد

پاراف تعیین تکلیف مدیریت ارشد در بیمه های بدون مدیر  : عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه آیین‌نامه ۹۰ در راستای تعیین افراد باصلاحیت در پست‌های کلیدی شرکت‌های بیمه تدوین شده است، گفت: به زودی مدیران عامل ۵ شرکت ‌بیمه که بدون مدیرعامل اداره می‌شوند، مشخص می‌شود.

تغییر مدیرعامل و هیات مدیره در شرکت‌ها پدیده عادی است چرا که ممکن است سهامداران این شرکت از یک مدیر راضی نباشند یا مدیرعامل با هیات مدیره شرایط همکاری نداشته باشد

عبدالناصر همتی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند چارچوب احراز صلاحیت حرفه‌ای کارکنان کلیدی صنعت بیمه در اصل ۹۰، چالش‌های جدی را برای انتخاب مدیران به وجود آورده است، اظهار کرد: بالاخره فردی که قرار است در بخش بیمه به‌عنوان مدیرعامل تعیین شود باید صلاحیت این پست را هم داشته باشد و آیین‌نامه ۹۰ در همین راستا تدوین شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی درخصوص عدم تعیین مدیرعامل برای برخی شرکت‌های بیمه افزود: تغییر مدیرعامل و هیات مدیره در شرکت‌ها پدیده عادی است چرا که ممکن است سهامداران این شرکت از یک مدیر راضی نباشند یا مدیرعامل با هیات مدیره شرایط همکاری نداشته باشد.

شرکت‌هایی که مدیرعامل آنها تعیین نشده به زودی کار فرآیند احراز صلاحیت آنها انجام خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره تایید صلاحیت اعضای هیات مدیره بیمه میهن بیان کرد: مدیران این شرکت پیگیر هستند و ما هم در حال بررسی اعضای معرفی شده برای هیات مدیره این شرکت هستیم و به زودی نتیجه بررسی‌ها اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیمه مرکزی بر عملکرد همه شرکت‌ها نظارت دارد، گفت: بیمه مرکزی شرکت‌هایی را که ثبات مدیریتی ندارند را هم رصد می‌کند و تذکرات لازم را به آنها می‌دهد، بنابراین اگر شرکتی در دوره‌ای کوتاه با فقدان مدیرعامل روبه‌رو شود به معنای نبود نظارت بر آن شرکت نیست.فارس.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید