حقوق بالاتر از تورم کارگران و کارمندان در دولت یازدهم

0

پاراف حقوق بالاتر از تورم کارگران و کارمندان در دولت یازدهم : حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز یکشنبه در مراسم روز جهانی کارگر، با تبریک و تهنیت آن به همه کارگران کشور، گفت: راه برای سرمایه‌گذاری خارجی و افزایش تولید، در دوره پسابرجام گشوده شده و امروز نیازمند کار و تولید هستیم و این دو بدون سرمایه و تکنولوژی امکان‌پذیر نیست.

رئیس‌ جمهور کارگران را افتخار دولت و ملت دانست و گفت: در دولت تدبیر و امید حقوق کارگران و کارمندان از نرخ تورم بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه شرکت پرافتخاری به نام مپنا بدون سرمایه‌گذاری و اقتصاد دانش بنیان، ایجاد نمی‌شد، افزود: اگر امروز کارگران، مهندسان و مدیران مپنا به عظمت شرکت خود افتخار می‌کنند، بخاطر کار، تلاش، علم و سرمایه‌گذاری در این بخش است و اگر مپنا به عنوان غرور ملی محسوب می‌شود بخاطر این است که در یک رقابت آزاد حضور پیدا کرده است.

رئیس‌جمهوربا بیان اینکه یک بنگاه اقتصادی بدون رقابت با جهان و قدرت‌های اقتصادی نمی‌تواند موفق و با دوام باشد، اظهار داشت: امروز مپنا، شرکت‌های عظیم و بزرگی مثل میتسوبیشی و هیتاچی را کنار گذاشته و در حال رقابت با شرکتهایی همانند GE و زیمنس است و این یک رقابت و فعالیت دانش بنیان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز بنگاه‌های اقتصادی کشورمان در سطح جهانی در حال رقابت با رقبای خود هستند، اظهارداشت: شرکت‌های ایرانی باید قدرت و توان رقابت خود را در مقابل شرکتهای بزرگ جهانی ارتقاء دهند و اگر می‌خواهیم که از لحاظ اقتصادی درآمد و ثروت خود را افزایش داده و در کنار آن وضع کارگران بهبود یابد، باید به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه متأسفانه طی ۴۰ سال گذشته توان اقتصادی کشورمان پاسخگوی میزان متقاضیان کار نبوده است، گفت: در طول این سال‌ها همواره آمار متقاضیان کار بالا و توان اقتصادی برای جذب کارگر ساده و حتی متخصصان فراهم نبوده و این باعث یک ناامنی در بخش اشتغال شده که برای رفع آن، باید زمینه را برای اشتغال بیشتر فراهم کرد که به تبع آن ، جایگاه و شأن کارگر نیز ارتقاء می یابد.

وی تاکید کرد: همانگونه که در اقتصاد باید رقابت وجود داشته باشد، باید شرایطی فراهم شود که کارگران نیز برای انتخاب شغلی در شأن خود، قدرت انتخاب داشته باشند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید مردم به آینده کشور امیدوار بوده و آینده اقتصاد، روشن بوده و تورم در مسیر کاهنده در جریان باشد، اظهارداشت: باید شرایطی در کشور فراهم شود تا کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند آینده روشنی را پیش روی خود مشاهده کنند و آرامش اقتصاد به آن است که تورم در سطح قابل قبولی باشد.

حجت‌الاسلام روحانی با اظهار خوشحالی از اینکه در دولت تدبیر و امید حقوق کارگران و کارمندان از نرخ تورم بالاتر بوده است، گفت: ایجاد چنین شرایطی گام بسیار مهمی بود که دولت یازدهم برداشته است.

وی تداوم روند کاهش نرخ تورم را برای اقتصاد بسیار حائز اهمیت دانست و اظهارداشت: در روز ابتدای آغاز بکار دولت یازدهم، تورم بالای ۴۰ درصد بود که به مردم وعده دادیم آن را تا پایان ۶ ماه به ۳۵ درصد برسانیم که این وعده محقق گردید. سپس به مردم وعده دادیم که در سال ۹۳ تورم را به رقم ۲۵ درصد برسانیم که در شب عید سال ۹۴ تورم به حدود ۱۵ درصد رسید و در سال ۹۴ با اینکه وضع اقتصادی همه کشورهای تولیدکننده نفت بسیار بد بود و وضع اقتصادی کشورمان نیز خوب نبود ولی با این حال به مردم وعده دادیم که باید تورم از ۱۵ درصد هم کاهش یابد و خوشبختانه در شب عید سال جاری تورم به ۱۲ رسید و امروز میزان تورم مطابق آمار و شاخص‌های مرکز آمار به زیر ۱۱ درصد رسیده و ان‌شاء الله تا پایان امسال، تک‌رقمی خواهد شد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اگر می‌خواهیم اقتصاد کشور در حال پیشرفت بوده و کارگر در کارخانه، خانه و خیابان از امنیت فکری و شغلی برخوردار باشد، باید شاخص‌های کلان اقتصادی کشورمان در مسیر درست قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ شرایط برای فعالیت‌های اقتصادی در مقایسه با سال گذشته مناسبتر خواهد شد، گفت: امسال را با هدف‌گذاری رشد ۵ درصد شروع کرده‌ایم و اگر بتوانیم تورم را به صورت کاهنده ادامه داده، رونق اقتصادی بوجود آوریم و رشد اقتصادی متناسب داشته باشیم و در کنار آن، سرمایه داخلی و خارجی را جذب کرده و بانک‌ها را در مسیر رونق اقتصادی فعال کنیم، می‌توانیم به یک قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل شویم.

رئیس‌جمهور با اشاره به تلاش دولت برای ارتقاء جایگاه و شأن کارگران، اظهار داشت: اهتمام دولت تدبیر و امید در زمینه رونق اقتصادی و تولید این است که کارگران جایگاه مناسب خود را به دست آورند.

روحانی با تأکید بر اینکه کار افتخار است ، گفت: افتخارم این است که در دوران نوجوانی و تحصیل و ماه‌های تعطیلی مدرسه به کار، مشغول بودم و وزیر کار نیز شخصیتی است که از دوران جوانی در بخش‌های کارگری و صنعتی مشغول بوده و با این بخش‌ها آشنایی دارد.

وی تصریح کرد: به حول و قوه الهی روز به روز در مسیر پیشرفت کشور عزیزمان تلاش کرده و آینده‌ای آبادتر برای کشور و اقتصاد ایجاد خواهیم کرد و دولت در این زمینه پشتیبان و حامی کارگران خواهد بود و اینکه توانسته‌ایم، ۱۰ میلیون نفر را عمدتاً از قشر کارگر و افراد حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه قرار دهیم گام مهمی برای این قشر محسوب می‌شود.

روحانی اضافه کرد: پیامبر اسلام(ص) به ما آموختند که باید در برابر کارگر سر تعظیم فرود آوریم و در همه کارهایمان نظم و انضباط داشته باشیم و نیز به ما آموختند که باید در کار دقت و صداقت باشیم و در همه کارها خدا را ناظر و حاضر ببینیم.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با تبریک روز معلم به همه معلمان کشور اظهارداشت: روز معلم را به همه معلمان و ایرانیان تبریک می گویم ، معلمین بر همه ما حق دارند و آنها راه زندگی و دین را به ما نشان دادند .دولت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here