مدیران دولتی از مزایای مدارک تحصیلی دریافتی حین مسئولیت محروم می شوند

پاراف مدیران غیرمعتقد به اهداف رئیس جمهور انتخاب نشوند : رئیس جمهور در ماه رمضان عنوان کردند”ما باید همه در کنار هم در صحنه حضور داشته باشیم و برای ‌توسعه و پیشرفت کشور فداکاری کنیم و باید از فرصتی که در اختیار داریم برای رفاه مردم، جامعه و کشور استفاده ‌کنیم”.

یکی از مهمترین پیش نیازهای طی چنین طریقی توسط رئیس محترم جمهور وجود یارانی صدیق، عالم، کوشا و فداکار در سطوح استانی و ملی است نگاهی به عملکرد دولت یازدهم در سطوح بخشی حاکی از تفاوت در سرعت شتاب حرکتی و خدمت رسانی در این بخشها است لیکن مواهب این رشد و توسعه درمناطق مختلف بسته به خواست ؛فعالیت و توان مدیریتی مدیران استانی توزیع متفاوتی دارد و بروز و ظهور این خدمات در سطوح منطقه‌ای و استانی و شیرینی کام مردم بستگی به عملکرد استانداران، مدیران استانی و شهرستانی و فرمانداران داشته است.

نگاهی به نتایج آراء در استانهای مختلف بیانگر سنجش میزان رضایت مردم آن استانها از تلاش مدیران و خدمات دولت یازدهم و رای به عملکرد دولت طی چهار سال صدارت تمشیت امور است؛بطوریکه در ۲۴ استان به فضل پروردگار، دولت یازدهم علیرغم همه تخریبها و ناجوانمردیهای موجود در فضای بی‌اخلاقی حاکم نمره قبولی را اخذ کرد بطوریکه در برخی از این استانها شاهد افزایش مطلق و نسبت رای دکتر روحانی نسبت به انتخابات ۹۲ هستیم و در برخی از این استانها حتی آرا جناح رقیب به سمت دکتر روحانی ریزش داشته است.

متاسفانه علیرغم اینکه همه مردم ایران زمین به یک نسبت از خدمات دولت بهره‌مند بوده‌اند آمار آراء دکتر روحانی در هفت استان از آراء رقیب انتخاباتی وی کمتر بوده و حتی در برخی از این استانها مطلق آراء ایشان نیز نسبت به انتخابات ۹۲ کاهش داشته بعبارتی شاهد ریزش رای ایشان در سبد رقیب بوده‌ایم به عنوان نمونه در استان زنجان تعداد آرای ایشان در سال ۱۳۹۲؛ ۲۸۱۸۶۷ رای بوده که در انتخابات سال ۹۶ به ۲۵۹۹۸۱ رای تقلیل یافته است.

بنظر می‌رسد این را باید در فقدان یا کمبود یارانی صدیق، عالم، کوشا و فداکار در سطوح استانی دانست یادم هست یک ماه قبل انتخابات در جمعی که یکی از معاونین وزرا حضور داشتند عرض کردم “در میهمانی خصوصی که با یکی از فعالان نخبه آن بخش-در یکی از این هفت استان – مواجه شدم احساس کردم با خدمات دولت در این بخش کاملا غریبه است و از مدیران استانی کاملا گله‌مند است و علیرغم خدمات کم سابقه دولت در بخش مربوطه کام فعالان بخش تلخ و غیر منصفانه است در چنین شرایطی که نخبگان بخش چنین نظراتی دارند یقینا سایر فعالان بخش وضعیت بدتری خواهند داشت و لطفا در مدیران استانی تجدید نظر کنید”.

متاسفانه پایان انتخابات نشان داد رای آقای دکتر روحانی در این استان نسبت به سال ۹۲ کاهش یافته است. مهمترین دلیل این موضوع را در سخنان آقای دکتر روحانی در ضیافت افطار وزراء و معاونینشان باید یافت که گفتند “در ۴ سال دولت یازدهم به دلایل مختلف نسبت به مسئولان و نمایندگان ‌دولت در استان‌ها سخت گیری نکردیم همه تلاش کردند اما در این بین همه یکسان نبودند بلکه بعضی افراد با همه توان به میدان ‌آمدند و برخی مسئولان و مدیران گیوه هایشان را ور نکشیده بودند ” بعبارت دیگر تبدیل انتصابات به محل فشار جریانات سیاسی به جای انتخاب و انتصاب نیروهای توانمند حرفه‌ای برای سرعت بخشیدن روند توسعه کشور مهمترین مشکل نظام مدیریتی کشور در دولت دوازدهم خواهد بود که بخشی از فساد سیستمی کشور محسوب می‌شود.روزنامه جمهوری اسلامی.

مدیرانی که علیه دولت کارکرده‌ا‌ند باید بروند

همچنین چندی پیش وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره ادعاهای مربوط به تغییر مدیران نفتی منتقد دولت گفت: مدیران به‌طور طبیعی تغییرات دارند. مدیران ارشدی که مخالف دولت هستند و علیه دولت کار کرده‌اند و سیاست‌های دولت را قبول ندارند، برای چه باقی می‌مانند، خودشان باید کنار بروند، آنها برای دولت دیگری بوده‌اند.وی با طرح سؤالی گفت: مگر می‌شود مدیر مخالف دولت را باقی گذاشت؟ پس مردم برای چه رأی دادند؟ درواقع، مردم به یک سیاست، فکر و گفتمان رأی دادند.زنگنه ادامه داد: اگر چنین فردی در دستگاه‌های مختلف مانند نفت وجود دارد، برای چه می‌ماند؟ یعنی سیاستی را که قبول ندارد می‌خواهد اجرا کند؟ اگر سیاستی را قبول ندارد برای چه اجرا می‌کند؟ اگر می‌گوید قبول ندارم، اما اجرا می‌کنم، باید از وی سؤال کرد که تو اصلا چه فعال سیاسی‌ای هستی؟ باورها و اعتقاداتت چه ارزشی دارند که برای اینکه باقی بمانی حاضر هستی همه باورها و اعتقاداتت را زیر پا بگذاری؟به گزارش خبرگزاری‌ها، زنگنه تاکید کرد: به نظر من هویت یک انسان برای این است که باورها و اعتقاداتش را پیاده و اجرا کند. اگر یک مدیری مخالف برخی سیاست‌ها باشد نمی‌تواند آنها را اجرا کند. مدیران باید سیاست‌هایی را اجرا کنند که به آنها باور و اعتقاد داشته باشند.شرق.

برای آگاهی از آخرین اخبار اداری، شغلی، مالی و اقتصادی با کانال پاراف در تلگرام همراه شوید: عضویت در کانال پاراف

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.