آشنایی با چگونگی جلوگیری از جعل چک و وصول چک؟

پاراف آشنایی با طرح های خیرخواهانه شوق زیارت و نذر زیارت : طرح “شوق زیارت” با عنایت به آثار گسترده معنوی و مادی زیارت ائمه اطهار(ع) و نبود بستر مناسب برای رساندن کمک های مردمی به نیازمندانی که در حسرت زیارت مانده اند، با هدف شناسایی، معرفی، ساماندهی و اعزام افراد واجد شرایط به اماکن زیارتی با همکاری سازمان حج و زیارت، کمیته امداد امام خمینی(ره) و خیّرین و نیکوکاران گرامی راه اندازی شده است.

این طرح بستری مناسب برای شناسایی و اعزام آن گروه از مشتاقان اهل بیت که به دلیل نیاز مالی امکان زیارت حرم اهل بیت را ندارند. “شوق زیارت” در نظر دارد با طراحی مسیرهای مشخص برای جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردمی و خیرین نیک نهاد، علاوه بر فراهم آوردن امکان زیارت اماکن مقدسه توسط نیازمندان جامعه، زمینه مشارکت نیکوکاران و مردم شریف کشورمان برای مشارکت در این طرح و بهره گیری از خوشه رحمت و شفاعت اهل بیت را هموار سازد.

سنت حسنه وقف اموال برای اهل بیت و زائرین اماکن مقدسه از دیرباز در میان شیعیان اهل بیت رواج داشته است. همچنین در سالیان اخیر کمیته امداد امام خمینی (ره) با هدایت و مدیریت منابع مالی جمع آوری شده از مردم نیکوکار کشورمان اقدام به اعزام آن دسته از مددجویانی که به دلیل ناتوانی مالی تاکنون طعم شیرین زیارت مزار نورانی اهل بیت را نچشیده اند، کرده است. به طور مثال فقط در شش ماهه اول سال ۹۴، امداد امام (ره) با همت نیکوکاران عزیز سرزمین مان موفق به اعزام بیش از ۲۱ هزار نفر از سراسر کشور به مشهد الرضا (ع) شده است.

با توجه به این سابقه درخشان، کمپین “شوق زیارت” درصدد است با جمع آوری کمک های مردمی در این حوزه، علاوه بر مدیریت یکپارچه و هدفمند، امکان مشارکت حداکثری مردم را فراهم آورد تا این فیض نصیب تمامی علاقمندان به مشارکت در این طرح شود.شایسته ذکر است تمامی اعتبار این طرح از کمک های مردمی و بدون هیچگونه اعتبار و کمک های دولتی انجام می شود.

اعتبار اجرای این طرح از محل کمک های نقدی و غیر نقدی مردم نیکوکار و دوستداران اهل بیت تأمین می شود. از همین رو خیّرین و افرادی که تمایل دارند در “شوق زیارت” سهیم شوند می توانند کمک های نقدی خود را به حساب ۸۸۸۸ بانک ملی ایران با کد شبا IR590170000000102380238003 و یا درگاه پرداخت وب سایت “شوق زیارت” به آدرسwww.shogheziarat.ir و یا محل های مشخص شده در وب سایت پرداخت نمایند. همچنین علاقه مندان به اِعطای کمک های غیر نقدی نیز می توانند با مراجعه بخش “ثبت نام” وب سایت، اطلاعات لازم در خصوص نحوه همکاری را کسب نمایند.

کمک های غیر نقدی شامل محل اسکان، پذیرایی و حمل و نقل زائرین است که خیرین گرامی می توانند با پر کردن فرم های مربوطه نحوه همکاری خود را مشخص نمایند. بدیهی است در اسرع وقت با داوطلبین تماس گرفته شده و هماهنگی های لازم انجام می شود.

طرح نذر زیارت:

شما در طول سال چند بار سفر زیارتی می روید؟ شما در طول سال چند بار به مشهد الرضا(ع) می روید؟
آیا می دانید سالانه ۲۵ میلیون سفر زیارتی به مشهد مقدس انجام می شود؟ آیا می دانید هنوز هستند افرادی که به دلیل عدم تمکن در حسرت زیارت اهل بیت مانده اند؟ آیا می دانید با کنار کذاشتن حداقل هزار تومان بابت هر سفر زیارتی در طول سال، می توان آرزوی نیازمندانی که حسرت یک بار زیارت به دلشان مانده را برطرف کرد؟

سالیان سال “شوق زیارت” در دلم بود و هم اینک چشمانم به گنبد طلای امام مهربانی هاست. آقا این بار از نزدیک سلام …
زیارت امام رضا(ع) را می خوانم و در تمامی لحظاتی که بغض راه گلویم را بسته و از پشت پرده اشک هایم صحن و سرای بهشتی امام رضا(ع) را تار می بینم.فقط و فقط کسانی را دعا می کنم که سبب شدند این آرزو بر دلم نماند و من هم زائر بارانی امام رضا(ع) باشم.آری! این تنها گوشه ای از صفای دل یک زائر امام رضا(ع) است که پس از چندین سال انتظار با کمک عزیزانی که در طول زیارت به فکر دوستان خود نیز بوده اند، است.

“نذر زیارت” طرحی است برای جمع آوری کمک های مردمی به نیت تدارک سفر افرادی که به دلیل فقر و ناتوانی مالی در حسرت زیارت مانده اند.هر ایرانی مسلمان با واریز حداقل هزار تومان در هر یک از سفرهای زیارتی که در طول سال می رود، می تواند زمینه ساز اعزام این مشتاقان به زیارت اماکن متبرکه (به ویژه مشهد و عتبات عالیات) شود.

چقدر زیباست سفر اولی ها نائب الزیاره ما باشند …

برای واریز کمک های خود می توانید از طریق درگاه پرداخت سایت شوق زیارت به آدرس www.shogheziarat.ir و انتخاب گزینه کمک های نقدی، شماره گیری کد دستوری USSD *733*8888# در تلفن همراه و یا از طریق شماره حساب ۸۸۸۸ بانک ملی ایران با کد شبا IR590170000000102380238003 اقدام فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.