مجلس بر رفع تبعیض معلمان با کارمندان تاکید کرد

0

پاراف مجلس بر رفع تبعیض معلمان با کارمندان تاکید کرد به نقل از همشهری: بسياري از معلمان معتقدند حقوق آنها نسبت به ساير كاركنان دولت كمتر است و حقوق‌شان كفاف هزينه‌هاي زندگي را نمي‌دهد و تبعيضي بين آنها با ساير كاركنان دولت وجود دارد. تعدادي از معلمان اواخر سال گذشته اعتراض‌هاي خود را به طرق مختلف به گوش مسئولان رساندند و پس از آن بود كه دولت طرح نظام رتبه‌بندي را تصويب كرد. با اين حال اما و اگرهايي در اين‌باره وجود دارد و معلمان مي‌گويند حتي اگر نظام رتبه‌بندي اجرا شود بازهم تبعيض بين آنها و ديگر كاركنان دولت از بين نمي‌رود.

محمد مهدي زاهدي، رئیس کمیسیون آموزش مجلس از ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور و یادآوری برخی تفاوت‌های بین دریافتی‌ کارکنان آموزش و پرورش با دیگر دستگاه‌ها سخن گفت و خواستار رفع تبعیض بین معلمان و سایر کارکنان دولت شد.

وی گفت: جلسه‌اي پيرامون مصوبه هيأت دولت درخصوص رتبه بندي معلمان با حضور وزير آموزش ‌وپرورش و معاونان اين وزارتخانه 16فروردين امسال در كميسيون آموزش مجلس برگزار شد كه طي آن عنوان شد كه فقط كليات رتبه‌بندي در دولت تصويب شده و هنوز شاخص‌ها براي ارتقاي رتبه‌بندي تصويب نشده است.هفته آينده در جلسه‌اي با مسئولان آموزش و پرورش در مورد شاخص‌ها و مكانيسم اجرايي رتبه‌بندي معلمان خواهيم داشت.

عطاءالله سلطاني صبور، رئيس كميته آموزش و پرورش مجلس نيز دراين باره  گفت: حقوق معلمان در مقايسه به ساير كاركنان دولت كمتر است و به همين دليل ما از افزايش حقوق معلمان و رفع تبعيض در اين‌باره حمايت مي‌كنيم.

نماينده مردم رزن در خانه ملت افزود:«همان نگاهي كه به بهداشت و درمان مردم در كشور وجود دارد بايد نسبت به آموزش و پرورش و معلمان وجود داشته باشد، زيرا آموزش و پرورش مبناي توسعه همه جانبه كشور است. متأسفانه نگاه دولت به آموزش و پرورش با ساير دستگاه‌ها متفاوت است و اين دستگاه در اولويت‌هاي دولت نيست و در مواقعي مورد غفلت قرار مي‌گيرد.»

سلطاني با تأكيد بر اينكه طرح نظام رتبه‌بندي معلمان بايد در قالب لايحه از سوي دولت به مجلس ارائه و به صورت كارشناسي بررسي شود، گفت:«همچنين از دكتر نوبخت، رئيس سازمان مديريت دعوت كرده‌ايم شخصا يا معاون وي سه‌شنبه هفته آينده به مجلس بيايد تا درباره مسائل معيشتي فرهنگيان و طرح رتبه‌بندي معلمان گفت‌وگو كنيم.»

عضو ديگر كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس نيز با تأكيد بر بررسي اين طرح در جلسه بعدي كميسيون با حضور وزير و معاونانش گفت: كليات اين طرح تصويب شده اما اينكه چه معلماني مشمول اين طرح مي‌شوند بايد در جلسه آينده بررسي شود تا از مهر‌ماه شاهد اجراي اين طرح در وزارت آموزش و پرورش باشيم. اعتراض معلمان به تبعيض در پرداخت‌ها و تفاوت‌هايي كه بين كارمندان دولت در مزايا، ‌حقوق و دريافتي‌ها وجود دارد، است بنابراين مجلس خواستار رعايت عدالت و رفع اين تفاوت‌ها در وزارت آموزش و پرورش است البته مصوبه هيأت وزيران نيز درجهت مطالبات معلمان بوده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here