صدها میلیارد تومان خرج تبلیغات کردن برای مخالفت با دولت

0
مخالفت با دولت
مخالفت با دولت

پاراف صدها میلیارد تومان خرج تبلیغات کردن برای مخالفت با دولت : وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه مصلحت‌اندیشی در مبارزه با فساد ضربات بیشتری به اقتصاد وارد می‌کند، گفت: برخی در پرداختن به فیش‌های نجومی می‌خواستند ذهنیت مردم را نسبت به دولت مسئله‌دار کنند.

مخالفان صدها میلیارد تومان برای تبلیغات علیه دولت خرج می کنند / اجازه نمی دهند عکس رئیس جمهوری در راهپیمایی ها در دست مردم به نمایش گذاشته شود

وزیر اطلاعات در برنامه «نگاه یک» شبکه اول سیما، جزئیات دیگری را از نحوه دریافت پول‌های ایرانی، هنگام مبادله زندانیان امریکایی تشریح کرد. حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی همچنین از تخریب‌های گسترده علیه دولت و رئیس جمهوری انتقاد و آن را بازی در زمین دشمن توصیف کرد.

وزیر اطلاعات در بخشی از این گفت‌وگو، با اشاره به اینکه علاوه بر مصادره دو میلیارد دلار اخیر از سوی امریکا، یک میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار نیز در اختیار این کشور قرار دارد که ماجرای آن به پیش از انقلاب بازمی‌گردد، گفت: در جریان مذاکراتی که ما با نظر رهبر معظم انقلاب و تصمیم شورای عالی امنیت ملی از سوی وزارت اطلاعات درباره مبادله زندانیان ایرانی و امریکایی داشتیم، امتیاز‌هایی برای کشور گرفتیم که یکی از آنها، بازگردانی این ۴۰۰ میلیون دلار بود.وی با بیان اینکه این ۴۰۰ میلیون دلار را به همراه یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار سود آن برای کشور مسترد کردیم، ابراز امیدواری کرد دولت و دیپلماسی دولت موفق شود این پول را نیز از چنگ آنها خارج کند.

انتقاد از سکوت در قبال مصادره پول های ایران

علوی همچنین با انتقاد از برخی رسانه‌ها بابت پیگیری نکردن مسأله بلوکه شدن ۲ میلیارد دلار از پول ایران در امریکا اظهار کرد: پس از بلوکه شدن، برخی در داخل اقدام به فضاسازی علیه دولت کردند، اما زمانی که معلوم شد این پول بر اثر سهل‌انگاری دولت قبل بلوکه شده است، دیگر هیچ‌کدام از این رسانه‌ها به موضوع نپرداختند.
وی خاطرنشان کرد: ‌این در حالی است که ۲ میلیارد دلار معادل ۷ هزار میلیارد تومان ایران است، اما چنانچه ما در جریان فیش‌های حقوقی بگوییم که حتی هزار نفر ماهی ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت کرده‌اند، در ماه می‌شود ۲۰ میلیارد تومان. حال این پرسش مطرح می‌شود که آیا ۲۰ میلیارد تومان بیشتر است یا ۷ هزار میلیارد تومان؟

مردم موضوعات را درک می‌کنند و می‌دانند که آیا باید برای پایمال شدن ۲۰ میلیارد بیشتر حساسیت به خرج بدهند یا ۷ هزار میلیارد تومان.

علوی در بخش دیگری از این گفت‌وگو، با اذعان به ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت، اظهار کرد: این سخن به معنای آن نیست که مسئولان رسانه‌ای دولت تلاشی نمی‌کنند بلکه بدان معناست که دولت در بعد رسانه‌ای کار خود، زیاد خرج و سرمایه‌گذاری نمی‌کند و احساس می‌کنند که صرف هزینه برای تبلیغ فعالیت‌های خود شرعاً جایز نیست، اما در مقابل این فرصت برای مخالفان پیش می‌آید که حملات تندی علیه دولت انجام دهند و جبهه مقابل صدها میلیارد تومان خرج تبلیغات علیه دولت می‌کند.

نسبت دروغ به روحانی و اطرافیانش

علوی با تأکید بر اینکه برخی مخالفان مطالبی دروغ به رئیس جمهوری و اطرافیان او نسبت می‌دهند، اظهار کرد: نوروز امسال از سوی این افراد عنوان شد که آقای رئیس جمهوری به همراه آقای ‌هاشمی رفسنجانی و شماری دیگر از جمله من به کیش سفر و در جلسه‌ای مشترک حضور پیدا کرده‌ایم. این در حالی است که من بیش از یک سال و نیم است که به کیش سفر نکرده‌ام.این عضو دولت در ادامه با تأکید بر اینکه مردم متوجه می‌شوند که بی‌مهری‌هایی که علیه دولت یازدهم انجام می‌شود بی‌سابقه است، اظهار کرد: ‌براساس گفته برخی مردم در ۳-۲ سال اخیر، نگذاشته‌اند که عکس رئیس جمهوری در راهپیمایی‌ها در دست مردم به نمایش گذاشته شود.

متأسفانه برخی درباره رئیس جمهوری، که براساس قانون اساسی شخص دوم مملکت است، عناوینی از جمله عمروعاص، ساده‌لوح و خائن نسبت می‌دهند.

شرایط به گونه‌ای است که گاهی در برخی مراسم برخی جوانان عکس‌های رئیس جمهوری را لوله می‌کنند و در شرایطی که احساس می‌کنند کسی مانع آنها نمی‌شود، آن عکس را در معرض نمایش قرار می‌دهند.وی ادامه داد:‌ اخیراً در یکی از سفرهای استانی که به یکی از استان‌ها داشته‌ایم، تعداد زیادی از عکس‌های رئیس جمهوری را شماری جمع‌آوری کرده‌ و اجازه نداده‌اند که مردم آنها را در دست بگیرند.وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه انتقاد عملی بسیار ویژه است، اظهار کرد: دولت لب‌های کسانی را که انتقاد می‌کنند می‌بوسد و از نقد آنها استقبال می‌کند، اما همگان باید بدانند که ادبیات انتقاد با ادبیات تخریب متفاوت است.
وی با بیان اینکه امروز خیلی‌ها با مشتی گره کرده انتقاد می‌کنند که این خود تخریب محسوب می‌شود، بر لزوم حفظ آرامش در کشور و پرهیز از دعوا اشاره و تأکید کرد: باید تلاش کنیم که از دعواهای موجود در کشور بکاهیم، چرا که سرمایه‌گذاران خارجی جایی که دعوا باشد سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و چنانچه ما آرامش کشور را با دعواهای داخلی از دست بدهیم، دیگر امنیت برای سرمایه‌گذاران خارجی از بین می‌رود.

علوی با اشاره به شرایط اقتصادی ایجاد شده در کشور و همچنین ارتقای جایگاه ایران در مناسبات اقتصادی دنیا، از برخی کارشکنی‌ها در داخل کشور انتقاد کرد و گفت: با وجود همه تحولاتی که در اقتصاد کشور رخ داده است، متأسفانه برخی موانع داخلی، اشکال‌تراشی‌ها و کارشکنی‌ها وجود دارد و روز به روز افزایش می‌یابد و فکر می‌کنم که هرچه به سمت انتخابات سال ۹۶ پیش برویم، این مسائل بیشتر شود. امیدواریم این فضاها تقلیل پیدا کند و همه به دنبال این باشند که کار کشور پیش برود.

وی در تشریح برخی اقدام‌های انجام شده توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) و همچنین نیروهای اطلاعاتی سپاه و برخورد با گروهک‌های تروریستی در غرب کشور اظهار کرد: طی روزهای اخیر تیم منافقین در غرب کشور با اشراف اطلاعاتی و همکاری وزارت اطلاعات و سپاه و همچنین تیمی در شرق کشور که در حال حفر تونل و به دنبال ایجاد ناامنی برای شماری از پاسگاه‌های شرقی کشور بوده‌اند با همکاری اطلاعاتی وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی با آنها برخورد شد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز دشمن همه توان خود را ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته است، گفت: سرویس های امنیتی کشورهای متخاصم همه امکانات مالی و تجهیزاتیشان را بسیج کرده اند تا به امنیت کشورمان ضربه بزنند اما تا کنون با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری سایر دستگاه های اثرگذار در امر امنیت، دشمن همواره ناکام مانده است و همه تروریست هایی که ضد کشور اقدام کرده اند تحت اشراف اطلاعاتی قرار گرفته اند. برخی از آنها به هلاکت رسیده و بازداشت شده اند که ما از هر ۱۰ مورد یک مورد را به مردم اطلاع رسانی می کنیم، برای اینکه نمی خواهیم با خبر دادن از بازداشت عناصر تروریستی برای مردم تشویش ایجاد شود.

وی درباره برنامه ها و اقدامات دولت برای معیشت مردم و کاهش هزینه های آنان و اینکه آیا اهتمام کاملی در این باره از سوی دولت صورت گرفته است، گفت: مگر می شود دولت به فکر دارو و درمان مردم باشد اما به فکر معیشت آنان نباشد، در واقع مسئله معیشت مردم یکی از اصلی ترین دغدغه های دولت یازدهم است.

بر اساس برنامه های دولت، تا کنون در جهت کاهش نرخ تورم اقدامات زیادی انجام شده، تورم از ۴۶ درصد به زیر ۱۰ درصد آمده اما ممکن است برای بسیاری که با مسائل اقتصادی آشنا نیستند این موضوع محسوس نباشد، اگر مروری بر قیمت ها در ۱۰ سال گذشته داشته باشیم برای مثال در سال ۸۵ قیمت اجناس اساسی هم در مراکز خرید و هم روز به روز تغییر می کرد اما در این سه سال دولت یازدهم وضعیت قیمت ها کنترل و ثابت شده است.

علوی در توضیح کاهش تورم گفت: شاید برخی بگویند تورم کاهش یافته اما قیمت ها پایین نیامده است و باید کاهش تورم سر سفره مردم محسوس باشد و در جیب مردم احساس شود، این در حالیست که کاهش تورم به معنای پایین آمدن قیمت ها و ارزان شدن کالاها نیست زیرا کاهش قیمت معمولاً کمتر اتفاق می افتد اما به این معناست آن گرانی سرسام آوری که قبلاً وجود داشت توسط دولت یازدهم با برنامه ریزی مهار شده و جلوی گران شدن روز به روز قیمت ها گرفته شده است.

وی افزود: برای مثال گوشت گوسفند در سال ۸۵ پنج هزار و ۱۰ تومان بود، به مرور زمان قیمت افزایش یافت و در اوایل سال ۹۲ که دولت یازدهم تشکیل شد، قیمت گوشت به حدود ۳۰ هزار تومان رسید آن هم در سال هایی که وضع درآمد کشور خوب بود، حداقل دو میلیون بشکه نفت به قیمت هر بشکه ۱۲۰ دلار صادر و به فروش می رسید.

وزیر اطلاعات گفت: حال اگر این افزایش قیمت گوشت به همین روال پیش می رفت، امسال علی القاعده باید بالای ۵۰ هزار تومان به فروش می رسید اما دولت از اواسط سال ۹۲ این افزایش قیمت ها را مهار کرد و جلوی بالا رفتن روز افزون قیمت گوشت را گرفت، این در حالیست که دولت در این مدت درآمد خوبی نداشته است.

علوی افزود: صادرات نفت کشور در این سه سال بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه بود و قیمت آن هم کاهش یافت اما با این حال دولت افزایش قیمت ها را مهار کرد.

وی درباره قیمت گوشت مرغ هم گفت: در سال ۸۵ هر کیلو مرغ ۱۳۵۰ تومان بود در حالی که در سال ۹۲ به ۶۲۵۰ تومان رسید اما اکنون با گذشت سه سال قیمت گوشت مرغ ۶۹۰۰ تومان است.

از انتقاد استقبال می کنیم

وزیر اطلاعات با استقبال از نقد عملکرد دولت گفت: ما دست های کسی را که انتقاد می کند می بوسیم و از او تشکر می کنیم. اکنون مشاهده می کنیم بسیاری با مشت گره کرده در حال انتقاد هستند در حالی که این کار تخریب است. آنجایی که انتقاد باشد به شخصیت فرد حمله نمی کنند، حرمت فرد را نمی شکنند، به طرف توهین نمی کنند بلکه فکر، حرف و عمل او را ارزیابی و اشکالش را مطرح می کنند و در عین حال بالاترین حرمتش را در نظر می گیرند.

وزیر اطلاعات در این حال افزود: ممکن است به کسی از اعضا و یا کارهای دولت انتقادی شود و انتقاد هم وارد باشد منتها آن عضو دولت که در معرض انتقاد قرار گرفته ممکن است بی توجهی کند یا برافروخته شود که ما نوعاً در بحث های دولت به او می گوییم چرا برافروخته شدید و همواره همدیگر را به سعه صدر و تحمل سفارش می کنیم و حتی تأکید می شود که در برابر حملات و تخریب ها هم نباید برافروخته شد.

فیش های حقوقی

کسانی که از موضوع فیش‌های نجومی برای کوبیدن دولت استفاده می‌کنند و نه در جهت مبارزه با فساد در قضیه ۲ میلیارد دلار که آمریکا پول ملت ایران را مصادره کرد نیز با فضاسازی و حمله به دولت وانمود کردند که پول کشور به تاراج رفته است. با این همه وقتی معلوم شد این مسئله مربوط به این دولت نیست بلکه بر اثر اهمال‌کاری در دولت قبل است دیگر این موضوع را تیتر نکردند و ادامه ندادند.

علوی گفت: ۲ میلیارد دلار می‌شود ۷ هزار میلیارد تومان حال اگر فیش‌های نجومی را برای هزار نفر در نظر بگیریم در نهایت ۲۰ میلیارد تومان می‌شود حال کدامیک بیشتر است. وقتی این وضعیت را دیدند و فهمیدند اگر به آن بپردازند این دولت کمتر آسیب می‌بیند سروصدای آن را زدند اما در مقابل فیش‌های نجومی به گونه‌ای رفتار می‌کنند که دولت را مقصر جلو دهند.

بنده به کسانی که با انگیزه تخریب دولت و نه اطلاع‌رسانی اقدام می‌کنند نصیحتی از سر دلسوزی می‌کنم که بیایید با مسائل طبیعی برخورد کنید. این رفتار تنها به دولت ضربه نمی‌زند.

وی در پایان درباره آزاد کردن اموال بلوکه شده ایران گفت: قبل از انقلاب ۴۰۰ میلیون دلار برای خرید سلاح به آمریکا داده شد که بعد منتفی شد. با نظر رهبری و تصویب شورای عالی امنیت ملی مسئولیت این امر برعهده وزارت اطلاعات گذاشته شد و ما در باب مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی مذاکره‌ای داشتیم و در این خصوص امتیازات زیادی گرفتیم که یکی از آنان آزاد کردن این ۴۰۰ میلیون دلار به همراه یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار سود آن بود.مهر و ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید