چگونه پیش از سفر از وضع راه‌ها مطلع شوید؟

0
چگونه پیش از سفر از وضع راه‌ها مطلع شوید؟
چگونه پیش از سفر از وضع راه‌ها مطلع شوید؟

پاراف چگونه پیش از سفر از وضع راه‌ها مطلع شوید؟ : سفر از لذتبخش‌ترین تجربه‌های زندگی است؛ اما داشتن آمادگی لازم برای سفر از ضرورت‌هایی است که نباید فراموش کرد. دریافت اطلاعات از وضع آب و هوای جاده‌ها و راه‌های موجود در مسیر رسیدن به مقصد یکی از این ضرورت‌هاست که به‌ویژه در فصل‌های پاییز و زمستان از اهمیت بیشتری برخوردار است. این اطلاعات در تضمین ایمنی سفر نقش بسیار مهمی دارد. اگر قرار باشد با وسیله نقلیه شخصی سفر کنید، مساعد بودن شرایط جوی و وضع راه‌ها و جاده‌های کشور به یک موضوع بسیار مهم تبدیل می‌شود.

بنابراین بهتر است هر مسافری که قصد دارد با وسیله نقلیه شخصی خود سفر کند پیش از سفر از وضع آب و هوای شهرها، شرایط مسیرها و جاده‌ها مطلع شود.

با توجه به اهمیت این موضوع سازمان هواشناسی کشور، سامانه‌ای را برای اطلاع از وضع آب و هوای جاده‌ها و راه‌های کشور طراحی کرده است.

برای استفاده از خدمات این سامانه به نشانی www.irimo.ir مراجعه کنید. در نوار قسمت بالای صفحه روی گزینه وضع راه‌های کشور کلیک کنید.

یکی از راه‌ها برای انتخاب مسیر موردنظر این است که از میان فهرست چند صفحه از وضع راه‌های کشور مسیر خود را مشخص کنید.

گزینه دوم این است که با انتخاب مبدأ و مقصد مسیر موردنظر را پیدا کنید. در صورتی که برای رفتن از یک مبدأ به مقصد مشخص مسیری وجود داشته باشد این مسیر به نمایش درمی‌آید.

با انتخاب مسیر موردنظر و کلیک روی آن جدولی به نمایش درمی‌آید که در آن اطلاعاتی درباره وضع هوا، دید افقی، فشار و سرعت و جهت وزش باد برای هر یک از شهرهایی که در مسیر رسیدن به مقصد وجود دارد، به نمایش درمی‌آید.

علاوه‌بر این بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد بر این اساس روی نقشه‌ای که در قسمت پایین صفحه به نمایش درمی‌آید نشان داده خواهد شد.

یکی از دیگر خدمات ارائه‌شده از طریق سامانه این است که کاربر می‌تواند روی نقشه به نمایش درآمده اطلاعات مربوط به وضع آب و هوا را مشاهده کند.

برای این کار باید نشانگر موس رایانه را روی هر یک از این شهرها که در مسیر رسیدن از مبدأ به مقصد روی نقشه مشخص‌شده است، نگه داشت.

بر این اساس با اطلاع از وضع راه‌ها و جاده‌های کشور می‌توان با اطمینان بیشتری مقدمات لازم برای سفر را فراهم کرد. مهیا شدن این مقدمات به معنی افزایش ایمنی سفر برای مسافران است.جام جم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید