حراست‌ها مسئول شناسایی امضاهای طلایی شدند

0
مسئول شناسایی امضاهای طلایی
مسئول شناسایی امضاهای طلایی

پاراف حراست‌ها مسئول شناسایی امضاهای طلایی شدند : اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در شصت و یکمین همایش سراسری سازمان حراست کل کشور که با عنوان “حراست ها، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” برگزار شد با تاکید بر لزوم پیشگیری از وقوع فساد در نهاد های مختلف و نقش حراست‌ها در این زمینه، اظهار کرد: حتما هزینه پیشگیری از وقوع فساد کمتر از مبارزه با آن است.

حراست ماموریتی انتزاعی نیست، بلکه ماموریتی معطوف به یکسری معیارها و اهداف است ، آنچه که برای حراست ها مهم است، کم کردن و کنترل تهدیدها، ایجاد امنیت و رفع موانع از مسیر فرصت های ایجاد شده برای کشور و تبدیل تهدیدها به فرصت است.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت حراست ها نسبت معناداری با تفکر، اخلاق، قانون و امنیت و همچنین قدرت شناخت مسائل و موضوعات و تحولات مختلف دارد، خاطر نشان کرد: کار حراست ها صرفا کار فیزیکی و امنیتی نیست، بلکه فعالیت آنها شامل مسائل فرهنگی می‌شود.حراستی ها بیشتر از هر مسئولی نیازمند به برخورداری از اخلاق و اعتدال هستند؛ چرا که حراست با افراط و تفریط سازگاری ندارد.

از نظر دولت و آقای رئیس جمهور مبارزه با فساد اولویت نخست قانون گرایی است در همین زمینه نیز مهمترین رسالتی که در مقطع فعلی برای حراست ها تبیین می شود، قانون گرایی و مبارزه با فساد است.

جهانگیری با بیان اینکه «متاسفانه نقش فساد در کشور ما پر رنگ شده و فساد سیستمی به عنوان موضوعی جدی در کشور مطرح می شود»، ادامه داد: در مقطع فعلی رسالت همه ما، پاک کردن دامن جمهوری اسلامی از فساد است، متاسفانه فساد مانند موریانه ای به جان کشور افتاده است و اعتماد و اعتقاد مردم را اشاره گرفته است .

وی با بیان اینکه «اعتماد مردم سرمایه ای بزرگ برای نظام است که باید از آن حفاظت شود»، بر لزوم مبارزه با فساد تاکید و اظهار کرد: آنچه که نگذاشته با فساد مبارزه ای دقیق شود این است که با فساد از موضع یک بلا برای نظام برخورد نشده است و هر کسی فکر کرده می تواند رقیب خود و کسانی را که قبول ندارد با اتهام فساد از صحنه خارج کند یا اینکه در جایی فسادی اتفاق افتاده است و آن فرد از دوستان ما است، سعی شود که آن فساد کوچک نمایی شود و برعکس.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه «کسانی که در صف مقدم مبارزه با فساد هستند باید عزمی جدی داشته باشند»، به نقش وزارت اطلاعات در این زمینه اشاره و اظهار کرد: وزارت اطلاعات در زمینه مبارزه با فساد نقشی تعیین کننده و پیشرو دارد؛ وزارت اطلاعات نباید نقش خود در این زمینه را کم تلقی کند.

 در دولت آئین نامه ای به تصویب رساندیم که بر اساس آن باید در هر نهادی، شورایی تحت نظارت ریاست آن دستگاه ایجاد شود و صرفا کارش پیشگیری از وقوع فساد در آن نهاد باشد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه بر لزوم شناسایی گلوگاه های ایجاد و وقوع فساد در نهادهای مختلف نیز تاکید کرد و گفت: حراست‌ها می‌توانند گلوگاه‌ها و امضاهای طلایی نهادها را شناسایی و با آن‌ها مقابله نمایند.

 گاهی ممکن است عده ای برای جلوگیری از یک اقدام علیه فساد، ده ها دلیل منطقی مطرح کنند که این کار به صلاح نیست؛ اما آنچه در اینجا مهم است شجاعت و قدرت تصمیم گیری مدیر و مسئول مربوطه در این زمینه است. چنانچه به پیشگیری جدی از وقوع فساد بپردازیم قطعا جلوی بسیاری از آسیب‌هایی که به دنبال فساد می آید گرفته می شود.

جهانگیری در ادامه با تاکید بر لزوم پیشگیری از وقوع فساد، اظهار کرد: حتما هزینه پیشگیری از وقوع فساد کمتر از مبارزه با آن است.

جهانگیری در ادامه صحبت های خود با تاکید بر اینکه دولت گام های بسیاری برای جلوگیری از ایجاد رانت های اقتصادی و اطلاعاتی انجام داده است خاطر نشان کرد: دولت از حراستی ها انتظار دارد که برای مقابله با اینگونه رانت ها در کشور تلاش کنند.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید