افزایش حقوق معلمان در برنامه ششم توسعه

0
نوبخت و افزایش حقوق معلمان
نوبخت و افزایش حقوق معلمان

پاراف افزایش حقوق معلمان در برنامه ششم توسعه : محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در مراسم تجلیل از ۵۰ معلم نمونه گیلان گفت: دولت در برنامه ششم توسعه اعتبارات ویژه ای برای افزایش حقوق معلمان در نظر گرفته است.

نوبخت با اشاره به اختصاص هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه بندی معلمان گفت: امسال این رقم ۲ برابر می شود.

وی افزود،  بودجه وزارت آموزش و پرورش با ۲۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نسبت به پارسال ۲ برابر افزایش یافته است. همچنین حقوق معلمان از یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان به حدود ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده که این افزایش کافی نیست و دولت در برنامه ششم توسعه با اجرای طرح رتبه بندی معلمان نسبت به افزایش حقوق این قشر اقدام می کند.

دریافتی فرهنگیان متناسب با بزرگی کارشان نیست و تلاش دولت این است در ۵ سال آینده شرایطی را فراهم کند که دریافت فرهنگیان متناسب با جایگاه آن‌ها باشد.

نوبخت همچنین از افزایش حقوق بازنشستگان فرهنگی خبر داد و گفت: حقوق بازنشستگان ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده اما این رقم برای آن دسته از بازنشستگان که کمتر از یک و نیم میلیون تومان دریافت می کنند تا ۲۰ درصد افزایش می یابد.

اعتبارات برنامه‌ای که یک فصل در مجموعه سند برنامه برای ارتقاء فرهنگ آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است به ۲ گروه قابل تقسیم است.

وی تصریح کرد: برای کاهش فاصله‌ای حقوق فرهنگیان با اقشار دیگر اقداماتی صورت گرفته است و متوسط حقوق آن ها از یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

نوبخت در مورد وضعیت حمل ونقل جاده‌ای گیلان بیان کرد: به علت مهم بودن راه‌های مواصلاتی گیلان، توسعه حمل و نقل گیلان را در محورهای فیروزکوه, هراز, کندوان و رشت به قزوین در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اقدامات تکمیلی آزادراه رشت به قزوین را انجام می‌دهیم عنوان کرد: در حال حاضر ۳ تونل به صورت رفت و برگشت در حال تکمیل است و در بخش حمل و نقل ریلی هم امیدواریم صدای سوت قطار را بشنویم.تسنیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here