پرداخت وام مشاغل خانگی توسط صندوق تعاون

2
وام مشاغل خانگی
وام مشاغل خانگی

پاراف پرداخت وام مشاغل خانگی توسط صندوق تعاون : در اساسنامه جدید صندوق ضمانت سـرمایه‌گذاری تعاون، این صندوق می‌تواند در هر سال مالی حداکثر تا ۳۰ درصد از مبلغ خدمات خود را در صورت عدم وجود تقاضای اشخاص حقوقی بخش تعاونی به بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی مجاز در قالب اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی خرد و کوچک تا ۵۰ نفر شاغل با اولویت مشاغل و بنگاه‌های اقتصادی عضو شرکت‌های تعاونی تأمین نیاز حرفه‌ای با تأکید بر مشاغل خانگی، خوداشتغالی و شرکت‌های دانش بنیان اختصاص دهد. البته گزارش نحوه عملکرد این موضوع باید در گزارش سالانه به مجمع عمومی ارائه شود.

با اصلاح اساسنامه صندوق سرمایه گذاری تعاون، این صندوق مجاز شد سالانه تا ۳۰ درصد از مبلغ خدمات خود را در صورت عدم وجود تقاضا در بخش تعاون، به بنگاه‌های زودبازده و مشاغل خانگی اختصاص دهد.

 صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با تضمین اعتبارات و سرمایه‌گذاری‌ها اقدام به حمایت از شرکت‌های تعاونی و تسهیل در تأمین منابع مالی آنان می‌کند که دامنه فعالیت آن سراسر کشور را در بر می‌گیرد.این صندوق که در گذشته با عنوان «صندوق تعاون» فعالیت می‌کرد، بر اساس مصوبه اسفندماه سال ۸۸ هیأت وزیران به «صندوق ضمانت سـرمایه‌گذاری تعاون» تغییر نام یافت.

اما اخیرا نیز هیأت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اساسنامه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون را اصلاح کرد و از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به وزارت تعاون و وزارت اقتصاد ابلاغ شد.

جزئیات اساسنامه جدید صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعادن

در اساسنامه جدید صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعادن، تاکید شده «صندوق از نظر مالی به صورت خودگردان اداره می شود و چنانچه تکالیف و مأموریت‌های خاصی از جانب دولت به آن محول شود از محل اعتبارات عمومی‌ تأمین اعتبار خواهد شد». ضمن اینکه با اصلاح ماده ۲ این اساسنامه، صندوق برای مدت نامحدود و به صورت شرکت سهامی خاص فعالیت می‌کند.

همچنین با اصلاح بندی در ماده ۵ این اساسنامه، بر جلب همکاری بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری، بیمه‌ها و صندوق‌های ضمانت مجاز داخلی و خارجی و همکاری متقابل در راستای تحقق هدف صندوق و انجام فعالیت‌های مشترک در موضوع فعالیت مشترک، قبول یا واگذاری ضمانت اتکایی، سپرده‌گذاری نزد بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مجاز با اولویت بانک توسعه تعاون تاکید شد.

در اساسنامه جدید صندوق ضمانت سـرمایه‌گذاری تعاون، این صندوق می‌تواند در هر سال مالی حداکثر تا ۳۰ درصد از مبلغ خدمات خود را در صورت عدم وجود تقاضای اشخاص حقوقی بخش تعاونی به بنگاه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی مجاز در قالب اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی خرد و کوچک تا ۵۰ نفر شاغل با اولویت مشاغل و بنگاه‌های اقتصادی عضو شرکت‌های تعاونی تأمین نیاز حرفه‌ای با تأکید بر مشاغل خانگی، خوداشتغالی و شرکت‌های دانش بنیان اختصاص دهد. البته گزارش نحوه عملکرد این موضوع باید در گزارش سالانه به مجمع عمومی ارائه شود.مهر.

2 دیدگاه ها

  1. با سلام اگر کسی بیمه تامین اجتماعی باشد و بعلت اشتغال به مشاغل سخت و زیان آور باز نشسته شده باشد می تواند پس از بازنشستگی به کارهای پاره وقت اشتغال داشته باشد

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید