سیاست‌های کلی نظام در امور پدافند غیرعامل

پاراف سیاست‌های کلی نظام در زمینه‌ی انرژی‌ :

الف‌ ـ سیاستهای‌ کلی‌ نفت‌ و گاز

۱ ـ اتخاذ تدابیر و راهکارهای‌ مناسب‌ برای‌ گسترش‌ اکتشاف‌ نفت‌ و گاز و شناخت‌ کامل‌ منابع‌ کشور
۲ ـ افزایش‌ ظرفیت‌ تولید صیانت‌شده‌ی‌ نفت‌ متناسب‌ با ذخایر موجود و برخورداری‌ کشور از افزایش‌ قدرت‌ اقتصادی‌ و امنیتی‌ و سیاسی‌.
۳ ـ افزایش‌ ظرفیت‌ تولید گاز، متناسب‌ با حجم‌ ذخایر کشور به‌ منظور تأمین‌ مصرف‌ داخلی‌ و حداکثر جایگزینی‌ با فرآورده‌های‌ نفتی‌.
۴ ـ گسترش‌ تحقیقات‌ بنیادی‌ و توسعه‌ای‌ و تربیت‌ نیروی‌ انسانی‌ و تلاش‌ برای‌ ایجاد مرکز جذب‌ و صدور دانش‌ و خدمات‌ فنی‌ ـ مهندسی‌ انرژی‌ در سطح‌ بین‌الملل‌ و ارتقاء فن‌آوری‌ در زمینه‌های‌ منابع‌ و صنایع‌ نفت‌ و گاز و پتروشیمی‌.
۵ ـ تلاش‌ لازم‌ و ایجاد سازماندهی‌ قانونمند برای‌ جذب‌ منابع‌ مالی‌ مورد نیاز (داخلی‌ و خارجی‌) در امر نفت‌ و گاز در بخشهای‌ مجاز قانونی‌.
۶ ـ بهره‌ برداری‌ از موقعیت‌ منطقه‌ای‌ و جغرافیایی‌ کشور برای‌ خرید و فروش‌ و فرآوری‌ و پالایش‌ و معاوضه‌ و انتقال‌ نفت‌ و گاز منطقه‌ به‌ بازارهای‌ داخلی‌ و جهانی‌.
۷ ـ بهینه‌سازی‌ مصرف‌ و کاهش‌ شدت‌ انرژی‌.
۸ ـ جایگزینی‌ صادرات‌ فرآورده‌های‌ نفت‌ و گاز و پتروشیمی‌ به‌ جای‌ صدور نفت‌ خام‌ و گاز طبیعی‌.

ب‌ ـ سیاستهای‌ کلی‌ سایر منابع‌ انرژی‌

۱ ـ ایجاد تنوع‌ در منابع‌ انرژی‌ کشور و استفاده‌ از آن‌ با رعایت‌ مسائل‌ زیست‌ محیطی‌ و تلاش‌ برای‌ افزایش‌ سهم‌ انرژیهای‌ تجدیدپذیر با اولویت‌ انرژیهای‌ آبی‌.
۲ ـ تلاش‌ برای‌ کسب‌ فن‌آوری‌ و دانش‌ هسته‌ای‌ و ایجاد نیروگاههای‌ هسته‌ای‌ به‌ منظور تأمین‌ سهمی‌ از انرژی‌ کشور و تربیت‌ نیروهای‌ متخصص‌.
۳ ـ گسترش‌ فعالیتهای‌ پژوهشی‌ و تحقیقاتی‌ در امور انرژیهای‌ گداخت‌ هسته‌ای‌ و مشارکت‌ و همکاری‌ علمی‌ و تخصصی‌ در این‌ زمینه‌.
۴ ـ تلاش‌ برای‌ کسب‌ فن‌آوری‌ و دانش‌ فنی‌ انرژیهای‌ نو و ایجاد نیروگاهها از قبیل‌ با دی‌ و خورشیدی‌ و پیلهای‌ سوختی‌ و زمین‌ گرمایی‌ در کشور.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وب سایت هم رده به فروش میرسد. برای خرید به تلگرام پیام دهید.ورود به تلگرام