نصاب کارگزاران در نظام اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری

0
نصاب کارگزاران در نظام اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری

پاراف نصاب کارگزاران در نظام اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری : مقام معظم رهبری در دیدار دیگری با کارگزاران نظام که در تاریخ سوم مرداد 1391 انجام شد نیز با اشاره به ترکیب آرمان‌خواهی و آرمان‌گرایی با واقع‌بینی، یادآور شدند: «یک حرفی را سر زبانها انداختند، درباره‌اش نوشتند و گفتند؛ الان هم انسان در گوشه و کنار میشنود که ملاحظه‌ی واقعیتهای جامعه و جهان، با آرمان‌گرائی نمی‌سازد. آرمان‌گرائی را اشتباه کردند با رؤیاگرائی. آنچه که ما می‌خواهیم دنبال کنیم و اصرار بر آن داریم، این است که واقع‌بینی، مشاهده‌ی واقعیات جامعه و جهان، با آرمان‌گرائی و تعقیب آرمانها و آرزوهای بزرگ ملت ایران هیچگونه تنافی و تعارضی ندارد. اگر ما توانستیم آرمان‌گرائی را با واقع‌بینی و واقع‌گرائی همراه کنیم، ترجمه‌ی عملیاتی‌اش میشود اینکه ما تدبیر را با مجاهدت ترکیب کنیم؛ هم مجاهدت کنیم و مجاهدانه حرکت کنیم، هم این حرکت مجاهدانه در یک چهارچوب تدبیرشده‌ای قرار بگیرد؛ که این، آگاهی عمومی، آگاهی دست‌اندرکاران، همراهی دلها و زبانها در همه عرصه‌ها را می‌طلبد.»

«نکته‌ای که برای ما، مسؤولین و کارگزاران نظام اسلامی در ایران، اهمیت دارد، این است که وقتی در رأس نظام اسلامىِ نبوی – یعنی نظام اسلامىِ ساخته دست مقدّس پیغمبر در صدر اوّل – انسانی مثل امیرالمؤمنین علیه‌الصّلاةوالسّلام گذاشته میشود، معنایش این است که در همه تاریخ، در همه مسؤولیتهای اساسی در نظام اسلامی، باید معیارها رعایت شود. رعایت معیارها هم، مخصوص ریاست جامعه اسلامی نیست؛ بلکه اهمیت دادن به ارزشها، معیارها و ملاکهای اسلامی، یک امرِ ساری و جاری در کلِ‌ّ جامعه اسلامی است، و این است که برکات را متوجّه مسلمین میکند.»

جملات بالا بخشی از سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تاریخ ۱۳۷۳/۰۳/۰۸ در بیان اهمیت معیارهای انتصاب مسئولین در نظام اسلامی است. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR  مطلب زیر را برای مطالعه‌ی بیشتر درباره‌ی موضوع نصاب کارگزاران نظام اسلامی پیشنهاد می‌کند که از طریق لینک زیر قابل دانلود است:

لینک دانلود همه سخنان مقام معظم رهبری درباره نصاب کارگزاران در نظام اسلامی

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here