تکلیف پاداش پایان خدمت فرهنگیان در روزهای پایانی سال ۹۴

0
تکلیف پاداش پایان خدمت فرهنگیان در روزهای پایانی سال 94
تکلیف پاداش پایان خدمت فرهنگیان در روزهای پایانی سال ۹۴

پاراف تکلیف پاداش پایان خدمت فرهنگیان در روزهای پایانی سال ۹۴ :  تأخیر در دریافت پاداش پایان خدمت سال‌هاست که از اعتراضات اصلی فرهنگیان بازنشسته محسوب می‌شود و در خوشبینانه‌ترین حالت یک فرد پس از گذشت بیش از یک سال از زمان بازنشستگیش پاداش پایان خدمت را دریافت می‌کند.

مشکل در تامین اعتبار از دلایل اصلی ناتوانی وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان است. در طول ماه‌های اخیر نیز بسیاری از بازنشستگان در اعتراض به عدم دریافت پاداش پایان خدمت خود تجمعاتی را انجام داده‌اند.

اوایل اسفند امسال، وزیر آموزش‌وپرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۳ خبر داد و گفت:‌ برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۳ به ۱۰۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که محقق شد و پاداش پایان خدمت این افراد از هفته جاری پرداخت می‌شود.

دولت در بودجه سال ۹۵ ردیف مستقلی را برای پرداخت پاداش پایان خدمت با اعتبار چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای بازنشستگان سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ پیش‌بینی کرده است.

علی اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش  می‌گوید: از ۲ هزار و ۶۰۰ نفری که در تهران بازنشسته داریم ۱۵۰۰ نفر تاکنون پاداش پایان‌خدمت خود را دریافت کرده‌اند و بقیه افراد نیز با ارائه مدارک به تدریج پاداش خود را دریافت خواهند کرد و برای این منظور به لحاظ تامین اعتبار مشکلی نداریم.

وزارت آموزش‌وپرورش در شرایطی از پرداخت پاداش پایان خدمت حدود ۲۲ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته سال ۹۳ آن هم به تدریج خبر می‌دهد که چند روزی بیشتر به پایان سال ۹۴ باقی نمانده است و احتمالاً پاداش پایان خدمت آن گروهی که تاکنون موفق به دریافت نشده‌اند به سال ۹۵ موکول شود.

آنگونه که سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید:‌ دولت سال آینده پیش‌بینی خوبی برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان دارد و بر این اساس دولت اعتبارات لازم را برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در ردیفی مستقل پیش بینی خواهد کرد.تسنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید