عملیاتی شدن افزایش حقوق ۲۰ تا ۲۵ درصدی کارمندان مناطق جنگی

مناطق جنگی

بالاخره یکی از تکلیف قانونی دولت در برنامه ششم توسعه برای بهبود حقوق و مزایای کارمندان و کارکنان شاغل در مناطق جنگی عملیاتی گردید.

به گزارش هم رده به نقل از مهر، منجزی معاون توسعه مدیریت و منابع امور اقتصادی و دارایی خوزستان از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی حقوق کارمندان این استان از اول مرداد ماه سال جاری خبر داد.

در اجرای بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم که خاص فهرست مناطق جنگی است، درصدی مشخص به حقوق کارکنان دولتی این مناطق اضافه می شود.

وی افزود: در برنامه ششم فهرست مناطق جنگی که در هشت ساله درگیر بودند توسط ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده و پنج استان از جمله خوزستان را شامل می شود.

مطالعه مطلب مرتبط:

معاون توسعه مدیریت و منابع امور اقتصادی و دارایی خوزستان تصریح کرد: بر اساس این فهرست یک فوق العاده ای بین ۲۰ تا ۲۵ درصد برای کارمندان شاغل در برخی مناطق استان درنظر گرفته شده است. این قانون از یک مرداد اجرایی شده و فوق العاده اعلامی نیز در حال پرداخت است. شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان، شوش و هویزه از آن جمله هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع امور اقتصادی و دارایی خوزستان ادامه داد: استان های جنگی اعلام شده خوزستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، بوشهر و آذربایجان غربی هستند.

منجزی در پایان خبر داد: اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان امسال برای دومین بار در جشنواره شهید رجایی رتبه نخست ارزیابی عملکرد و رتبه شایسته تقدیر ستاد اقامه نماز را کسب کرد.

مطابق با بند ث ماده ۱۱۲ قلنون برنامه ششم، سازمان و سازمان اداری و استخدامی کشور موظفند اعتبار لازم را برای اعمال سقف فوق‌العاده‌ پیش‌بینی شده در بند(۱)‌ ماده(۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان شاغل در این مناطق از سال اول اجرای قانون برنامه تأمین و اعمال نمایند.

همچنین بر اساس بند(۱)‌ ماده(۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه‌یافته و بدی آب و هوا برای مشاغل تخصصی که شاغلین آنها دارای مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می‌باشند تا به میزان بیست و پنج درصد(۲۵%) امتیازحقوق ثابت و برای سایر مشاغل تا بیست درصد(۲۰%) حقوق ثابت هرکدام از کارمندان واجد شرایط پرداخت خواهد شد. فهرست این مناطق در هر دوره برنامه پنجساله با پیشنهاد سازمان به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

3.6 (72%) 15 votes

11 نظرات
 1. فلکناز قلاوند می گوید

  چرا همش نوشته کارکنان کشوری؟ یعنی شلمل حال کارکنان لشکری نمیشه؟

 2. علیرضا می گوید

  سلام بندر بوشهر جز مناطق جنگی تایید شده؟ این برگه که اسامی استان های دفاع مقدس رو ستاد فرماندهی کل قوا اعلام کرده رو کجا میشه استعلام کرد؟ کدوم سایت دولتی این تصویر رو تایید کرده ؟

  1. هم رده
   هم رده می گوید

   با سلام. مورد تایید است.

   1. علیرضا می گوید

    از چه مرجع دولتی میشه استعلام گرفت این قانون و صفحه ای که به اشتراک گذاشتید؟

    1. هم رده
     هم رده می گوید

     از ستاد کل نیروهای مسلح سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور
     لینک متن جدید و کامل مصوبه: https://hamrade.ir/announcement-determination-combat-operational-areas-general-staff-armed-forces-under-article-sixth-program-law/

 3. ميكاييل می گوید

  اصلا به جون هم نیفتید که هیچى نمیدن!! ما دیروز حقوق شهریورو گرفتیم خبرى نبود

 4. حسین کنا می گوید

  بابا نیروهای مسلح درخوزستان ازکسانی که زیرکولرتوی ادارات خوزستان هستندبیشتردرمعرض سختی وبدی آب وهوا هستند.پس چرا این افزایش به نیروهای زحمتکش مسلح داده نشده*مسولان پیگیری کنند لطفا

 5. آیدین می گوید

  با گذشت یکسال از ابلاغ و تاریخ اجرا در قانون الان که ۳ مهر ۹۷ هیچ خبری در استان کرمانشاه نیست.پاوه که هم جنگی هم عملیاتی هیچ حکمی نزدن و هیچ افزایشی

 6. صادق می گوید

  باسلام
  همش خبرهای کذب تحویل میدن.آخرش نفهمیدیم این افزایش برای کیا بود.هیچ افزایشی درکار نیست.خوزستان ک خبرینبود.واسه نظامیان هم خبری نبود.همش دروغ

 7. ابوذر می گوید

  بابا در مجلس رو تخته کنید.نماینده ها هر چی تصویب کنن این بازنشسته ها نمیذارن اجرایی بشه. تا مجلس باشه دیگه قانون بکارگیری بازنشسته رو تصویب نکنه

 8. تورج می گوید

  واقعا قباحت داره آخه چقدر وعده دروغ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.