نوبخت از تجمیع بیمه ها و افزایش حقوق کارمندان ازفروردین 95 خبر داد

0
نوبخت از تجمیع بیمه ها و افزایش حقوق کارمندان ازفروردین 95 خبر داد
نوبخت از تجمیع بیمه ها و افزایش حقوق کارمندان ازفروردین 95 خبر داد

پاراف نوبخت از تجمیع بیمه ها و افزایش حقوق کارمندان ازفروردین 95 خبر داد : محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در حاشیه همایش «تبیین برنامه ششم توسعه اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی و اولین برنامه اقتصاد مقاومتی سال های 99-1395 در نشستی خبری گفت: هرگونه خرید در کشور که بر مبنای فاینانس (تامین مالی خارجی) باشد، با تصویب شورای اقتصادی انجام می شود.

به گفته معاون رئیس جمهوری ، هیچ تضمین خرید برای 50 فروند هواپیمای ایرباس که برنامه است در اختیار ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، داده نشده است، بلکه قرارداد آنها اجاره به شرط تملیک خواهد بود.نوبخت تصریح کرد: انتقادهای این روزهای برخی که دم از خرید این هواپیماها می زنند شاید در فضای انتخاباتی قابل توجیه باشد، اما واقعیت ندارد.

مقرر شده مطابق برنامه زمان بندی، پس از بازگشت نمایندگان مجلس از حوزه های انتخابیه، کار رسیدگی به بودجه مجدد آغاز شود تا موفق به ارائه آن تا پایان سال شویم. نوبخت ضمن اشاره به احتمال ادامه یافتن کار رسیدگی به بودجه در هفته های ابتدایی سال آینده خاطرنشان کرد: حتی اگر این امر تا هفته سوم فروردین ماه هم ادامه داشته باشد، در هفته چهارم می توان افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت را اعمال کرد.

معاون رئیس جمهوی از برنامه ریزی برای عرضه 42 هزار تن پرتقال و 18 هزار تن سیب برای ایام پایانی سال جاری و نوروز 1395 خبر داد و افزود: تاکنون 32 هزار تن پرتقال و 12 هزار تن سیب به این منظور در سردخانه ها انبار شده است و مابقی در آینده نزدیک تامین می شود و در موعد مقرر توزیع خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی در باره حضور رئیس جمهوری آذربایجان در ایران، موضوع این سفر را فراتر از قیمت نفت و مسائل مربوط به آن برشمرد و گفت: هم اینک عرضه نفت در بازار از تقاضای آن پیشی گرفته و باید کاهش یابد.
نوبخت به گفته برخی مسئولان کشورهای عضور اوپک مبنی بر ثابت نگهداشتن وضعیت موجود بازار اشاره کرد و افزود: ظاهرا این کشورها نمی خواهند حق ایران را به رسمت بشناسند. این کشورها باید سهم خود را در بازار نفت تقلیل داده و ایران باید به تدریج به سهمیه خود پیش از تحریم ها باز گردد.

نوبخت همچنین در خصوص موضوع تجمیع بیمه ها گفت: دو دستگاه اجرایی شامل وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدگاه متفاوتی دارند. به گفته وی سازمان مدیریت موظف شده است موضوع تجمیع بیمه ها را بر اساس دیدگاه دو نهاد بررسی و نظر خود را بیان کند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت، بررسی سازمان درباره این موضوع هنوز تکمیل و قطعی نشده است و هر زمان نهایی شد اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی همچنین درپاسخ به پرسشی در خصوص پرداخت یارانه ها اضافه کرد: قانون اختیاری برای دولت قائل شده است تا 10 درصد ردیف های بودجه را از جابجایی سایر ردیف ها افزایش دهد. معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: دولت از سقف اختیارات قانونی خود برای پرداخت یارانه ها استفاده خواهد کرد که شامل390 هزار میلیارد ریال( 39 هزار میلیارد تومان) به اضافه 39 هزار میلیارد ریال(3900 میلیارد تومان ) ناشی از جابجایی 10 درصدی ردیف های بودجه است.

نوبخت در خصوص ادعای برخی از گروه ها مبنی بر دخالت خبرگزاری بی بی سی در انتخابات گفت: ما اجازه دخالت هیچ مرجع خارجی را به مسائل داخلی خود نمی دهیم.
نوبخت گفت: اگر ادعای کسانی که اعلام می کنند یکی از لیست ها منتخب انگلیس است، باید گفت نامزدهای این لیست از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده اند، بنابراین چنین ادعایی می تواند شورای نگهبان را زیر سوال ببرد که درست نیست. مردم ما فهیم هستند و به این شیوه های غیراخلاقی توجه نمی کنند.دولت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here