خبرهای خوش حقوقی استخدامی و بازنشستگی نوبخت

0
خبرهای خوش حقوقی استخدامی و بازنشستگی نوبخت
خبرهای خوش حقوقی استخدامی و بازنشستگی نوبخت

پاراف خبرهای خوش حقوقی استخدامی و بازنشستگی نوبخت : محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری گفت: در سال ۹۵، ۱۴ هزار استخدام در آموزش و پرورش و ۱۷ هزار استخدام برای پرسنل بیمارستان خواهیم داشت، علاوه بر آن نیز برخی از دستگاههای دیگر همچون سازمان ثبت از ما مجوز استخدام گرفته اند.

از ۲۶۷ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه ۹۵، ۶۶ هزار میلیارد تومان آن از محل فروش نفت تامین می شود و ۲۰۱ هزار میلیارد تومان دیگر آن از منابعی که در قانون بودجه می شود شد تامین خواهد شد.

سخنگوی دولت ادامه داد: از ۳۲۵ هزار دستگاه تاکسی که در حال فعالیت هستند ۱۱۲ هزار دستگاه جزو تاکسی های فرسوده محسوب می شوند که هدف گذاری ما برای بهمن ۹۴ تا بهمن ۹۵ جایگزینی ۹۰ هزار دستگاه است. هر ماه ۶ هزار و ۴۲۵ دستگاه را از رده خارج می کنیم و خودروهای جدید جایگزین آنها خواهد شد.

استخدام جدید دولتی:

سخنگوی دولت همچنین در خصوص استخدام های دولتی گفت: در سال ۹۵، ۱۴ هزار استخدام در آموزش و پرورش و ۱۷ هزار استخدام برای پرسنل بیمارستان خواهیم داشت، علاوه بر آن نیز برخی از دستگاههای دیگر همچون سازمان ثبت از ما مجوز استخدام گرفته اند.

سخنگوی دولت در خصوص سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: ستادی در دولت برای مبارزه با مفاسد اقتصادی فعال است، اما طرح مجلس برای تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی ناقص است که من از معاون پارلمانی دولت می خواهم که در این خصوص توضیحات لازم را بدهد، چرا که تشکیل این سازمان خود می تواند مشکلات جدیدی بیافریند.

برنامه استخدامی دولت این است که در ازای هر ۵ نفری که بازنشسته می شوند، یک نفر استخدام شود، اما در گذشته این‌گونه بود که به ازای هر ۳ نفر بازنشسته یک نفر استخدام می شد.

نوبخت در پاسخ به این سئوال که نرخ رشد اقتصادی برای سال آینده را تا ۶ درصد پیش بینی کرده اید، آیا با توجه کاهش قیمت نفت به چنین رشدی دست می یابید، گفت: امروز شاهد سفرهای خارجی و حضور هیات های اقتصادی در ایران هستیم و اگر برجام به خوبی و طبق زمانبندی پیش برود، تحریم ها نیز تا سه هفته آینده رفع می شود و ما می توانیم از ظرفیت ۵۰۰ هزار بشکه نفتی که داریم استفاده کنیم، چرا که باید سهم مان را در بازارهای جهانی احیا کنیم.

نوبخت اضافه کرد:خبرهای خوشی برای کارمندان دولت، بازنشستگان و کارکنان قوای مجریه و قضاییه داریم.

نوبخت در مورد نرخ نفت در بودجه ۹۵ تصریح کرد: قیمت نفت در بودجه ۹۵ بین ۳۵ تا ۴۰ دلار پیش بینی شده است و روی رقمی در حدود ۶۶ هزار میلیارد تومان توافق کرده ایم.برای سال آینده ۵۷ هزارمیلیارد تومان برای طرح های عمرانی پول گذاشته ایم.

هدفمندی یارانه ها:

سخنگوی دولت همچنین در خصوص ساز و کار اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در بودجه ۹۵، افزود: همان طور که می دانید زمان اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها به اتمام رسیده، اما طبق سیاستهای کلی و همچنین اقتصاد مقاومتی، یارانه ها باید به سمت تولید و اقشار نیازمند برود، لذا درصددیم که ساز و کار آن را طراحی کنیم.

مطالبات فرهنگیان و افزایش حقوق:

مطالبات بازنشستگان، فرهنگیان و همچنین پرداخت حقوق بازنشستگان و حتی ارتقای دریافتی‌های شاغلان از طریق اجرای رتبه بندی در دست اجراست و در بودجه ۱۳۹۵ نیز در چند ردیف گنجانده شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمد باقر نوبخت در حاشیه دومین کنفرانس توسعه و عدالت آموزشی با اعلام توضیحات بیشتر ادامه داد: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته داریم که زیر یک میلیون تومان در ماه حقوق می‌گیرند. این هم یک اولویت برای ماست. امیدواریم بعد از رونمایی از بودجه ۱۳۹۵، علیرغم تنگناها که وجود دارد خبرهای خوشی برای این اقشار و همچنین توسعه عدالت آموزشی بشنوید.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در بودجه ۱۳۹۵ مورد توجه قرار گرفته است، گفت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون اعتبارات آموزش و پرورش بیشترین رشد را داشته و دو برابر شده است هرچند هنوز کافی نیست. این بودجه باید میان استان‌های مختلف که استعداد بیشتری برای پذیرش این اعتبارات دارند توزیع شود. برای نخستین بار در بودجه ۱۳۹۵ ردیف ویژه‌ای برای توسعه عدالت آموزشی در نظر گرفته شده است.

 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here