چگونه با رئیس تان کنار بیایید؟

0
چگونه با رئیس تان کنار بیایید؟
چگونه با رئیس تان کنار بیایید؟

پاراف چگونه با رئیس تان کنار بیایید؟ : اگر به‌تازگی به‌عنوان مدیر در یک شرکت مشغول به‌کار شده‌اید، باید به یاد داشته باشید که چه یک مدیر سطح پایین یا میانی باشید و چه یک مدیر عالی رتبه، حتما با فردی که مافوق شماست و عنوان «رئیس» بر او نهاده شده است سر و کار دارید و او کسی است که باید به او گزارش دهید و نسبت به خواسته‌هایش پاسخگو باشید.

داشتن رابطه‌ای مطلوب و سازنده با رئیستان می‌تواند به موفقیت کاری و ارتقای شغلی شما کمک شایانی کند و باعث شود بسیاری از مشکلات شما در محیط کار به‌راحتی حل شوند.

او همچنین کسی است که عملکرد شما را ارزیابی می‌کند و در مورد ادامه کار، ارتقا، تنزل مقام و حتی اخراج شما از شرکت نظر نهایی و اصلی را می‌دهد. پس می‌بینیم که رابطه بین کارکنان و مدیران با رئیس شرکت دارای اهمیت کلیدی و انکارناپذیری است که باید در مورد شکل دهی و تداوم آن با دقت و درایت عمل کرد.

برای ایجاد و توسعه رابطه مثبت و مبتنی بر اعتماد و صداقت تلاش کنید.

گام نخست در جهت مدیریت روابط شما با رئیس تان عبارت است از؛ توسعه رابطه‌ای مثبت و مبتنی بر صداقت و اعتماد با او. هنگامی که به رئیس تان قول انجام کاری را می‌دهید، حتما و به هر شکل ممکن آن را انجام دهید.

پایبند بودن شما به تعهدات و ضرب‌الاجل‌ها باعث می‌شود رئیس تان به شما اطمینان کند و در آینده کارها و مناصب مهم‌تری را به شما بسپارد. برای این کار لازم است او را در جریان تمام پروژه‌ها و فعالیت‌هایی که انجام داده یا می‌دهید قرار دهید و محدودیت‌ها و فرصت‌های فرا روی خود را برای او تشریح کنید.

حتی اگر مرتکب اشتباهی شده‌اید یا نتوانستید کاری را انجام دهید، حتما رئیس تان را در جریان قرار دهید و از او راهنمایی بخواهید. همیشه به یاد داشته باشید که پنهان کاری یا توجیه اشتباهات هیچ کمکی به بهبود رابطه شما با رئیس‌تان نخواهد کرد و اوضاع را خراب‌تر می‌سازد.

برای خواسته‌ها و اولویت‌های مورد نظر رئیس‌تان اهمیت قائل شوید.

یک کارمند یا یک مدیر همیشه باید به یاد داشته باشد که فقط منافع و خواسته‌های او نیست که اهمیت دارد، بلکه اولویت‌ها و خواسته‌های رئیس شرکت نیز از اهمیتی انکارناپذیر در موفقیت کل شرکت و منتفع شدن همه از آن برخوردار است.

شما باید به‌طور پیوسته از خود بپرسید که نیازها، چالش‌ها و نگرانی‌های رئیس‌تان کدام است؟ وقتی به روشنی بدانید که اهداف و اولویت‌های اصلی رئیس تان کدامند، به شکل بهتری خواهید توانست به برآورده شدن آنها کمک کنید و از همین طریق می‌توانید رابطه‌ای مطلوب با او ایجاد کنید.

بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که تنها این موفقیت و منافع شما نیست که اهمیت دارد بلکه به پیشرفت و کامیابی شرکت نیز فکر کنید.

به بهترین ویژگی کاری یا شخصیتی رئیس‌تان فکر کنید.

هر رئیسی به مانند هر انسان دیگری دارای نقاط قوت و ضعفی است که باید آنها را به خوبی شناخت. حال اگر می‌خواهید رابطه خوبی با رئیس تان برقرار کنید و از کار کردن با او لذت ببرید، بهتر است روی نقاط قوت و ویژگی‌های تحسین برانگیز او تمرکز کنید.

وقتی همیشه به دنبال پیدا کردن نقاط ضعف و منفی در رئیس‌تان باشید، هیچ گاه نخواهید توانست با او رابطه خوبی داشته باشید. در اغلب سازمان‌ها و شرکت‌ها رئیس و مالک فردی است که موفقیت‌ها و پیشرفت‌های متعددی را کسب کرده است و از این نظر می‌تواند الگوی خوبی برای کارکنان خود به حساب آید. در صورت وجود چنین روحیه‌ای بین کارکنان و رئیس، هر دو طرف برای دیگری بهترین‌ها و بیشترین‌ها را خواهند خواست.

سعی نکنید رئیس‌تان را تغییر دهید.

بعضی از کارکنان به دلایل مختلف می‌کوشند رئیس‌شان را تغییر دهند و او را به شکلی که مطابق میل‌شان است درآورند که در اغلب موارد تلاش‌هایشان با شکست مواجه می‌شود.

بنابراین به جای تاکید بر تغییر دادن رئیس‌تان، بهتر است الگوهای رفتاری و فکری او را بشناسید و کشف کنید که چه چیزهایی برای او ارزش محسوب می‌شود و او به چه چیزهایی علاقه‌مند است: آیا او به ارتباطات پیوسته و همه‌جانبه با افراد علاقه مند است و دوست دارد کارکنان برای انجام هر کاری و اتخاذ هر تصمیمی از او کسب تکلیف کنند یا اینکه کارکنان خودمختار و توانمندی که به صورت خودکار و مصمم اقدام به تصمیم‌گیری می‌کنند را ترجیح می‌دهد؟ با داشتن چنین اطلاعاتی خواهید توانست به راحتی با رئیس‌تان کنار بیایید و نظر او را نیز در مورد خود مثبت‌تر کنید.

بیاموزید که چگونه می‌توانید ذهن رئیس‌تان را بخوانید و عکس العمل‌های او را پیش‌بینی کنید.

اگر بتوانید به خوبی از آنچه در ذهن رئیس‌تان می‌گذرد آگاهی یابید و خلقیات و واکنش‌های او در برابر موقعیت‌های متفاوت را پیش‌بینی کنید، آن گاه خواهید توانست رابطه کاری مطلوبی با او داشته باشید و به همان شکلی کار کنید که او می‌خواهد.دنیای اقتصاد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here