ارتقای معیشت و افزایش رفاه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته

0
ارتقای معیشت و افزایش رفاه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته
ارتقای معیشت و افزایش رفاه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته

 

پاراف ارتقای معیشت و افزایش رفاه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته : محمود طهماسبی مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری گفت: رویکرد و برنامه اصلی این هلدینگ تخصصی بهره‌گیری از سینرژی و هم‌افزایی همه شرکت‌های تحت پوشش در جهت تأمین منافع و افزایش رفاه اجتماعی بازنشستگان است.

صندوق بازنشستگی کشوری حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته دارد که هر ماه باید حقوق بگیرند و لازم است که این منابع تأمین شود. علاوه بر این افرادی هم به عنوان کارمندان دولت هستند که حقوق می‌گیرند و در واقع حق بیمه پرداخت می‌کنند و این باید از طریق دولت وارد صندوق بازنشستگی شود که متأسفانه دولت همه این پول را به صندوق بازنشستگی پرداخت نمی‌کند و به نوعی صندوق بازنشستگی باید با اتکا به شرکت‌های زیرمجموعه خود و از محل شرکت‌هایش این منابع را تأمین کرده و به بازنشستگان پرداخت کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمند‌ی های موجود در فعالیت‌های تخصصی شرکت‌های تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری افزود: تخصصی شدن این شرکت‌ها و ایجاد هلدینگ‌های تخصصی از مهمترین اقداماتی است که در دولت تدبیر و امید در بخش صندوق‌های بیمه‌ای اتفاق افتاده است و این تفکر اقتصادی با محوریت نظارت و کنترل تخصصی و دقیق بر فعالیتها و عملکرد این شرکت‌ها است. به همین دلیل در راستای برنامه‌های صندوق برای بهبود فضای کسب و کار، اهتمام و ارتقای جایگاه مدیریتی و توسعه منابع مالی، سودآوری و اشتغال شش هلدینگ انرژی، پتروشیمی و نفت و گاز، هلدینگ ساختمان، هلدینگ صنعت و معدن، هلدینگ مالی، هلدینگ حمل و نقل و گردشگری و هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی تشکیل شد.

با توجه به ترکیب سنی جمعیت کشور در آینده نزدیک با تعداد قابل توجهی از بازنشستگان مواجه خواهیم بود که انتظار دارند صندوق‌های بیمه‌ای در زمینه معیشتی، درمانی و رفاهی خواسته‌های آنان را برآورده کنند این در حالی است که به دلیل پیشی گرفتن مصارف نسبت به منابع، افزایش ذینفعان و کمبود نقدینگی و تصویب برخی قوانین این صندوق‌ها با مشکلاتی مواجه هستند.

 بنابراین ضروری است با ارزیابی واقع‌بینانه و تحلیل دقیق و کارشناسی از وضعیت مالی صندوق‌ها برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود تا صندوق‌ها بتوانند به تعهدات خود در خصوص پرداخت حقوق بازنشستگان به خوبی عمل کنند.طهماسبی در ادامه افزود: صندوق بازنشستگی کشوری برای پاسخ به شرایط کنونی، آینده تفکر مدیریت تخصصی یا همان راه‌اندازی هلدینگ‌های تخصصی را در برنامه کار خود قرار داده تا بتواند شرکت‌های زیرمجموعه خود را مدیریت کند و منابع لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان را تأمین کند.

وی گفت: شرایط نامتعادلی که اکنون در خیلی از صندوق‌های بازنشستگی پیش آمده، از جمله صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق فولاد و باقی صندوق‌های قدیمی‌تر این است که شرکت‌هایی که جزو دارایی آنها هستند، آنقدر شرکت‌های خوبی نیست که بتواند سودآوری مناسبی داشته باشند و منابعی به صندوق بازنشستگی بدهند که این صندوق نیز بتواند، مستمری بازنشستگان خود را پرداخت کند.ایران.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here