در سال 94 ، افزایش حقوق کارمند به اندازه تورم

0

پاراف گزارش تسنیم ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: حسب وعده دولت مبنی بر قانون‌مداری و ارائه بودجه به مجلس در وقت قانونی در مردادماه امسال، نسبت به ارسال لایحه تبصره دائمی بودجه اقدام کردیم و بودجه را به صورت عملیاتی و مبتنی بر عملکرد با رویکرد اصلاح‌گرایانه ادامه دادیم.

نوبخت خاطرنشان کرد: در مورد بودجه 94 این بودجه در هزینه جاری نهایت صرفه‌جویی کرده و در مورد اعتبارات عمرانی تمرکز بر روی طرح‌های نیمه‌تمام و بازپرداخت بدهی پیمانکاران بوده، به طوری که در این لایحه اعتبارات عمرانی 20 درصد نسبت به سال جاری افزایش می‌یابد و در هزینه جاری صرفه‌جویی می‌شود و سیاست مهار تورم و رشد اقتصادی مثبت در سال 94 را دنبال می‌کنیم.

نوبخت با اشاره به افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 1394 تاکید کرد: در سال 94 حقوق کارکنان دولت به اندازه نرخ تورم افزایش می‌یابد. با وجود اینکه ما سیاست صرفه‌جویی اعتبارات هزینه‌ای را دنبال می‌کنیم، اما نسبت به افزایش حقوق کارکنان دولت اهتمام لازم را داریم. در حال حاضر ما یک سوم تبصره‌ها را در هیئت وزیران به تصویب رساندیم و تا دو هفته آینده لایحه بودجه در دولت به تصویب خواهد رسید تا در وقت قانونی بودجه را به مجلس تقدیم کنیم.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: ما کمک به بخش ورزش را در دریف‌های دائمی وزارت ورزش می‌بینیم و این روش‌هایی که یک درصد از جایی برداریم را با شیوه بودجه‌ریزی مناسب نمی‌دانیم و نهایت تلاش را برای بودجه انجام می‌دهیم.نوبخت در خصوص آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران، یادآور شد: آنچه می‌دانید ماهانه 700 میلیون دلار آزاد می‌شود و فرق نحوه استفاده از این مبالغ با فروش نفت این است که در فروش نفت ما محدودیت ورود کالا داریم. این رقم را می‌توانیم به صورت نقدی و اسکناس به داخل کشور بیاوریم. علت تاخیر این بود که می‌خواستیم این مبالغ را به صورت وجه نقد به داخل کشور بیاوریم و موفق شدیم و البته این برای ما در مواقع مختلف قابل استفاده‌تر است.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید