بدنه دولت در برابر الکترونیکی شدن مقاومت میکند

0
بدنه دولت در برابر الکترونیکی شدن مقاومت میکند
بدنه دولت در برابر الکترونیکی شدن مقاومت میکند

پاراف بدنه دولت در برابر الکترونیکی شدن مقاومت میکند : محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه دیدار از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی ایران در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دستگاه های اجرایی کشور نگران پهنای باند مورد نیاز برای تحقق دولت الکترونیک نباشند، گفت: بدنه دولت مقاومت زیادی در برابر الکترونیک شدن از خود نشان می دهد .

دستگاه های اجرایی باید خدمت های خود را به گونه ای طراحی و بارگزاری کنند تا مردم نیاز به مراجعه به سایر بخش ها نداشته و از یک مرجع واحد خدمت های خود را دریافت دارند.

وی افزود: هر دستگاهی نیاز به هر میزان پهنای باند برای بارگزاری اطلاعات نیاز داشته باشد آن را تامین کرده و کمبودها جبران خواهد شد.

وی گفت: زیرساخت های لازم برای تحقق دولت الکترونیک به سرعت در حال آماده سازی است و هر دستگاهی می تواند اطلاعات خود را روی آن بارگزاری کرده و ارائه خدمت کند.

یکی از مهمترین عوامل کند شدن روند تحقق دولت الکترونیک سخت بودن هماهنگی دستگاه های اجرایی است که برخی بخش ها در این باره مقاومت می کنند.بدنه دولت مقاومت زیادی در برابر الکترونیک شدن از خود نشان می دهد که باید با اختصاص زمانی طولانی تر، این مقاومت ها را کاهش داد.

واعظی سیاست اصلی دلت یازدهم را تحقق دلت الکترونیک دانست و تاکید کرد: دولت الکترونیک را به گونه ای پیش خواهیم برد تا مردم هر لحظه و هر مکانی که نیاز به دریافت خدمت داشته باشند بدون نیاز به حضور آن را دریافت دارند.

وزیر ارتباطات بخش مهم دیگر در تحقق دولت الکترونیک را آمادگی دستگاه های اجرایی دانست و بیان کرد: دستگاه های اجرایی باید خدمت های خود را به گونه ای طراحی و بارگزاری کنند تا مردم نیاز به مراجعه به سایر بخش ها نداشته و از یک مرجع واحد خدمت های خود را دریافت دارند.

وی اجرای سامانه الکترونیک تجارت فرامرزی در گمرک جمهوری اسلامی ایران را نمونه خوب تحقق دولت الکترونیک برشمرد و گفت: گمرک برای اجرای آن باید با ۲۵ دستگاه اجرایی کشور هماهنگ می شد و اگر دستگاه ها همکاری نداشته باشند تحقق دولت الکترونیک عملی نخواهد بود.

کارمندان نگران شغل خود نباشند

واعظی گفت: همکاران دولت بدانند با الکترونیک شدن خدمت های دولتی، آنان شغل و جایگاه خود را از دست نخواهند داد بلکه نوع نظارت و کارآنان تفاوت خواهد داشت.
واعظی، عزم دولت برای تحقق دولت الکترونیک را جدی دانست و تاکید کرد: رئیسان دستگاه های اجرایی باید آموزش های لازم را به زیرمجموعه خود داده و آنان را برای پذیرش دولت الکترونیک آماده کنند.

رئیسان ادارات باید با همت و تلاش مضاعف برای تحقق سریع دولت الکترونیک گام برداشته و موانع را از پیش پا بردارند. دولت به طور قطع دنبال آن است تا زمینه تحقق دولت الکترونیک را تا زمانی که برسرکار است فراهم کرده و آن را اجرایی کنند.

واعظی با تاکید براینکه دولت مصرانه دنبال اجرای سیاست دسترسی آزاد مردم به اطلاعات است گفت: سامانه الکترونیک تجارت فرامرزی ایران بخش کوچکی در تحقق این خواسته دولت است که توسط گمرک جمهوری اسلامی محقق شد.ایرنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید