آینه‌شمعدونش با من!، طرحی برای کمک به تهیه جهیزیه ۷۵ هزار نوعروس

0
آینه‌شمعدونش با من!
آینه‌شمعدونش با من!

پاراف آینه‌شمعدونش با من!، طرحی برای کمک به تهیه جهیزیه ۷۵ هزار نوعروس : فرصتی برای کمک به ۷۵ هزار نوعروسی که به دلیل نداشتن جهیزیه نمی‌توانند به خانه بخت بروند.

روزگاری، بودند آدم‌های خیِری که منتظر بودند کسی برای کمک بهشان مراجعه کند یا اصلاً خودشان از دوستان معتمدشان سراغ آدم‌های ندار را می‌گرفتند تا کمکشان کنند. آن‌ها با این که از دیدن نوعروسی که پول جهیزیه نداشته باشد، ناراحت می‌شدند، اما این فرصت‌ را غنیمت می‌شمردند تا با ثروتی که خدا در اختیارشان قرار داده، گره از کار هموطن و همنوع‌شان باز کنند. حالا شاید این کمک کردن‌ها به شکل قبلی کمتر شده، شاید هم مشکلات بیشتر شده و در نتیجه مردم هم کمتر کمک می‌کنند. اما به تازگی و با به راه افتادن کمپین «آینه شمعدون»، فرصتی فراهم شده است تا خیلی از ما، به یاد گذشته‌های نه‌چندان‌دور، با چند ده هزار تومان، به تهیه جهیزیه نوعروسی کمک کنیم.

ما که معمولاً برای شادی و عروسی، اصلاً دست و دلمان بیشتر به کمک و کار خیر می‌رود. اگر شما هم از آن دسته هستید که معتقدید سخت می‌شود به هر کسی به عنوان نیازمند واقعی اعتماد و کمک کرد و در حد بضاعت خودتان دوست دارید بانی خیر باشید حتماً پرونده امروز «زندگی سلام» را مطالعه کنید. پرونده امروز به این کمپین اختصاص دارد، یعنی پویشی سراسری برای تهیه جهیزیه ۷۵ هزار نوعروس نیازمندی که توسط کمیته امداد شناسایی شده اند. بخوانید تا بتوانید به سهم خودتان کمک کنید.

براساس آمارهای کمیته امداد امام خمینی(ره) ، حدود ۷۵ هزار نوعروس به دلیل ناتوانی مالی امکان شروع زندگی مشترک را ندارند. آینه شمعدون هم با تخمین لوازم اولیه مورد نیاز و قیمت آن ها، در زمینه جلب حمایت نقدی مردم، برای تهیه جهیزیه این نوعروسان اقدام کرد. بر اساس این طرح، یک جهیزیه کامل به ارزش ۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است که با همکاری تولیدکنندگان داخلی، جهیزیه‌ای کامل شامل اقلام ضروری زندگی و با هزینه‌ای معادل ۳۰ میلیون ریال تهیه خواهد شد.

خوشبختانه با مساعدت کمیته امداد، ۷۰ درصد این مبلغ (معادل ۲۰ میلیون ریال) تأمین شده و تأمین ۳۰ درصد دیگر آن (معادل ۱۰ میلیون ریال) وابسته به مشارکت مردمی است. هم اکنون با گذشت کمتر از یک ماه از راه اندازی این کمپین، حدود یک هزار و ۴۰۰ جهیزیه توسط ۱۷هزار نفر تأمین شده و ۷۳ هزار و ۶۰۰ مورد باقی مانده است که امید می رود با کمک و مساعدت های مردمی این آمار هر روز کمتر شود.

آینه شمعدون را می‌توانید در این آدرس‌ها دنبال کنید و در لحظه از آخرین اخبار و آمار این کمپین خیرخواهانه مطلع شوید:
www.ayneshamdoon.ir
Telegram.me/AyneShamdoon
instagram.com/AyneShamdoon
aparat.com/AyneShamdoon

درست است که شاید نشستن به انتظار کمک های دولتی و بالاسری، بالاخره روزی جواب می دهد اما می توان قطره قطره هم دریا شد. همه کمپین ها و مراکز خیریه و طرح های حمایتی در سراسر دنیا با کمک مردم جان می گیرند واثرگذار می شوند. «آینه شمعدون» هم از این قاعده مستثنا نیست.

برای همین هم راه ها و امکانات مختلفی برای کمک مردمی در هر سطح و شرایطی در این طرح پیش بینی شده و مد نظر قرار گرفته است.

شاید راحت ترین و در دسترس ترین شیوه هم شماره گیری # ۷۶۷* و انتخاب گزینه سوم (آینه شمعدون) باشد که در هر روز و ساعتی امکان پذیر است. دنیای اینترنت هم راه دیگر سهیم شدن در این طرح و مراجعه به سایت رسمی به نشانی www.ayneshamdoon.ir و انتخاب استان و شهر مورد نظر برای حمایت محسوب می شود.

به غیر از این روش‌ها راه ‌های دیگری هم برای کمک وجود دارد. روش دیگر جمع آوری کمک های مردم به صورت نقدی توسط رابطان در شهرهای مختلف است. مردم حتی می توانند اقلام و کالاهای مورد نظر خودشان را به رابطان بدهند که با این قابلیت، اصناف کشور هم به صورت کمک غیرنقدی امکان ورود به این طرح را پیدا می کنند. در ضمن می توانید طرح و مطلب و پوسترهای مرتبط با این پویش را در فضای مجازی با هشتگ های #آینه_شمعدونش_بامن، #آینه_شمعدون، #۷۵هزار_دخترعقدکرده_بی_جهیزیه و… به اشتراک بگذارید تا دیگران را به این کار خیر تشویق کنید.پاراف.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید