نمایندگان مجلس همچون کارکنان دولت نباید مرتکب تخلف شوند

0
تقبل۴۰درصدحقوق برای تشویق کارفرمایان برای اشتغال معلولان
تقبل۴۰درصدحقوق برای تشویق کارفرمایان برای اشتغال معلولان

پاراف نمایندگان مجلس همچون کارکنان دولت نباید مرتکب تخلف شوند : محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: در تمام مدت برگزاری انتخابات به‌غیر بحث برگزاری انتخابات الکترونیک، در باقی مسائل در هماهنگی کامل با شورای نگهبان کار کردیم و هیچ کجا مشکلی وجود نداشت.

در مرحله نخست ۲۲۱ نفر انتخاب شدند و بنابود ۶۸ نفر در مرحله دوم و در ۵۵ حوزه برگزیده شوند که این مهم نیز به‌خوبی انجام شد.

وی با بیان این‌که از میان ۶۲ نفر از افرادی که در مرحله دوم برگزیده شدند، ۳ نفر دارای مدرک کارشناسی ۳ نفر نیز تحصیلات حوزوی داشتند، گفت: باتوجه به این‌که این سه نفر پیش از این نماینده مجلس بودند‌، می‌توانستند در انتخابات حضور یابند.

در فرودین‌ماه سال ۹۴ احکامی از سوی وزیر کشور صادر شد و فعالیت‌ها در ستاد انتخابات آغاز شد و تمامی تصمیم‌ها در ستاد انتخابات به تایید وزیر محترم کشور رسید.

رئیس ستاد انتخابات کشور یادآور شد: در برگزاری انتخابات سه موضوع را در صدر توجه قرار دادیم. اول این‌که مقام معظم رهبری رای مردم را حق‌الناس دانستند و ما تلاش بسیاری در خصوص حراست از این حق‌الناس داشتیم.

اجرای قانون نیز که از سوی رئیس جمهور مورد تاکید قرار داشت، بسیار مورد توجه ما قرار داشت و خودمان را همواره مقید به این دانستیم که مر قانون را رعایت کنیم و برای انجام درست این مسئله، هم قانون مجلس شورای اسلامی و هم قانون مجلس خبرگان رهبری و دو آیین‌نامه مربوط به برگزاری این دو انتخابات را در دو مرتبه از فرمانداران امتحان گرفتیم.

او با اشاره به تصمیم وزیر کشور در خصوص لزوم استعفای زود‌تر از موعد مقرر در قانون برای مسئولان و مدیران وزارت کشور، گفت: وزیر کشور از مدیران و مسئولان این وزارتخانه درخواست کرد که ۳ الی ۴ ماه زود‌تر از آن‌چه که در قانون مقرر شده، استعفا کنند تا خدایی ناکرده شائبه‌ دخالت وزارت کشور در انتخابات یا سوءاستفاده برخی از مدیران این وزارت‌خانه از رانت وزارت کشور در راستای پیروزی شخصی در انتخابات وجود نداشته باشد.

با فعالیت گسترده شورای‌های امنیت شهر‌ها و استان‌ها این انتخابات در سطح امنیتی بسیار خوبی در نقاط مرزی، عشایری، روستایی و شهری برگزار شد و علی‌رغم تبلیغات فراوانی که انجام شد، از روزی که انتخابات کلید خورد تا به امروز، در تمام نقاط کشور امینت خوبی برقرار شد. مسئولیت امینت صندوق‌ها با نیروی انتظامی بود و در چند حوزه سپاه پاسدران و بسیح هم نیروی انتظامی را یاری کردند.

مقیمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اظهارات حدادعادل درباره تخلف کارکنان دولت در انتخابات، گفت: ایشان نظر خودشان را گفتند. کارمندان دولت در ساعت‌های غیراداری می‌توانند در تبلیغات شرکت کنند و فارغ از این این کارمندان حق ندارند از امکانات اداری در این راستا استفاده کنند. درواقع اگر یک کارمند دولت در ساعت غیراداری و بدون استفاده از امکانات دولتی در تبلیغات فعالیت کند، مرتکب تخلفی نشده است. فراموش نکنیم منظور ما از کارکنان دولت، همه کسانی است که از بیت‌المال حقوق می‌گیرند و نمایندگان مجلس نیز شامل این مسئله می‌شوند.ایلنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید