آیا حق التدریسی ها هم باید مالیات بدهند؟

پاراف آیا جایگاه شغلی زنان ارتقا پیدا کرده است؟ چه تعداد از پست های مدیریتی در اختیار زنان است؟ : علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنگره زنان موفق ایران در دانشگاه شهید بهشتی گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم شاهد ارتقای زنان در پست‌های ارشد مدیریتی بوده‌ایم به گونه‌ای که ۱۸۹ درصد پست مدیریتی زنان در دولت یازدهم رشد کرده است.

وی افزود: رئیس جمهوری بارها نسبت به رعایت عدالت جنسیتی به وزیران تأکید کردند به گونه‌ای که زنان در شرایط برابر به علت زن بودن کنار گذاشته نشوند.

وی با اشاره به سیاست‌های رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نظریه جدیدی که در سیاست‌های رفاهی خود دنبال می‌کنیم، توانمندسازی بوده و آن را در اجتماعات محلی استوار می‌کنیم. زنان می‌توانند در این حوزه نقش زیادی بر عهده بگیرند. به‌عنوان نمونه آنان در زمینه زعفران و ICT نقش زیادی داشته‌اند.

ما به زنان نباید تنها به‌عنوان یک کارمند خوب بنگریم بلکه آنان مدیران و کارآفرینان خوبی نیز می‌توانند باشند، ما در حوزه گسترش فعالیت‌های تولیدی و اشتغال با گرایش مناطق محروم و روستاها و شهرهای کوچک، در جهت توانمندسازی زنان کمک می‌کنیم.

ربیعی با اشاره به زنان سرپرست خانوار گفت: در حوزه بیمه‌های فراگیر، بیمه زنان سرپرست خانوار را بشدت دنبال می‌کنیم و در اشتغال نیز همین رویکرد را داریم. زنان در حوزه آسیب‌ها، آسیب پذیرتر هستند. به‌عنوان نمونه وضعیت یک مرد و یک زن معتاد با یکدیگر بسیار متفاوت است و ما به «خیر جمعی» برای کاستن از آسیب‌های زنان نیاز داریم.ایران.

آیا جایگاه شغلی زنان ارتقا پیدا کرده است؟

زنانه و مردانه‌اش کرده‌ایم؛ شغل‌ها و جایگاه‌های اجتماعی را می‌گویم. هر چقدر هم که خودمان را مدافع حقوق زنان نشان دهیم، اما هنوز هم برای خیلی از ما باور کارهای مردانه و برابری زن و مرد در اجتماع سخت است؛ چرا؟! چون خیلی از ما انتظار نداریم اگر در اتاق مدیرعامل یک شرکت را باز کردیم، پشت میزش یک زن نشسته باشد؛ هنوز نگاه‌مان به زنی که با خودرو‌اش مسافرکشی می‌کند عجیب و غریب است و همچنان زنی که آشپزی و خانه‌داری بلد نباشد را زن زندگی نمی‌دانیم.

در ایران کنونی اگر چه جایگاه شغلی زنان به نسبت دهه‌های گذشته تغییر کرده و رئیس‌جمهوری از همان ابتدا نسبت به موانعی که باعث کاهش سهم زنان در مشارکت‌های سیاسی و اقتصادی شده بود، واکنش نشان داد اما این مشارکت‌ها آن‌قدر به کندی پیش می‌روند که هنوز سهم برابر زن و مرد را در جامعه ایرانی نمی‌توان به وضوح احساس کرد.

خرداد ماه امسال معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری گروه‌های مختلف زنان شاغل را مورد بررسی قرار داد. در این بررسی‌ها مشخص شد که از حدود ۲۷‌میلیون زن در سن کار، تنها ۳‌میلیون نفر از آنها شاغل هستند. این در حالی است که براساس اطلاعات مرکز آمار ایران ۱۳۹۵ نرخ بیکاری زنان در جمعیت ۱۰ساله و بیشتر در تابستان ‌سال ۱۳۹۵ به ۲۱.۸‌درصد و نرخ بیکاری مردان ١٠,۴‌درصد رسیده است.

این اختلاف نشان می‌دهد که وضع اشتغال زنان در تمام نقاط کشور همچنان با وضع اشتغال مردان فاصله زیادی دارد. با این حال کارشناسان معتقدند که در دنیای کنونی زنان تنها با هدف مسائل اقتصادی و کسب درآمد وارد بازار کار نمی‌شوند؛ بلکه در شرایط کنونی زنان برای کسب موفقیت و جایگاه اجتماعی به کار کردن همپا و یا پیشتاز از مردان تمایل نشان می‌دهند. در حالی ‌که مردان به خاطر مسئولیتی که به‌عنوان سرپرست خانواده پیدا می‌کنند، معمولا مجبور به وارد شدن به بازار کار هستند.
در کشورهای توسعه‌یافته نقش زنان در پست‌های مدیریتی جا افتاده است با این حال پس از انقلاب اسلامی زنان با حفظ هویت‌شان کم‌کم وارد جامعه شغلی و مشارکت‌های اقتصادی شدند؛ اما این موضوع کافی نبود چرا که نگاه‌های سنتی به جایگاه و نقش زن در اجتماع و خانواده هنوز هم مانع ارتقای شغلی و دستیابی جمع کثیری از زنان به مقام‌ها و پست‌های عالیرتبه در کشور شده است.

به‌طور مثال دو سال پیش بود که رئیس‌پلیس اماکن ناجا موضوع ممنوعیت اشتغال و تردد زنان در قهوه‌خانه‌ها را مطرح کرد و در ادامه این بحث گفت که طبق قانون، اشتغال زنان درکافی‌شاپ‌ها نیز ممنوع است. موضوعی که واکنش‌های زیادی داشت و شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان با انتقاد از ممنوعیت اشتغال زنان در کافی‌شاپ‌ها اشتغال زنان در این اماکن را ضروری دانست چرا که این شغل هم می‌تواند محلی برای کسب درآمد و اشتغالزایی زنان محسوب شود. اگر چه این اتفاق هرگز به صورت اجرایی درنیامد و زنان هنوز هم حق کار‌کردن در کافی‌شاپ‌ها را دارند اما مطرح‌شدن این‌گونه بحث‌ها هنوز هم نشان‌دهنده تفکیک مشاغل با دیدگاه‌های جنسیتی است. دیدگاه و نگاهی که جامعه کنونی انتظار تغییر جدی در آن را دارد، تغییری است که رئیس‌جمهوری نیز بر حقوق و فرصت‌های برابر زن و مرد در جامعه تأکید دارد. با این تفاسیر ٨ مارس مصادف با ١٨ اسفندماه «روز جهانی زنان» است، روزی که مدعی حق و حقوق زنان در همه جوامع است.

روزی که سرآغاز تشکیل جنبش زنان بود، زنانی که اگرچه در تمام طول تاریخ نگاه متفاوتی به آنها داشته اما بدون ‌شک سرمایه‌های بزرگ همه دوران بشریت هستند. زنانی که در تمام ادوار و در تمام طول تاریخ همپای مردان در مزرعه‌ها کار کرده‌اند، بحران جنگ را پشت سر گذاشته‌اند، نقش پرستار و ماما برای آنها قابل تعریف‌تر است و در کنار همه اینها خانه‌داری و فرزندپروری را هم جزو وظایف‌شان تعریف کرده‌اند.

زنانی که اگر چه مانعی نامرئی آنها را در جامعه شغلی بر روی سقف‌های شیشه‌ای نگه داشته است اما استعدادها و رتبه‌های بالای تحصیلی‌شان به گواه آمار سال‌های گذشته نشان می‌دهد آنها دیر یا زود سقف‌های شیشه‌ای را شکست خواهند داد.شهروند.

ارتقای شغلی درگرو باورهای زنانه

زن‌ها خودشان برای خودشان نقش خانه‌داری را تعریف می‌کنند. باورهای زن ایرانی این است که نان‌آور خانه همسرش است و او باید مادر نمونه و زنی خانه‌دار برای خانه و خانواده‌اش باشد. این نگاه به باور زن‌ها کمی فارغ از مسائل سیاسی جامعه است. به این معنی که همیشه سیاست و جامعه مردسالار و عمدتا حکومت‌های مردانه نیستند که حکم به خانه‌نشینی زنان می‌دهند بلکه این زنان هستند که بی‌چون و چرا این موضوع را پذیرفته‌اند.

ارزش‌ها و باورهای رایجی که از سال‌های دور و از نسل مادرها و مادربزرگ‌های ما به ما رسیده، باعث شده تا عرصه‌های شغلی را به دست مردان بسپاریم. ‌درصد زیادی از زنان جامعه ما وقتی وارد عرصه‌های تحصیلی می‌شوند به درس و آموخته‌های‌شان به‌عنوان اندوخته‌هایی برای واردشدن به بازار کار نگاه نمی‌کنند و صرفا برای آنها گرفتن مدرک تحصیلی اهمیت دارد. این یعنی هنوز هم تعداد زیادی از زنان و دختران ما باور ندارند که می‌توانند وارد عرصه‌های شغلی و رقابت با مردان شوند. این اتفاقی است که به دور از مسائل سیاسی در جامعه زنان رخ می‌دهد.

کار کردن و پیدا کردن شغل در کشورهای در حال توسعه فاصله زیادی با سیاست دارد، یعنی در این کشورها می‌توان شغل‌های تولیدی و صنعتی را برای ورود به بازار اقتصادی انتخاب کرد و با در دست گرفتن این چرخه و استفاده از ظرفیت‌های شغلی و توانمندی‌های زنان در تولید و صنعت موفق بود. بنابراین اگر در جامعه کنونی ما هنوز فرصت‌ها و فضای مناسبی برای ورود زنان به عرصه‌های مدیریتی در رده‌های بالای دولتی فراهم نشده است، به این معنا نیست که زنان از کارکردن باز مانده‌اند. در حال حاضر می‌توان بسیاری از شغل‌ها را مانند آرایشگری، طراحی لباس، پرستاری و… نام برد که زنان به مراتب در آن موفق‌تر از مردان ظاهر شده‌اند. با این تفسیر باورهای یک زن نسبت به توانایی‌ها و توانمندی‌هایش فرصت‌های شغلی را برای او ارتقا می‌بخشد.شهروند.

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.