چگونه با بوی بدن دهان مقابله کنیم!؟

0

پاراف چگونه با بوی بدن دهان مقابله کنیم!؟ : برخی موارد افراد خود متوجه بوی بد دهانشان نمی شوند و بدون نگرانی وشرم در محل کار یا سایر مکان های عمومی با دیگران هم صحبت می شوند و دیگران برای اینکه فردی که مبتلا به بوی بد دهان است ، ناراحت نشود سعی می کنند تا با وی حرفی نزنند و واکنشی نشان ندهند و فقط از چنین افرادی دوری کنند و این امر ممکن است باعث تداوم بوی دهان فرد مقابل شود .
عوامل گوناگونی همچون ناراحتی های گوارشی معده ، سینوزیت کم آبی بدن ، مصرف پیاز یا سیر و سیگار کشیدن در بد بو شدن دهان تاثیر گذارند اما در مواردی بوی بد دهان به هیچیک از عوامل برشمرده مربوط نمی شود و به سادگی نمی توان به علت بوی بد دهان پی برد که می توان بعد از معاینه با انجام لیزر توسط متخصص مربوطه و بدون جراحی ، خونریزی یا درد از بوی بد دهان به طور قطع خلاص شد.
دندان های پوسیده یا پرکردن نا مناسب دندان ترمیم شده باعث آسیب وارد شدن به لثه ها می شود و این امر به خودی خود می تواند موجب بوی بد دهان شود ، خونریزی و قرمزی بافت لثه که در اثر مسواک زدن غیر اصولی یا نادرست به وجود می آید باعث خارج نشدن مواد غذایی از لثه ها می شود و در نتیجه بوی بد دهان را همراه دارد .
در گروه اندکی از افراد بلند بودن جوانه های چشایی یا پرزهای زبان در بخش انتهای زبان می تواند عاملی برای ایجاد بوی بد دهان باشد که با مسواک زدن روی زبان معمولا بوی بد دهان از بین می رود ، افزون براین موارد ترمیم های نامناسب ، پوسیدگی ، مصرف دخانیات از دیگر عوامل موثر در ایجاد بوی بد دهان محسوب می شوند .
یکی از مهمترین عوامل موثر در ایجاد بوی بد دهان جرم های زیر لثه هستند که با دو روش قابل درمان می باشند که یکی از این دو روش حذف التهاب لثه و تصحیح شرایطی که باعث بروز مشکلات لثه ای شده ، می باشد که در مراحل پیشرفته بیماری بوی بد دهان معمولا جراحی لثه اجتناب ناپذیر است .
استفاده از دستگاه لیزر و بدون جراحی توام با خونریزی شیوه دیگری برای رفع بوی بد دهان است و از آنجایی که در درمان بوی بد دهان با لیزر ، عروق خونی بسته می شود و خونریزی حین جراحی و تورم لثه بعد از جراحی با لیزر وجود ندارد بنابراین شیوه درمان با لیزر باعث رضایت بسیاری از افراد مبتلا به بوی بد دهان شده است ، در درمان بوی بد دهان با روش لیزری همچنین بخاطر انسداد الیاف عصبی لثه باعث کاهش درد در 90 درصد افرادی که با این شیوه اقدام به درمان بوی بد دهان کرده اند ، شده است .

بوی بد دهان و درمان و یا رفع آن را جدی بگیرید. روابط اجتماعی روزانه ما ناشی از رفتار و کنش ما است. بوی بد دهان ذهنیتی بسیار منفی در طرف مقابل ایجاد می کند. این را به عنوان یک اصل در نظر بگیرید.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here