عملیاتی شدن افزایش حقوق ۲۰ تا ۲۵ درصدی کارمندان مناطق جنگی

بالاخره یکی از تکلیف قانونی دولت در برنامه ششم توسعه برای بهبود حقوق و مزایای کارمندان و کارکنان شاغل در مناطق جنگی عملیاتی گردید.

به گزارش هم‌رده به نقل از مهر، منجزی معاون توسعه مدیریت و منابع امور اقتصادی و دارایی خوزستان از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی حقوق کارمندان این استان از اول مرداد ماه سال جاری خبر داد.

در اجرای بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم که خاص فهرست مناطق جنگی است، درصدی مشخص به حقوق کارکنان دولتی این مناطق اضافه می شود.

وی افزود: در برنامه ششم فهرست مناطق جنگی که در هشت ساله درگیر بودند توسط ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده و پنج استان از جمله خوزستان را شامل می شود.

مطالعه مطلب مرتبط:

معاون توسعه مدیریت و منابع امور اقتصادی و دارایی خوزستان تصریح کرد: بر اساس این فهرست یک فوق العاده ای بین ۲۰ تا ۲۵ درصد برای کارمندان شاغل در برخی مناطق استان درنظر گرفته شده است. این قانون از یک مرداد اجرایی شده و فوق العاده اعلامی نیز در حال پرداخت است. شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان، شوش و هویزه از آن جمله هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع امور اقتصادی و دارایی خوزستان ادامه داد: استان های جنگی اعلام شده خوزستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، بوشهر و آذربایجان غربی هستند.

منجزی در پایان خبر داد: اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان امسال برای دومین بار در جشنواره شهید رجایی رتبه نخست ارزیابی عملکرد و رتبه شایسته تقدیر ستاد اقامه نماز را کسب کرد.

مطابق با بند ث ماده ۱۱۲ قلنون برنامه ششم، سازمان و سازمان اداری و استخدامی کشور موظفند اعتبار لازم را برای اعمال سقف فوق‌العاده‌ پیش‌بینی شده در بند(۱)‌ ماده(۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان شاغل در این مناطق از سال اول اجرای قانون برنامه تأمین و اعمال نمایند.

همچنین بر اساس بند(۱)‌ ماده(۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه‌یافته و بدی آب و هوا برای مشاغل تخصصی که شاغلین آنها دارای مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می‌باشند تا به میزان بیست و پنج درصد(۲۵%) امتیازحقوق ثابت و برای سایر مشاغل تا بیست درصد(۲۰%) حقوق ثابت هرکدام از کارمندان واجد شرایط پرداخت خواهد شد. فهرست این مناطق در هر دوره برنامه پنجساله با پیشنهاد سازمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
18 نظرات
 1. فلکناز قلاوند می گوید

  چرا همش نوشته کارکنان کشوری؟ یعنی شلمل حال کارکنان لشکری نمیشه؟

 2. علیرضا می گوید

  سلام بندر بوشهر جز مناطق جنگی تایید شده؟ این برگه که اسامی استان های دفاع مقدس رو ستاد فرماندهی کل قوا اعلام کرده رو کجا میشه استعلام کرد؟ کدوم سایت دولتی این تصویر رو تایید کرده ؟

  1. هم‌رده می گوید

   با سلام. مورد تایید است.

   1. علیرضا می گوید

    از چه مرجع دولتی میشه استعلام گرفت این قانون و صفحه ای که به اشتراک گذاشتید؟

    1. هم‌رده می گوید

     از ستاد کل نیروهای مسلح سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
     لینک متن جدید و کامل مصوبه: https://hamrade.ir/announcement-determination-combat-operational-areas-general-staff-armed-forces-under-article-sixth-program-law/

 3. ميكاييل می گوید

  اصلا به جون هم نیفتید که هیچى نمیدن!! ما دیروز حقوق شهریورو گرفتیم خبرى نبود

 4. حسین کنا می گوید

  بابا نیروهای مسلح درخوزستان ازکسانی که زیرکولرتوی ادارات خوزستان هستندبیشتردرمعرض سختی وبدی آب وهوا هستند.پس چرا این افزایش به نیروهای زحمتکش مسلح داده نشده*مسولان پیگیری کنند لطفا

 5. آیدین می گوید

  با گذشت یکسال از ابلاغ و تاریخ اجرا در قانون الان که ۳ مهر ۹۷ هیچ خبری در استان کرمانشاه نیست.پاوه که هم جنگی هم عملیاتی هیچ حکمی نزدن و هیچ افزایشی

 6. صادق می گوید

  باسلام
  همش خبرهای کذب تحویل میدن.آخرش نفهمیدیم این افزایش برای کیا بود.هیچ افزایشی درکار نیست.خوزستان ک خبرینبود.واسه نظامیان هم خبری نبود.همش دروغ

 7. ابوذر می گوید

  بابا در مجلس رو تخته کنید.نماینده ها هر چی تصویب کنن این بازنشسته ها نمیذارن اجرایی بشه. تا مجلس باشه دیگه قانون بکارگیری بازنشسته رو تصویب نکنه

 8. تورج می گوید

  واقعا قباحت داره آخه چقدر وعده دروغ

 9. بهرام زمانی می گوید

  باسلام…..اموراداری مااومده بجای مبلغ حقوق ثابت(حق شغل_فوق العاده مدیریت وحق شاغل)۲۵درصدامتیازات راضرب درضریب ۱۷۹۷ریال نموده وبجای بدی آب وهوامنظورنموده است.
  این درحالیست که ازمبلغ حقوق ثابت کمتراست.
  مثلادرحکم بابت۷۰۰امتیازمدیریت۱۳۰۷۹۷۹ریال نوشته شده.اماآمده ۷۰۰امتیازرادرعدد۱۷۹۷ریال بدون حق تعدیل ضرب نموده ومبلغ ۱۲۵۷۹۰۰ریال رابه کارمنداختصاص داده ونمیدانم چرااینطورمحاسبه نموده است؟

 10. حسن احمدی می گوید

  شرکت فولاد خوزستان اعلام کرده با توجه به اینکه از شرکت دولتی به خصوصی تبدیل شده است شامل این قانون نمیشود. آیا این عدالت هست؟

 11. علی می گوید

  سلام این مجلسیان و دولتیان کلا مرخصن هر چی میاد برای شاغلین هست خوب منم ۳۰ سال تو همین مناطق خدمت کردم و سال ۹۴ بازنشسته شدم آیا شامل ما نمیشه
  ضمنا الان به شاغلین میدان منظورتون چیه؟ اگه کسی سال گذشته یا امسال سر خدمت رفته باشه شاملش هست ولی بازنشسته ای که زیر موشک بوده خیر؟

 12. منوچهر می گوید

  سلام ایااین بخشنامه شامل نیروهای شرکتی شاغل در ادارات دولتی میشود

  1. مجتبی می گوید

   با سلام . این افزایش فوق العاده مناطق جنگی برای نظامیان هنوز هم اجرایی نشده بعد از گذشت ۲ ماه از سال ۹۸ کی قراره این ۲۰ درصده شامل حال نظامیان زحمتکش که در هر شرایطی دارن خدمت میکنن انجام میشه و اجرایی می شود ؟؟؟؟

 13. مجید می گوید

  افزایش حقوق فقط کارمندان را شامل میشه یا کارگران هم میگیرن؟

 14. مسافر می گوید

  سازمان نقشه برداری کشور
  شعبه جنوب غرب مستقردراهواز هنوزچیزی بعنوان مناطق جنگی پرداخت نکرده درصورتی که نقشه برداری ازکارهای سخت درزمان جنگ وحال حاضرمی باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.