جزئیات طرح خیرخواهانه محسنین کمیته امداد امام خمینی

0
جزئیات طرح خیرخواهانه محسنین
جزئیات طرح خیرخواهانه محسنین

پاراف جزئیات طرح خیرخواهانه محسنین کمیته امداد امام خمینی : خانواده به عنوان اولین کانونی که فرد در آن قرار می گیرد دارای اهمیت شایان توجهی است. اولین تأثیرات محیطی که فرد دریافت می کند از محیط خانواده است. خانواده پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت انسان است و در تعیین سبک و خط مشی زندگی آینده ، اخلاق ، سلامت و عملکرد فرد در آینده نقش مهمی بر عهده دارد.

عواملی چون شخصیت والدین، سلامت روانی و جسمانی آنها، شیوه های تربیتی اِعمال شده در داخل خانواده، شغل و تحصیلات والدین، محل سکونت خانواده، حجم و جمعیت خانواده، روابط اجتماعی خانواده و بی نهایت متغیر دیگر در خانواده وجود دارند، شخصیت فرزند، سلامت روانی و جسمانی او، آینده شغلی، تحصیلی، اقتصادی، سازگاری اجتماعی و فرهنگی، تشکیل خانواده او و غیره را تحت تأثیر قرار می دهند. همانطور که روان شناسان معتقدند سال های اولیه کودکی نقش بسزایی در رشد شخصیت و آینده او دارد.

بیشتر شناخت کودک از خود، اطرافیان و محیط در این دوران شکل می‌گیرد. میزان سلامت جسمانی و روانی کودک بسته به ارتباطی است که خانواده با وی دارد و تا چه حد تلاش می کند نیازهای او را برآورده سازد. حال تصور کنید کودکانی در این سنین علیرغم بهره مند بودن از نعمت پدر و مادر، در مقام عمل، آنها را در کنار خود ندارند. این کودکان چون به مانند فرزندان یتیم دیده نمی شوند بنابراین از لحاظ عاطفی و روانی در خانواده تأمین نمی شوند و به انواع مشکلات مبتلا می شوند. آری! این کودکان پدر و مادر دارند اما والدین شان به هر دلیلی توان اداره کردن این آینده سازان کشور را ندارند.

اعتبار اجرای این طرح از محل کمک های نقدی مردم نیکوکار و نوع دوست کشور تأمین می شود. از همین رو خیّرین و افرادی که تمایل دارند در اجرای طرح محسنین می توانند با مراجعه به بخش “ثبت نام” سایت محسنین به آدرس mohsenin.ir و پر کردن فرم مربوطه ما را در این امر مهم یاری نمایند. پس از پر کردن فرم مربوطه، کارشناسان طرح با شما تماس گرفته و جزییات کامل طرح، نحوه انتخاب کودک و نحوه واریز وجوه را برای شما توضیح خواهند داد. علاقه مندان می توانند کمک های نقدی خود را به حساب ۳۳۳۳ بانک ملی و یا درگاه پرداخت وب سایت “محسنین” پرداخت نمایند.

حامی محترم، ضمن خوش آمد گویی به شما که به جرگه حامیان و خیرین طرح محسنین پیوسته اید، بدین وسیله به اطلاع می رساند پس از تکمیل فرم ثبت نام توسط شما و ارسال آن به سامانه مرکزی، همکاران ما پس از انجام مراحل اداری و هماهنگی با استان مربوطه و انتخاب فرزند مورد نظر، حداکثر تا ۱۵ روز پس از ثبت نام، اقدام به ارسال مشخصات فرزند معنوی تان به آدرس الکترونیکی جنابعالی خواهند نمود.

شما می توانید پس از دریافت اطلاعات مربوطه، کمک های خود را به اندازه توان تان (حداقل دویست هزار ریال) به شماره حساب اعلامی واریز و در صورت نیاز به هر گونه برقراری ارتباط، سوال و انتقاد و پیشنهاد، از طریق شماره تلفن ۴۴۶۹ – ۰۲۱ و ۴۴۶۹۰۸۳۹ – ۰۲۱ با کارشناسان طرح محسنین تماس حاصل نمایید.

لازم به ذکر است مشخصات استان / شهرستان و نحوه تماس، همزمان با ارسال شناسنامه اطلاعات فرزند از طریق آدرس الکترونیکی ارسال می شود. پس از تکمیل فرم ذیل، کد رهگیری اختصاصی به شما اعلام می شود که در صورت نیاز می توانید از طریق بخش “پیگیری” صفحه ثبت نام در سایت “محسنین” وضعیت ثبت نام و اقدامات بعدی مربوط به خودتان را پیگیری نمایید. در صورت بروز هر گونه خطا در هنگام تکمیل فرم با شماره های فوق الذکر تماس حاصل نمایید.