1. هم‌رده
  2. مالی اقتصادی
  3. اقتصاد و رفاه
  4. تمام کارمندان دولت سبد حمایتی دریافت می‌کنند

تمام کارمندان دولت سبد حمایتی دریافت می‌کنند

سبد حمایتی دولت

وزیر رفاه در حاشیه اجلاس ملی کودکان دارای معلولیت گفت: سبد حمایتی دولت که از هفته‌های اخیر در برنامه کاری وزارت رفاه قرارگرفته حدود نیمی از جمعیت کشور را در برمی‌گیرد.

بسته حمایتی دولت به تمام کارمندان خواهد رسید

به گزارش هم‌رده به نقل از فارس محمد شریعتمداری گفت: افرادی که اولویت قرارگیری در این طرح هستند افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و افراد پشت نوبتی این سازمان‌ها بوده که در مرحله اول طرح، بسته حمایتی خود را می‌گیرند.

مرحله دوم سیاست جبرانی دولت است که شامل اقشاری می‌شود که حقوق ثابت می‌گیرند و به‌نوعی پرداخت‌هایشان متکی به دولت است که از طریق سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت اقتصاد امیدواریم ظرف روزهای آینده در فیش حقوقی آنها پرداخت شود.

وزیر رفاه مبلغ پرداختی به این کارمندان دولت را ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت مرحله سوم برای جلوگیری از همپوشانی‌ها اجرا می‌شود که برای این مرحله منتظر اجرای مرحله‌های قبلی هستیم، مذاکراتی را با معاون اول رئیس‌جمهور برگزار کرده و در مرحله سوم کارگران ساختمانی و اقشار آسیب‌پذیری که حداقل دستمزد را می‌گیرند دیده می‌شود.

رئیس‌جمهور در نظر دارد به کارگران ساختمانی و اقشار آسیب‌پذیر، به جای وجه نقد سبد کالا حمایتی داده شود

همه کارمندان با حقوق زیر ۳ میلیون تومان شامل سبد حمایتی دولت می شوند

وی در پاسخ سؤال خبرنگار که کدام دسته از کارمندان دولت مشمول این طرح هستند، گفت: همه کارمندان را دیده‌ایم، افرادی که حقوق زیر ۳ میلیون تومانی می‌گیرند مشمول می‌شوند. و همچنین جزئیات طرح و نحوه توزیع در مرحله دوم توسط سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت اقتصاد تعیین خواهد شد.

وزیر رفاه در مورد زمان اجرای این طرح گفت: توزیع بسته‌ها شروع‌شده و مرحله دوم و سوم طرح قبل از حقوق و دستمزد ماهانه یا به همراه آن باید پرداخت شود. اینکه بگوییم در چند مرحله این طرح اجرا می‌شود بستگی به منابع و بودجه سال ۹۸ دارد. همچنین اعتبار بودجه مرحله اول توزیع بسته‌های حمایتی دولت ۳ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

نظر شما چیست؟ آیا بسته حمایتی دولت را دریافت کرده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست