طرح یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد معین اپراتورهای برق با سایر کارکنان

0
طرح یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد معین اپراتورهای برق
طرح یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد معین اپراتورهای برق

پاراف طرح یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد معین اپراتورهای برق با سایر کارکنان: این طرح با عنوان کامل طرح یکسان سازی مزایا، حقوق و امتیازات کارکنان قرارداد معین کارور (اپراتور)های برق با سایر کارمندان پیمانی و رسمی در نوبت رسیدگی در مجلس شورای اسلامی قرار دارد. متن کامل طرح مذکور را از طریق لینک زیر دانلود کنید:

طرح یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد معین اپراتورهای برق با سایر کارکنان

همچنین مرکز پژوهش های مجلس درباره این طرح اظهاری نظری کارشناسی را منتشر نموده است که از طریق لینک زیر قابل دانلود است.

اظهارنظر کارشناسی درباره طرح یکسان سازی مزایا، حقوق و امتیازات کارکنان قرارداد معین کارور (اپراتور)های برق با سایر کارمندان پیمانی و رسمی

لازم به ذکر است که بحث تبدیل اپراتورهای انتقال نیرو از طریق استخدامی کار معین به ردیف کار پیمانی مربوط به فعالیت ۴۰۰۰ هزار نفر در سراسر کشور می‌شود.  در شرایط فعلی اپراتورهای انتقال نیرو از جهت سیاست‌های کلان نظام از بخش خصوصی مستثی هستند که قانون مذکور از سال ۸۳ درباره فعالیتشان اجرایی نمی‌شود و طرح مذکور می‌کوشدشریاط و وضعییت کاری آنها را تغییر دهد.

همچنین سال گذشته حمید چیت چیان، وزیر نیرو، در نامه ای خطاب به محمد باقر نوبخت، معاونت برنامه ریزی و نیروی انسانی، خواستار تبدیل وضعیت این نیروها شد اما تاکنون پاسخی به این نامه داده نشده.

درباره صنعت برق:

صنعت برق به عنوان صنعت زیربنایی و مادر نقش مهمی در توسعه اقتصادی و رفاه جوامع دارد. امیت برق از آنجهت است که به دلیل امکان به‌کارگیری تکنولوژی‌های مدرن‌تر و نیز ملاحظات زیست‌محیطی، در تمامی زمینه‌های فعالیت می‌تواند به عنوان انرژی مناسب انتخاب شود.
با پیشرفت و توسعه تکنولوژی، کوچک‌سازی و افزایش بهره‌وری سیستم‌ها و تجهیزات، با برقی شدن تجهیزات همراه است به این معنی که بسیاری از فناوری‌هایی که از انرژی دیگری در آنها استفاده می‌شده، برقی می‌شوند و این خود دلیل محکمی است که باید به این انرژی مهم توجه جدی بشود.
با توجه به اهمیت بیشتر برق در سطح جهان ودر کشورهای پیشرفته نسبت به کشورهای درحال‌توسعه، پشتیبانی مناسبی از صنعت برق و رفع چالش‌های آن به عمل می‌آید. به همین منظور مطالعات گسترده‌ای به منظور تعیین چالش‌ها و چگونگی رفع آنها انجام شده و یا در حال انجام است. از جمله این مطالعات «آینده‌نگری» صنعت برق است. همچنین توجه لازم به مباحث مدیریت فناوری و توسعه سیستم نوآوری در صنعت برق از زمینه‌های مهم مطالعاتی دیگر است. توجه به محیط زیست وافزایش راندمان و بهره‌وریِ فرایندهای برقی به همراه مدیریت مصرف و کاهش شدت انرژی و تلفات برق از دیگر زمینه‌های مهم به‌شمار می‌آید. توجه به مشکلات بازار برق و رفع آنها در بیشتر کشورهای پیشرو در حال انجام است. تأمین منابع مالی لازم جهت توسعهفناوری‌های نرم و سختِ مورد نیاز صنعت برق و نیز توانمندسازیِ نیروی انسانی شاغل در این صنعت با تأکید خاصی دنبال می‌شود. به‌رغم حساسیت فراوان در تأمین برق مطمئن درکشورهای پیشرفته (به‌دلیل پیچیدگی‌های ذاتی این صنعت و مشکلات مربوط به ذخیره‌سازی) هنوز هم نارسایی‌ها و اشکالاتی در صنایع برق کشورهای پیشرفته بروز می‌کند که البته با تدبیر و تلاش در جهت رفع آن اقدام می‌شود.
در کشور ما نیز صنعت برق دارای جایگاه ویژه‌ای است و خوشبختانه حساسیت و اثرگذاریِ مشکلات این صنعت بر سایربخش‌های جامعه، مورد توجه مسئولان و دست‌اندرکاران مربوطه می‌باشد.

طرح یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد معین اپراتورهای برق با سایر کارکنان

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید